Поставяне на турбо на 1.9Д

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

Мнениеот GodLike » Чет 16 фев 2006 23:38


Ще извинявате че се намесвам в темата ама да попитам все пак :oops: Турбината от 1.6тд същата ли е като на 1.9тд? И става ли да се постави турбина на 1.9д? Колко кинти струва една турбина? Какъв ще бъде ефекта, щото ако е много малък няма смисъл?




Потребителски аватар
rusty
Мнения: 437
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 22:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Oldenburg

Мнениеот rusty » Пет 17 фев 2006 9:36


1,9Д (1Y) е пригоден за турбо, има инжектори за охлаждане на буталата. Трябва ти колектори от турбо, може би въздушен филтър, картера от турбо за да вържеш маслото, както и фланеца за масленият филтър. Ако турбото е от 1,6 е още по добре, по бързо се развърта. За да има поне малък ефект тази цялата работа трябва да вдигнеш количеството на нафтата от помпата, а най добре е да смениш помпата с такава с динамично регулиране на горивото в зависимост от налягането на турбото (за препоръчване от Г2 ГТД или бус- те имат по голям хуб) Интеркулер и разпръсквачи с по високо налягане са препоръчителни.


Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

Мнениеот GodLike » Пет 17 фев 2006 14:16


Багодаря на модераторите че ми преместиха темата, а и на колегата за изчерпателния отговор. Обаче всичко това ми се струва много сложно за изпълнение. На практика аз трябва да сменя половината мотор! И поради тази причина едвали ще го направя. Но все пак колко кс мога да очаквам от този тунинг и колко пари ще ми струва?


Потребителски аватар
rusty
Мнения: 437
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 22:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Oldenburg

Мнениеот rusty » Пет 17 фев 2006 16:43


С интеркулер и подходящо турбо до 200к.с. нормално, само интеркулер и помпа около 100. Един познат кара този двигател на голф 1 на рали :) ... и сменя всеки месец турбо


Потребителски аватар
didodi
Мнения: 1133
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 15:09
Автомобил: Amarok DOUBLE cab
Двигател: CSHA 2014
Местоположение: PB
Контакти:

Мнениеот didodi » Нед 19 фев 2006 0:52


1,6 дизел = 200 коня :?: или аз нещо несъм разбрал . За моя бях чел за една немска тунинг фирма , която спокойно го развива до 100к.с. обаче загубих адреса :cry:


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ръсти , има ли разлика ако мотора е aef ,

Мнениеот rudolf » Сря 22 фев 2006 5:07


ръсти , има ли разлика ако мотора е aef , няква сгода откъм помпа поне или е абсолютно същото,,,трябва ли да се разрежда двигателя , дават му 22.5 компресия, на тд-тата колко е?

мерси...


Потребителски аватар
rusty
Мнения: 437
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 22:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Oldenburg

Мнениеот rusty » Сря 22 фев 2006 8:51


AEF е с обикновенна помпа. За компресията мисля че не трябва да се разрежда. Сигурен ли си за тази стойност 22,5. Все си мисля че беше около 30 бар. Колко мислиш да надува турбото че да го разреждаш? Мислиш ли че ще докараш повече от 1,2 бар? Границата на VTG и на оригиналните гарнитури е 2 бар (експериментални стойности :) )


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rudolf » Чет 23 фев 2006 5:14


верно си прав за разреждането като се замисля..,а това за компресията някаде ми се мерна когато не ме интересуваше и съм го запомнил като неофицялна информация от трета ръка...

аз от няколко дни и две пълнения го имам поло-то , навсякъде ги плуят тея двигатели...много харчели ,9.5 градско четох по форума,,,маховика им се трошел дето струвал колкото голф2,,,

имаш ли наблюдения за негативи?? аз си го имам са благонадежден икономичен ,който в купето на поло няма липса на мощност,дават го по добро ускорение от 1.3 ,приблизително като 1.4и а онзи ден по нанъгорнище ме изненада как се набира...



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ishodov и 158 госта