gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомобил

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
CuHeo4k0
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 26 яну 2013 13:22
Автомобил:
Двигател:

gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомобил

Мнениеот CuHeo4k0 » Чет 31 яну 2013 20:27


Здравейте и Добар вечер
Нов съм в форума и това ще ми е първия пост
Та искам да започна с това че искам да си купя горе посочения автомобил (golf 3 94г tdi 90 k.c) с климатик
тука един приятел продава същия но за 1ви път ще си копувам кола и бих искал ако е удобно да ми помогнете какво да гледам и как да спазаря цената :}
онзи ден ходих да я гледам.. момчето е монтиорче и ми каза че има за смяна тампон също така беше хладно на вънка към 2-3 градуса и климатика не искаше да тръгне и каза че е заради ниската температура,дизеловата помпа дето се намира отпреде при двигателя от към пасажера саидинителя за смяна ръчната лови горе тампоните от дясната страна са за смяна на километража стрелката за горивото не работи няма катализатор като е в режим на работа когато отворих капачката за маслото на двигателя съвсем леко плискаха капчици две от гумите имат балони удряна е от пред от лявата страна и фаровете не пасват ремака е за смяна сигурно и др неща ма това е като цяло колата има лети джанти музика и фарове ангелските очи няма гнило платени са данъка на колата и гражданска за 2013г.
започнахме от 2000 лв и по между другото я свалихме на 1800 после без фаровете на 1600
а според мене не струва повече от 1200-1300 лв с ангелите :D
та мн бих искал да разбера мнението на хората от форума с по голям опит и приемам други оферти ако има :}
мерси предварително

забравих да кажа че дизеловата помпа дето се намира отпреде при двигателя от към пасажера прихълцва нещо и неработи добре каза ми че ако му сипя през лятото 1 литар масло в резервуара ще се оправи но аз не искам да зимам кола която да я правя и да чакам да се стопли за да разбера че примерно са ме прецакали




Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот PuShE_ » Пет 01 фев 2013 9:39


Бягай далече от тази кола,погледни тука и си харесай някое добиче,тва не бачка,онова не бачка,сипи и ще се оправи...нека си я кара,купи си друга кола на която всичко и работи,окачването нормално да има тук-таме нещо за смяна,ама съединител,климата под въпрос,двигателя не работи неравномерно,като е монтъорче що не ги е оправил тези неща и не продаде колата на добра цена :smackbum


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот predat0r » Пет 01 фев 2013 9:49


Евтиното в повечето случаи минава скъпото :deal Търси си читава кола... Според мене ако вземеш тази ще имаш много ядове :Friday


CuHeo4k0
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 26 яну 2013 13:22
Автомобил:
Двигател:

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот CuHeo4k0 » Пет 01 фев 2013 10:04


като гледам маи на там вървят нещата ма секи казва че колите са поевтинели ма като погледна реално кола на 20 години и да е читава под 2000 лв няма а аз мога да си позволя кола между 1500-2500 ма смятам да е нещо по младо от мене :D
ако не е дизелова кола смятам да е бензин-газ но пак искам да е голфче нз но ми харесват мн :D


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот IvailoOo » Пет 01 фев 2013 10:13


Хах интересни неща ти е казал продавача ама той ремонта ще излезе по-скъп от колата


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот gamble » Пет 01 фев 2013 10:23


CuHeo4k0 написа:...като цяло колата има лети джанти музика и фарове ангелските очи няма гнило платени са данъка на колата и гражданска за 2013г.
започнахме от 2000 лв и по между другото я свалихме на 1800 после без фаровете на 1600
а според мене не струва повече от 1200-1300 лв с ангелите :D
та мн бих искал да разбера мнението на хората от форума с по голям опит и приемам други оферти ако има :}
мерси предварително


Ако тези неща са утеха... :aaaaa Бягай от тая кола и т'ва е !!! :wink


CuHeo4k0
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 26 яну 2013 13:22
Автомобил:
Двигател:

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот CuHeo4k0 » Пет 01 фев 2013 10:29


нещо ми се забавят мненията но както и да е ...
в неделя съм почивка и смятам да обиколя горубляне да видя там какво има имам 1 приятел мисля през него да мина да видя какво ще ми предложи след като тая кола не става нема да се бия сам после :D
мерси мн на всички които са дали мнение :bowdown


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот IvailoOo » Пет 01 фев 2013 11:26


Щом ще обикаляш горубляне гледай внимателно.Задължително гледай пода или по специално тапите на пода.Там избива ръжда,а знам какво продават там. Също така климатика трябва да работи дори когато е студено.Можеш да намериш отговор на всичките си въпроси преди да отидеш,защото там са големи изроди :mhihi


Потребителски аватар
edmunddo
Мнения: 65
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 13:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот edmunddo » Пет 01 фев 2013 15:33


Колега преди един месец продадох такъв голф на колега от форума и ще ти кажа какво да направиш като гледаш.Даже и да е 0 градуса навън първо вдигаш капака и пипаш двигателя и маркучите дали не са топли,ако не са качваш се и въртиш директно без да подгряваш.Акко запали до 5-6 сек. значи ще живей,а другото което трябва да оггледаш много внимателно е купето за ръжда около тапите както е казал колегата по горе,прагове,вежди,ботушите на амортисьорите под капачката на резервоара и задната врата.Другото струва левчета и се ремонтира сравнително лесно.И не давай да те кръщават с глупости от рода на "ама той акомулатора слаб и затова не пали или студено е климатика затова не включва".Успех в търсенето и от автомонтьор кола не се купува,не си ли чувал приказката за обущаря и обувките


Потребителски аватар
vwrulzzz
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 03 ное 2011 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот vwrulzzz » Пет 01 фев 2013 15:47


Колега, имаш ЛС.


polkut
Мнения: 132
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 10:43
Автомобил:
Двигател:

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот polkut » Пет 01 фев 2013 17:19


IvailoOo написа:Хах интересни неща ти е казал продавача ама той ремонта ще излезе по-скъп от колата


Той пак как му ги е казал всичките тея неща :aaaaa


Потребителски аватар
bkunev
Мнения: 398
Регистриран на: Пет 09 май 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот bkunev » Пет 01 фев 2013 19:42


IvailoOo написа:Щом ще обикаляш горубляне гледай внимателно.Задължително гледай пода или по специално тапите на пода.Там избива ръжда,а знам какво продават там. Също така климатика трябва да работи дори когато е студено.Можеш да намериш отговор на всичките си въпроси преди да отидеш,защото там са големи изроди :mhihi


За климатика, Колега, не си прав. Под определена температура изобщо не се и включва компресора. Почива докато запее коса. А по тапите ръжда има винаги. :wink


mtm_golf
Мнения: 271
Регистриран на: Нед 20 апр 2008 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот mtm_golf » Пет 01 фев 2013 20:39


Имах точно такава. Да ти кажа честно като я взех не трябваше нищо да се прави, но после за двете години които я карах съм сменил много неща. Като започнем от лагери на главините (всички), разни тръбички по двигателя, тампони на двигател, дискове с накладки, охлаждаща перка, термостат, амортисьори и още доста неща за които не се сещам в момента. И това само за две години. Иначе вървеше СТРАШНО яко. Сега обаче го кара мой приятел и АБСОЛЮТНО нищо не е правил освен четки на алтернатора. Иначе масов проблем са ел.стъклата ако ги има. Двигателя е голямо куче и върви с всичко което му сипеш (за разлика от помпа дюза). Като цяло колата много ми харесваше (както и на моя приятел сега), но реших да мина в по-горен клас. Всичко зависи от екземпляра, който гледаш.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот anonym0us » Пет 01 фев 2013 20:45


Колегата над-мен е много прав! Зависи какъв ти е късмета! Колегата пуснал темата, докато не пусне снимки на колата няма какво да пишем! Дори да вземеш запазена кола, се сещаме, че идва момента когато нещо се капе, и трябва да се сменя! Ако му харесва колата да отбива от цената, и с останалите пари да я взима, разбира се преди това да я пробва дали върви! А относно ръждата, ако е Германка, или Австрийка, няма как да няма! Но рано или късне ще почне да има, все пак в България пътищата са толкова потдържани, че на пода всички тапи ще паднат, и ако не се запушат, си отива пода и ставаш Фред Флинстоун и колата става Еко Голф :mhihi
Ако му харесва на момчето колата, да му дава 1500 лева и да я отнаса, с другите пари ще си я стегне!
Ако ли не, да търси друга. НО да знае, че кола без косури няма да намери и в магзина :thup


Потребителски аватар
kr1sh0
Мнения: 202
Регистриран на: Вто 21 юни 2011 11:39
Автомобил: BMW
Двигател: 335d
Местоположение: София

Re: gold 3 tdi 90 k.c 94г искам да си купя посочения автомо

Мнениеот kr1sh0 » Нед 03 фев 2013 23:45


От Горубляне кола НЕ!! Ако все пак гледаш там.. гледай фугите да са абсолютно еднакви, гледай всички детайли да са прави и здрави, гледай цветовете да са напълно равномерни на цвят... Отвори капака и огледай горния панел между тавана и капака, да няма кит, ръжда и т.н. да не е превъртана през таван.. да има стойка и права линия. Кола.. от този тип, от БГ, с номера и всичко платено, в добро здраве си търси.. Пък нека е 2300, не 1500лв, няма да съжаляваш..

Сега се замисли, ако купиш от автокъща Г3 тди, за 2000лв да речем (което ме съмнява..) Да речем купил го е.. докарал го е, сложил си е надценка, платил е 80-100лв да се лустрова и пастира цялата кола в някоя мивка... а за колко го е купил ? 200-300евро.. а дали за 200-300евро ще купи читава кола в движение.. само някое ударено или с сериозен проблем в мотора.. и се пристяга за без пари и се продава тука...
А такова дето го описа онова с "ангелските очи", такива ги купувам по 600-700лв за чарколяк.. че даже и по-читави ги уцелвам...

Всяка една кола, която е втора употреба е котарак в чувал.. винаги има риск, трябва си и фактор късмет да има.. Огледай внимателно, разгледай повечко екземпляри.. НЕ избързвай с избора, и запомни ТИ си човека с парите, ТИ можеш да изчакаш, ТИ преценяваш кое си струва, дали ще ти върши работа.
УСПЕХ!



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 39 госта