автоматичен авансатор ААЗ мотор

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 334
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: автоматичен авансатор ААЗ мотор

Мнениеот ZEDYCUS » Пон 28 ное 2011 17:24


Днеска го загледах авансатора, влиза само един кабел. Но къде е свързан и подава ли 12 волта не знам. Мога да проверя на студен и топъл двигател, какво става с мултицет.
Колегата, е добре да погледне, дали не му е откачен кабела при свалянето на помпата.




Потребителски аватар
vladko1001
Мнения: 305
Регистриран на: Чет 03 май 2007 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: автоматичен авансатор ААЗ мотор

Мнениеот vladko1001 » Пон 28 ное 2011 19:53


както писах по-горе,сглобката на авт. авансатор се нуждае от периодична профилактика...буталцето се спича в цилиндърчето,което се нагрява постоянно от +12 в. и го избутва /хода е малък 3-4мм/ за да "бутне" центр. на ГНП...понякога ако "женската" клема на+12в е хлабава авт. авансатора не бачка...на жената на кордобката 1,9 D 1Y клапана,който спира/пуска нафта към мАтора има клема/+12в/която е с пластмасова мини ключалка...става много лошо ако случайно отпаднат тези +12в. - спира клапана-спира мАтора и при рискована маневра death

P.S.
след "забелване" :Mr Green Fun на маншончето следва едно пръскане с спрей...и принудитено раздвижване с клещите на буталцето...задължително "обиране" на свободния ход на жилото...на студен/топъл мАтор :beer


Потребителски аватар
G_G
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: автоматичен авансатор ААЗ мотор

Мнениеот G_G » Вто 29 ное 2011 9:30


Колеги проблема е решен има един датчик с две крачета който се намира м/у четрите щуцера /не знам дали така се казват/ дето се навиват тръбичките от дюзите съвсем случайно пипнах едната жица и авансатора тръгна оказа се лоша връзка майсторите нещо са рязали увивали с изолирбант но не са почистили добре защото като махнаах изолацията беше мокро и лепкаво почистих изолирах на ново и всичко е наред.


loshiqa
Мнения: 209
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 13:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Shumen

Re: автоматичен авансатор ААЗ мотор

Мнениеот loshiqa » Чет 26 яну 2012 0:59


колеги , ще може ли подробни снимки да видя как е монтиран този автоматичен авансатор на помпата на ААЗ , че вкъщи мисля ,че ми се мярка един такъв от Орион , може да се пробвам да преправя ама искам да видя се пак снимки :beer



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта