Станен шум при ускорение!!!

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
mtm_golf
Мнения: 271
Регистриран на: Нед 20 апр 2008 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот mtm_golf » Пон 19 яну 2009 20:13


Здравейте, колеги! Помагайте!!! Преди 10 месеца станах горд собственик на Golf 3 1,9 TDI 1Z двигател. Смених му всички консумативи и бях много доволен. Не ми създава никакви проблеми с изключения на няколко лагера и една тръба на турбото. И така 10 000км. Смених маслото втори път и изведнъж двигателя стана по-шумен отколкото беше преди. Интересното е, че има един специфичен шум който се чува само при ускорение т.е.когато настъпя газта се появява този шум, а когато отпусна газта шума изчезва. Представлява едно бумтене малко напомнящо на гърне, но на място не се чува. Иначе колата си върви, не губи мощност, но този шум ме дразни. Също така последният пък в сервиза ми казаха, че трябва да сменя двата тампона на двигателя. Според вас от какво може да е това бумтене???? Дали от маслото ,тампоните или пък от нещо друго... Чакам мнения!!!




Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот 1z » Пон 19 яну 2009 20:46


И аз имам същият проблем какво ли не съм сменил колега не е от маслото сменил съм единият тампон(задният)никаква разлика,дай повече инфо при тебе как е на коя скорост се чува и на какви обороти ако е от скоро би трябвало да го чуваш на 5-та предавка след 1800 оборота, след това ще почне и на 4 и 3-та предавка.

Айде колеги давайте съвети че не остана нещо да не съм го сменил вече.


Потребителски аватар
Bundy
Мнения: 535
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот Bundy » Пон 19 яну 2009 21:07


Бях със същия проблем... Смених гърне-да ама не беше в него проблема! Два тампона на носача и на двигателя-пак никаква промяна! Най-накрая се намери свестен майстор който каза че и двата задни лагера са за смяна! След смяната всичко е супер! и двата+труда ми излезнаха 60лв. Моят голф е също 1Z


mtm_golf
Мнения: 271
Регистриран на: Нед 20 апр 2008 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот mtm_golf » Пон 19 яну 2009 21:35


При мен се чува на всяка скорост. Най-силно е при 1400-1800 оборота. Когато карам по магистралата забелязвам, че когато се движа с 110-120км/h бученето е такова каквото беше преди при скорост 140-150км/h. Така е вече около 3000км откак смених маслото. Иначе съм сменил три лагера (не съм сменял само заден ляв), но със сигурност не е от него. Звука няма нищо общо с този издаван от лагер.


Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот 1z » Пон 19 яну 2009 21:36


Bundy написа:Бях със същия проблем... Смених гърне-да ама не беше в него проблема! Два тампона на носача и на двигателя-пак никаква промяна! Най-накрая се намери свестен майстор който каза че и двата задни лагера са за смяна! След смяната всичко е супер! и двата+труда ми излезнаха 60лв. Моят голф е също 1Z


при мене щума се чува много ясно отпред прелича на каре но много по-глухо и го има при движение направо даже смених едното вътрешно каре мислех че е от него :banghead:


mtm_golf
Мнения: 271
Регистриран на: Нед 20 апр 2008 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот mtm_golf » Пон 19 яну 2009 21:39


И при мен се чува отпред в ляво само при движение. При движение на свободна шума изчезва. Също и при движение на скорост но без газ пак няма шум. Единствено при настъпване на газта се появява...


Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот 1z » Пон 19 яну 2009 21:42


mtm_golf написа:При мен се чува на всяка скорост. Най-силно е при 1400-1800 оборота. Когато карам по магистралата забелязвам, че когато се движа с 110-120км/h бученето е такова каквото беше преди при скорост 140-150км/h. Така е вече около 3000км откак смених маслото. Иначе съм сменил три лагера (не съм сменял само заден ляв), но със сигурност не е от него. Звука няма нищо общо с този издаван от лагер.


същата история вече ме е страх да карам с повече от 120 но при мене на 1и 2-ра предавка няма шум или поне все още няма :bishop

п.с. да отпред в ляво като спреш да подаваш гас млъква веднага

Остана някой да каже какво е.

Последна промяна от 1z на Пон 19 яну 2009 21:47, променено общо 1 път.


mtm_golf
Мнения: 271
Регистриран на: Нед 20 апр 2008 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот mtm_golf » Пон 19 яну 2009 21:45


На 1-ва и 2-ра не се чува ясно, но мисля че и там го има...При теб от кога е? Дай повече инфо как и кога го усети. Изведнъж или постепенно се появи...


Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот 1z » Пон 19 яну 2009 22:01


mtm_golf написа:На 1-ва и 2-ра не се чува ясно, но мисля че и там го има...При теб от кога е? Дай повече инфо как и кога го усети. Изведнъж или постепенно се появи...


може и на 1-ва и 2-ра да го има но да не го чувам.при мене е от миналата есен :oops: почна да се чува на 5-та от 90км/ч около 1900 оборота като почна да ускорявам и след 120 се изчистваше,после почна да се чува и на 4-та после и на 3-та.трака на всяка предавка между 1600-2200 оборота(на 5-та незнам повече от 120 не карам докато не рабера поне какво е)от както го има проблема съм сменил: двата предни амортисъора с тампоните,сменил съм тампоните на носачите ,външни кормилни накрайници, едното вътрешно каре, задният тампон на двигатела, доливах масло на скоростната кутия, махнах катализатора. никаква промяна няма :evil:


Потребителски аватар
Bundy
Мнения: 535
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот Bundy » Вто 20 яну 2009 15:33


Който има лагери за смяна да си ги смени и после пак да говорим защото и аз бях така и едва ли не бях готов да правя основен ремонт на двигателя обаче проблема се оказа доста по прост! 2 лагера и всичко заспа....


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот bobitur » Вто 20 яну 2009 16:11


И аз идвам в сектата със странния шум около 1800-2200 оборота. Като се отнеме газта шума изчезва, като се набира леко също го няма, само като се даде газ по-рязко и тогава се включва една форажомелка, чак да ти дойде да е засилиш колата в някоя канафка. Едни ми викат от катализатора е защото си го махнал и не си сложил резонантно гърне(да ама има колеги без резонантно и нямат тези симптоми)други викат от помпата е (ама на Ваг няма проблеми в движение стойностите са добри)трети викат от тампоните на ДВГ или скоростната кутия(ама били добре нямали луфт). Аре някой по-компетентен да се изкаже как си е решил проблема. Без канафката :) :)


mladeja
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 11 авг 2006 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот mladeja » Вто 20 яну 2009 19:18


Да кажа и аз за моите шумове.Първото ми бумтене в рамките на 1400 - 1800 оборота - обтегача на пистовия ремък - има тема за това.Предаваше вибрациите на купето и от там бумтеше всичко което изпада в резонанс-тръболяци на въздушната система и други.Смяна на ролка,ремък не помогна после смених пружинното тяло, ъгловия лост и втулките на които лагерува и всичко изчезна.Другите шумове бяха почуквания та за тях няма да пиша сега щото не е по темата.


единак
Мнения: 189
Регистриран на: Съб 21 юни 2008 19:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот единак » Вто 20 яну 2009 19:26


И аз съм за тук.
В други теми питах за това и никой нищо.
И при мен е от около 1800 до 2200-2400, но като че ли се чува повече на по-ниските предавки. Само на скорост и само при подаване на газ. И не е бучене, ами нещо като тракане ... от миксер, например. Не знам при вас как е, но когато колата е студена по не се чува.
Смених масло и на двигателя и на скоростната кутия и пак си е там.
Помагайте, че и аз полудявам.


единак
Мнения: 189
Регистриран на: Съб 21 юни 2008 19:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот единак » Сря 21 яну 2009 19:37


ОК, следва лаишкия въпрос - как се сменят, колко струва и т.н.? Има ли начин да се диагностицира със сигурност дали е от това? И, въпреки че е субективно, но все пак - колко може да се кара така, докато се сменят? Или утре да хуквам по майстори...


Потребителски аватар
danaildimitrov1982
Мнения: 82
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Станен шум при ускорение!!!

Мнениеот danaildimitrov1982 » Сря 21 яну 2009 20:58


1z написа:И аз имам същият проблем какво ли не съм сменил колега не е от маслото сменил съм единият тампон(задният)никаква разлика,дай повече инфо при тебе как е на коя скорост се чува и на какви обороти ако е от скоро би трябвало да го чуваш на 5-та предавка след 1800 оборота, след това ще почне и на 4 и 3-та предавка.

Айде колеги давайте съвети че не остана нещо да не съм го сменил вече.

познавам колега на когото се наложи смяна на един лагер в скоростната кутия по точно лагер на оста която влиза в съединителя не аксиалния а вътре в кутията абе като свалиха кутията тая ос имаше много голям луфт и се наложи смяна на въпросния лагер а колата е пасат б31.8моно



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 83 госта