Golf4 1.9TDI ASV трудна смяна на предавките!

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
tunder71
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 26 ное 2010 8:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo

Golf4 1.9TDI ASV трудна смяна на предавките!

Мнениеот tunder71 » Съб 08 фев 2014 17:56


Здравейте!Проблема е следния:Колата я карам от 4 години,съединителя си отделяше горе като се усещаше една вибрация на педала(казаха ми ,че е нормално за демпферния съединител) и така около 80 000км.Изведъж започнаха трудно да се сменят предавките и съединителя започна да отделя много долу като лека полека се стигна до положение предавките да влизат изклучително трудно!Директно при майстора кутията долу: оказа се ,че феродовия диск е доста износен и лагера, абе въобще си беше за смяна.Най-важното обстойно прегледа маховика и ми каза,че е в добро състояние,нямал никакъв аксиален,а пък радиалния луфт бил в рамките на допустимото или обратното :smile Може би трябва да кажа,че не съм чувал или усещал вибрации,треперене на скоростния лост на празен ход или вибрации при потегляне на първа.Сменихме феродов,притискателен диск и лагера.След смяната остана отделянето много долу на съединителя и като,че ли въпреки,че е натиснат до долу сякаш не отделя напълно и вследствие на това първа и особенно задна влизат по-трудно.Задната влиза като на камион :eek А,провериха и помпите на педала и долу на кутията и казаха ,че работят!Общо взето майсторчето се изчерпа от предположения от къде може да е проблема :gruebel Моля ви,ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да помага.Ще буда изклучително благодарен! Между другото при вклучване на задна колата,чак подскача.Ужас!Благодаря!




Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf4 1.9TDI ASV трудна смяна на предавките!

Мнениеот Vag_activator » Съб 08 фев 2014 18:21


Центровай жилата,има клип в youtube как става (елементарно естественно,при твоята кутия)
и е трябвало да видите тампоните на скоростите и този под скоростите как са!
Това е като идея,предполагам не са гледани нези неща.

Иначе има някакъв вариянт за въздух в помпите на съединителят.... но ми се струва,че няма как да е това.
По скоро го остави като последен вариянт!


tunder71
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 26 ное 2010 8:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo

Re: Golf4 1.9TDI ASV трудна смяна на предавките!

Мнениеот tunder71 » Съб 08 фев 2014 18:49


Само да добавя,че обезвъздушаваха помпите!


Потребителски аватар
10 Cent
Мнения: 116
Регистриран на: Съб 30 мар 2013 16:51
Автомобил: Polo 9N 1.4 TDI
Двигател: AMF 75hp
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf4 1.9TDI ASV трудна смяна на предавките!

Мнениеот 10 Cent » Съб 08 фев 2014 20:38


Маслото в кутията как е ? В смисъл има ли ниво.DOT3 или DOT4 ти е течноста в помпите на педала.Ако е DOT3 значи тези 80к км които си навъртял досега са доста добро постижение. При мен след смяна на съединител и долна помпа първите може би около 500-600 км педала ми не се връщаше целият но това се оправи от самосебеси. Нямам познат който да кара волксваген и задната да не му влиза малко по особенно.И при мен е малко така но аз съм му намерил чалъмат.Давам съвсем леко напред и след това задната влиза много по-лесно. :wink


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf4 1.9TDI ASV трудна смяна на предавките!

Мнениеот ifidik » Нед 09 фев 2014 9:32


трябвало е да смените маховика.там е проблема.


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Re: Golf4 1.9TDI ASV трудна смяна на предавките!

Мнениеот SMEL » Пон 10 фев 2014 9:21


ifidik написа:трябвало е да смените маховика.там е проблема.

И мойта много трудно превключва скорости.


tunder71
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 26 ное 2010 8:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo

Re: Golf4 1.9TDI ASV трудна смяна на предавките!

Мнениеот tunder71 » Вто 11 фев 2014 16:57


Колеги,ПРОБЛЕМА е РЕШЕН :biggrin :beer .След повторното сваляне на кутията и много чудене и умуване, майсторчето видя ,че вилката на която се закача лагера е спукана от двете страни и при натискане на педала тя се огъва и не отделя достатъчно.И поради тази причина скоростите влизаха трудно,особенно първа и задна.Между другото бях поръчал и маховика.Сега колата си ми е пак моята :icon_lol .Скоростите влизат с един пръст без смяна на маховика :stumm за малко да изгоря с 800 и кусур лева!Мойе да закривате темата.Благодаря!



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта