Golf 3 AFN протекло ГНП

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
shhhhh
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 15 сеп 2014 14:12
Автомобил:
Двигател:

Golf 3 AFN протекло ГНП

Мнениеот shhhhh » Съб 05 сеп 2015 19:52


Здравейте колеги :th_up

Отскоро забелязах че колата спря да пали по часовник а почна да върти около 3-4 секунди докато запали. Когато огледах под капака забелязах че тече гориво , стичайки се по картера назад и прави локвички. Видимо тече от помпата , но на мястото което съм оградил и показал в прикачената снимка по - долу не съм наясно има ли уплътнение там или не. Понеже не съм много наясно се надявам проблема да е лесно решим и да не се налага закупуването на помпа втора ръка с неясно състояние , затова реших да попитам тук. От задната част на помпата също има видими следи от нафта. Благодаря на отзовалите се. :bowdown
Прикачени файлове
80347478_3_800x600_gnp-audi-chasti.jpg




Потребителски аватар
shhhhh
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 15 сеп 2014 14:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Протекло ГНП Golf 3 AFN

Мнениеот shhhhh » Вто 08 сеп 2015 18:21


някой ? :screwy


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Протекло ГНП Golf 3 AFN

Мнениеот milmar » Сря 09 сеп 2015 9:20


Така както си оградил, аз лично не разбирам кое имаш предвид, маркуча ли :biggrin ?
Или занеси колата на някой майстор или се захващай да четеш, ако мислиш сам! Има много теми.


Потребителски аватар
shhhhh
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 15 сеп 2014 14:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Протекло ГНП Golf 3 AFN

Мнениеот shhhhh » Сря 09 сеп 2015 19:20


Като застанеш пред самата помпа в моторния отсег , от задната страна до дюзите тече но не мога да разбера точно от къде , прави локвички и се стича към картера , на канал отдолу също не се вижда абсолютно нищо.. До скоро сменях тръбички към дюзите , оказа се че долният болт на помпата липсва , но този проблем го решихме собственоръчно. Въпроса е отдолу или отзад има ли някакви гарнитури и как да ги сменя ?


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Протекло ГНП Golf 3 AFN

Мнениеот fox_vt » Сря 09 сеп 2015 21:54


Да не е горе от капака на помпата ако не по надолу от електронния блок.И на двете места има гарнитури.Продават се ремонтни комплекти забравих колко струваше със всички гарнитури и уплътнения за тази помпа.При мен ми остана целия комплект без гарнитурата на капака тъй като смених само нея.Ако не е от нея ще ти го подаря и без това съм с друга кола вече.


Потребителски аватар
shhhhh
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 15 сеп 2014 14:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Протекло ГНП Golf 3 AFN

Мнениеот shhhhh » Чет 10 сеп 2015 7:32


Не е от горе колега , по скоро или отстрани или отзад. Въпроса е че има гарнитура и най вероятно тече от нея , независимо от къде, но на 100% не е от горе. Пиши ми лично съобщение колега , да говорим за някакви парички все пак и да ги взимам :th_up


georgi_k
Мнения: 36
Регистриран на: Вто 08 юли 2014 11:38
Автомобил: Audi A4 B5
Двигател: AFN 97g
Местоположение: с.Генерал Тодоров общ.Петрич

Re: Протекло ГНП Golf 3 AFN

Мнениеот georgi_k » Пет 11 сеп 2015 11:06


Отзад на помпата в главата(където влизат тръбичките)има О-пръстен и най-вероятно тече там.Сваляш тръбичките,развиваш леко болтчетата(внимавай да не ги развиеш докрай че после няма събиране)и главата почва да се мести назад(от пружините)щом се покаже О-пръстена(зелен на цвят ако е оригиналния)спираш развиването.Изваждаш стария пръстен(може да го скъсаш),новия пръстен го разтягаш и нахлузваш отзад през главата и стигаш до болтчетата,те обаче пречат да прекараш пръстена до леглото му.Затова развиваш едно болтче,прекарваш пръстена и пак го завиваш,и така докато мине през всички болтчета(мисля че бяха 4-ри броя).
Имаше и клипове на руски в тубата,може да потърсиш.


hp7909
Мнения: 321
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 15:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Протекло ГНП Golf 3 AFN

Мнениеот hp7909 » Чет 24 сеп 2015 20:31


georgi_k написа:Отзад на помпата в главата(където влизат тръбичките)има О-пръстен и най-вероятно тече там.Сваляш тръбичките,развиваш леко болтчетата(внимавай да не ги развиеш докрай че после няма събиране)и главата почва да се мести назад(от пружините)щом се покаже О-пръстена(зелен на цвят ако е оригиналния)спираш развиването.Изваждаш стария пръстен(може да го скъсаш),новия пръстен го разтягаш и нахлузваш отзад през главата и стигаш до болтчетата,те обаче пречат да прекараш пръстена до леглото му.Затова развиваш едно болтче,прекарваш пръстена и пак го завиваш,и така докато мине през всички болтчета(мисля че бяха 4-ри броя).
Имаше и клипове на руски в тубата,може да потърсиш.


и ако падне една ролка ще има помпа за вторични суровини , по добрия варянт е да се свали горнишето и с 2 отверки да се държи гърбичната шайба



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 56 госта