Голф 3 1.9ТД AAZ проблем със СК

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
justis
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 12:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе / София

Голф 3 1.9ТД AAZ проблем със СК

Мнениеот justis » Вто 09 юни 2009 22:15


Здравейте колеги. При днес при патуване от Русе за София се получи следният проблем: скоростната кутия блокира и неможех да превключа на 5-та предавка. Видимо проблемът е в лоста преди СК, който влиза в нея. Опитахме да превключим ръчно, директно от този лост. Но той непомръдва. Неможе да излезе достатъчно за да влезе 5-та. Пластмасовата връзка м/у 2 от ябълките беше счупена, подмених я, но проблемът си остана. Всичко по лостовите механизми преди СК изглежда наред. Ако някой има идея какво може да е, ще бъда благодарен на инфо. В момента съм в София и немога да се върна в Русе, защото сам в сесия.

П.С. Колата е Голф 3 1.9ТД ААЗ мотор 93г.




kostenurkite
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 16 дек 2008 18:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Голф 3 1.9ТД AAZ проблем със СК

Мнениеот kostenurkite » Съб 13 юни 2009 12:09


Здравей колега аз съм със същия модел но 96та,виж дали си купил точната връзка защото има ралични дължини. Ако не си сигурен че си взел правилната, и не знаеш точно каква ти трябва, пиши ми и аз ще видя фабричния номер на старата ми връзка която е оригинална, за да търсиш точно такава, би трябвало да са еднакви за тези модели. Ако проблема не е от нея, ще трябва пак да проследиш всички връзки,втулки от ск.кутия до ск.лост, те са много и може да има проблем във всяка една от тях, но ако в крайна сметка проблема остава с лоста който е на ск.кутия значи сигурно нещо вътре ще е проблемчето.


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 1.9ТД AAZ проблем със СК

Мнениеот bobitur » Сря 17 юни 2009 14:27


А пробвахте ли да развиите една гайка(вътре има едно метално топче което натиска лоста който си човъркал), на Г3 имах подобен проблем и мисля че струва към 30 лева. Гайката се пада на върха на скоростната кутия жалко, че нямам снимки да ти я покажа. На мойта беше паднало въпросното топче и за късмет нямах поръжения.
Успех.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта