Каква добавка за идващите студове

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот milmar » Сря 04 яну 2017 10:47


Аз зареждам от OMV обикновен дизел, знам че не го доставят от Луната, сигурно си е от Бургас, но нямам проблем с него. Все пак като чуя, че ще има под -10 градуса му слагам добавка.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19722
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот Vlad777 » Сря 04 яну 2017 11:08


OMV MaxxMotion дизел е с 29 ст. по-скъп от обикновения дизел. Както vlado_tonev е написал по-горе, Бардал BDC излиза по 8 ст. на литър в зимна концентрация.

Една тубичка от литър стига за 500 литра гориво, което според мен е достатъчно да се изкарат най-големите студове през зимата. Ако пък остане - може да продължава да се сипва в лятна концентрация, която е наполовина.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8456
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот samo_pechka » Сря 04 яну 2017 11:24


Писал съм в други теми за добавките в студа. Бензин не слагайте ! За мен силно непрепоръчително! Сега някой ще ми извади пак инфо от оригинална книжка, че се допуска добавяне на бензин в еди-си-колко-процента/съотношения , Да си го спести . Знам го.
Сегашният бензин не става за добавяне в дизел. Отделно се влошава сериозно работата на мотора. Отделно и масово дизелите не са предкамерни.
За добавки много не мога да дам препоръки . Аз лично ползвам една която има странна/остра миризма и консистенция ( като гел малко ) . И се слага до 32мл на 100л гориво. Сега марка не се сещам :redface след 20-ина дни мога да видя.
Да е зимен дизела се подразбира. На лятно гориво и добавки да слагаш, файда няма. Тук опираме и до коректността на самите бензиностанции .
Много нафта в резервоара ми се струва, че няма да даде голямо отражение. Щом стои колата навън, ще замръзнат първо тръбичките под купето . А че в този момент дали са 10 или 110литра в резервоара....без значение.


Потребителски аватар
bkunev
Мнения: 398
Регистриран на: Пет 09 май 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот bkunev » Сря 04 яну 2017 13:41


Седма година карам дизел. Сипвам само обикновена нафта. Колите спят навън винаги. Поддържам поне половин резервоар. Никога не съм сипвал добавки, а у наше село са падали на -20. Добър акумулатор, свещи +2 подгрявания и нема грижи. Туй с добавките е глупост за мене.
Поздрави и успешни сутрешни, студени стартове ;)

п.с. парите за добавката дайте за мръви и вино, тя ако рече да не запали добавката няма да и помогне... :Mr Green Fun


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 04 яну 2017 15:08


Slayera написа:Е няма ли толкова една нафта на пазара която да не замръзва :eek ? Миналата зима при -20 нямах проблем без добавки. Сипвах макс моушъна на омв в най-големите студове.

:th_up И аз наливам само такава и нямам никакви ядове при -20. Дори когато беше преди 2 години мисля репортажа по новините за замръзващите нафти изкарах 100 грама от резервоара, сипах ги в бутилка и 2 дена седя във фризер при -27. Не замръзна и не се сгъсти, само леко си промени цвета към жълто. Това ми беше достатъчно да видя, че няма смисъл за мен от добавки.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 713
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот Lupender » Сря 04 яну 2017 16:39


Ползвам единствено светилна газ - по литър (3,60 лв. за литър) на 20-30 литра дизел. Действа безотказно, това го правя от 2006 насам, включително и на комънрейл мотори. Газта разтваря и вода, отразява се добре на дюзите и на вървежа.


Потребителски аватар
yobremove
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 23 фев 2013 9:48
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.9 AHF
Местоположение: Pernik

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот yobremove » Сря 04 яну 2017 16:52


И аз моята Бора я карам зимата с газ за осветление вече 6 години и не съм имал проблеми. По препоръка на баща ми - 30г. шофьор на камиони.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот Водния дух1 » Сря 04 яну 2017 17:35


Аз съм сипвал и добавки и бензин и керосин и св.гас ,та даже и спир.течност.От всичките съм доволен -не ми е замръзвала с нито едното горивото.Обаче бях свидетел как 30л.нафта желирана в резервоара на един опел се '' разтопи'' за 1час със спир.течност.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот Stivi » Сря 04 яну 2017 18:07


Lupender написа:Ползвам единствено светилна газ - по литър (3,60 лв. за литър) на 20-30 литра дизел. Действа безотказно, това го правя от 2006 насам, включително и на комънрейл мотори. Газта разтваря и вода, отразява се добре на дюзите и на вървежа.

2006-та може и да е имало файда,сегашната газ дето я продават по магазините и тя вече като всичко друго не каквото е била навремето и не върши работа. Ще кажеш "..да ама я сипвам и нафтата не замръзва.." а аз ще ти отговоря "..80% от хората не сипват нищо и пак не им замръзва.." :a045


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот Водния дух1 » Сря 04 яну 2017 18:19


И аз съм говорил с хора от хим.промишленост (тук в Русе дал бог фирми за бои и химикали) и са ми казвали,че сегашната свет.гас е много далече от керосина вече.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8456
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот samo_pechka » Сря 04 яну 2017 18:37


А за спирачната течност колко си слагал на 10л нафта?
П.п> в интерес на истината тя е по-близка до антифриз отколкото до нафта....Въпреки това знам за такива случаи..


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Сря 04 яну 2017 18:52


Аз от 20 г карам дизел и мога да кажа ,че когато нафтата е качествена не и трябват добавки. миналата година на връщане от София заредих до Ботевград от една малка бензиностанция, да не правя реклама и хванаха студове една седмица -20гр.нямах никакви проблеми при всекидневно каране. на служебните машини сложихме добавка от много сериозна немска фирма и няма палене. самата добавка беше станала на калъп сапун в оригиналното шише. аз не съм чувал братята руснаци преди да са слагали добавка при техните -30 и повече градуси. или според мен качеството на горивото на първо място.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот Водния дух1 » Сря 04 яну 2017 20:43


Печка,това със спир.течност съм слагал грам на литър-преди 3г май беше.Цялата зима изкарах така.Пациента беше вентото с AAZ .Не съм имал проблем после с помпата или с дюзите.А към предния колега- добавката може би е станала на калъп може би защото е стояла на минусова температура.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот Stivi » Сря 04 яну 2017 20:47


pa4o_ivanov61 написа:самата добавка беше станала на калъп сапун в оригиналното шише..

На ВСИЧКИ добавки против замръзване пише да се добавят в горивото ПРЕДИ да стане студено,няма никакъв шанс от такава добавка да ти замръзне нафтата,просто служебните са били заредени с кофти нафта :a045
А това за спирачна течност в горивото е коментирано в други теми и извода беше че е безпочвена градска легенда !


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6177
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL
Двигател: DGTE 2018
Местоположение: Varna

Re: Каква добавка за идващите студове

Мнениеот vanesto » Сря 04 яну 2017 21:31


Освен това добавките трябва да се съхраняват на положителни температури преди да се смесят, иначе файда няма от тях. Аз затова я държа вкъщи, а не в багажника.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта