ASZ неравномерно почукване от към скоростите при студен двиг

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Calib3r
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 09 сеп 2013 11:25
Автомобил: Audi A3
Двигател: 1.9 TDI ASZ

ASZ неравномерно почукване от към скоростите при студен двиг

Мнениеот Calib3r » Чет 20 ное 2014 15:17


Здравейте, преди време бях отворил тема, че 5 и 6-та скорост вият на моята А3-ка от 1700-2000 оборота. После спират. Беше време да сменям съединителя и маховика, и реших да оправя и проблема със скоростната кутия. Майсторът отвори кутията и видя, че лагерите са си добре, само някакво покритие било леко износено и за това 5 и 6-та предавка леко виели..(не разбирам много, но като видях, нямаше нищо счупено).
Взех си колата преди 2 седмици със сменени съединител, маховик, помпа и там каквото още трябва да се подмени при смяна на съединителя. Но проблема е, че сутринт когато колата е студена се чува неприятно тропане от към скоростната кутия. Когато колата загрее тропането изчезва, без да има каквито и да е следи от него.
По време на тропането, когато натисна съединителя, шумовете спират. Дори не е нужно да го натискам докрай, дори леко да го натисна, пак спира тропането. Същото е и като натисна педала на газта - дори и да е леко натиснат, тропането спира.

Бях повторно при майстора и след като я е гледал, каза че звука най-вероятно е от скоростната кутия, новият комплект съединител и маховик бил ок. Всеки ден карам колата и съм сигурен, че преди да я закарам този проблем го нямаше.

Добавям линк с 20 секунден запис на звука, който се чува, когато колата е студена. Неприятният звук може да чуете първите 7 секунди, после натискам съединителя и се оправя. Към края на записа пак го пускам и пак се чува тропане...

http://vocaroo.com/i/s10GNP7FXRGq




grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: ASZ неравномерно почукване от към скоростите при студен

Мнениеот grishitu » Пон 24 ное 2014 14:04


Моя демпферен маховик така тракаше като се разглоби, докато не превъртя в себе си. Скоростната кутия при свободна на място няма как да трака. Освен ако не бъркам, казвам го от опит макар и с поло1,9Д,което беше с демпферен маховик.


Calib3r
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 09 сеп 2013 11:25
Автомобил: Audi A3
Двигател: 1.9 TDI ASZ

Re: ASZ неравномерно почукване от към скоростите при студен

Мнениеот Calib3r » Пон 24 ное 2014 14:12


Благодаря за отговора. И аз си мисля, че маховика и съединителя са си ок, просто нещо не е сглобено както трябва. Ще я закарам при някой от форумните майстори, като имам време.


Calib3r
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 09 сеп 2013 11:25
Автомобил: Audi A3
Двигател: 1.9 TDI ASZ

Re: ASZ неравномерно почукване от към скоростите при студен

Мнениеот Calib3r » Пет 05 дек 2014 11:15


Новият маховик беше дефектен - имаше голям хоризонтален луфт. Сменихме го и проблема се оправи.


jhonikesh
Мнения: 35
Регистриран на: Пон 31 авг 2009 16:54
Автомобил: Golf 4 Variant
Двигател: ASV
Местоположение: haskovo

Re: ASZ неравномерно почукване от към скоростите при студен

Мнениеот jhonikesh » Пет 05 дек 2014 19:09


Какво значи "хоризонтален луфт"? Огледалото е надрано или изкривено или какво?Нещо не ми стана ясно.


Calib3r
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 09 сеп 2013 11:25
Автомобил: Audi A3
Двигател: 1.9 TDI ASZ

Re: ASZ неравномерно почукване от към скоростите при студен

Мнениеот Calib3r » Пон 08 дек 2014 9:43


Нямаше надиране, а дали е било изкривено не знам. Изглеждаше като нов, но като го хванеш за едното "ушенце" и се опитваш да го повдигнеш се чуваше тропане. Не го обясних добре, но все пак намерих клип, на който е показано и при мен беше точно така: https://www.youtube.com/watch?v=kO07u4_sU6M ( 0:15 секунда ). Може да се движи леко настрани, но не и нагоре и надолу.
След като го смених с такъв, който не се движеше нагоре и надолу, вече нямам шумове при студен двигател :)

EDIT: Забравих да спомена, че като гасих двигателя без да съм натиснал съединителя, се чуваше доста гаден шум съпроводен от леко тресене на колата.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта