Пасат Б5.5 от AVF във AFN възможна ли е трансформацията ?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Пасат Б5.5 от AVF във AFN възможна ли е трансформацията ?

Мнениеот pavlikianov » Пет 22 фев 2013 10:33


Здравейте колеги, преди време пуснах такава тема но не постигна резултата който очаквах и тъй като темата е заключена повдигам нова. Моля някой запознат да каже - възможно ли е при наличие на обурудван мотор от Пасат Б5 110 к.с. или може 90 к.с. и скоростна кутия евентуално(ако 6 степенната не става на този мотор) както и всичко към тях от рода на инсталация, компютър и т.н.т. да се монтира в Пасат Б5.5 АВФ и какво е нужно - в смисъл буксите на инсталацията от мотора дали ще паснат към тези на оставащата инсталация, дали ще се загубят някакви екстри от рода на борд компютър, ASR, ESP, нещо друго и всички други подробности както и къде ще се налага да се преправя нещо. Наясно съм че може да се сменя сондата на резервоара, полуоски може би или каквото и да е друго - да кажем че имам цял Б5 в перфектно състояние под ръка, просто някой запознат с трансформациите да каже възможно ли е и как да се процедира. За да няма излишни въпроси от рода на - "какво му е на твоя АВФ", "защо си разваляш хубавата кола" или "търси читав майстор", искам да знам отговор на питането ми , нищо друго не ме интересува , момента с излишните въпроси е добре проигран вече. Благодаря ви предварително!




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8456
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пасат Б5.5 от AVF във AFN възможна ли е трансформацията

Мнениеот samo_pechka » Пет 22 фев 2013 15:34


Колега,навремето имах такова питане и се оказа ,че няма невъзможни неща :mrgreen т.е. става . Аз се бях спрял за кратко на такъв вариант , но слава богу, не се стигна до такъв ( просто купих колата с АФН мотор ) , бях си харесал едни 4х4 пасати 5.5, но те са с ПД мотори и търсех евентуално вариант, за преминаване към роторно ГНП . Така,че става , но при мен щеше да се вземе катастрофирал донор с 110 коня и на място да се преценява ,кое и какво ще е необходимо.Скор.кутия си остава твоята , но доста други неща ще са необходими (комп, карантии и т.н.) :exclaim не съм се ровил мн по въпроса , отсега да знаеш,че не е плъг&плей . В Плевен питай Добри :th_up


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Пасат Б5.5 от AVF във AFN възможна ли е трансформацията

Мнениеот pavlikianov » Съб 23 фев 2013 23:46


Ще набавя евентуално цял Пасат Б5 за донор, ако няма разлика в захващането на кутията към другия мотор ще остане тя , всичко друуго е ясно каето ще трябва горе долу но най вече ме притеснява едно нещо - инсталацията! Имя няколко букси който влизат към вътрешната инсталация , на 110 коня ще са с една или две по малко и на някой от тях ще има с по някой кабел по малко. Чудя се дали ще паснат от гледна точка на това като ги включа дали нужните неща за който отговарят ще съвпадат? Добри го познавам, много е точен ама ако го питам за това ще ми се скара! Разбираемо защо!

Последна промяна от gr_kanev на Нед 24 фев 2013 11:08, променено общо 1 път.
Причина: Освен бутон "цитат", има и "нов отговор" - използвай го !


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Пасат Б5.5 от AVF във AFN възможна ли е трансформацията

Мнениеот niks76 » Съб 23 фев 2013 23:56


вече е 2013г защо се опитваш да вървиш срещу времето?цял живот един и същи пасат ли ще караш,че се пуска тази тема-общо взето е лесна трансплантацията която мислиш ,но струва ли си?


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Пасат Б5.5 от AVF във AFN възможна ли е трансформацията

Мнениеот pavlikianov » Нед 24 фев 2013 0:17


Ами трудно е за обяснение идеята ми и за това помолих да не се впускаме в въпроси дали си струва или не защото много има да обяснявам, дай малко подробности какво трябва да се сменя и евентуално какво от екстрите може да загубя - колата е от най -високия клас и има доста екстри. Моля те дай подробности ако можеш колега?

Последна промяна от gr_kanev на Нед 24 фев 2013 11:09, променено общо 1 път.
Причина: Освен бутон "цитат", има и "нов отговор" - използвай го !


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Пасат Б5.5 от AVF във AFN възможна ли е трансформацията

Мнениеот niks76 » Нед 24 фев 2013 10:10


няма какво да загубиш от екстрите-единствено ESP може да не подкараш да работи;към твоята кутия да сложиш мотор с роторна помпа е директно без модификации.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bliznakow и 59 госта