Проблем с горивната помпа на Пасат 1.9 ТDI 110 к.с. ?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
KKK
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 28 фев 2006 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Проблем с горивната помпа на Пасат 1.9 ТDI 110 к.с. ?

Мнениеот KKK » Вто 28 фев 2006 14:27


Моля за информация, възможно ли е горивната помпа да е причина колата да работи с различна мощност когато си поиска. Става дума за Пасат 1.9 ТDI 110 к.с. 97 г. Тествана е на компютър и казаха, че помпата е причина за това. Няма проблем с паленето и с оборотите. Когато е на празен ход и се поддържат 3000 об. ауспуха пуши. Казаха, че трябвало да се ремонтира помпата за ок. 700 лв.




Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с горивната помпа на Пасат 1.9 ТDI 110 к.с. ?

Мнениеот Rumen » Вто 28 фев 2006 14:59


KKK написа:...Казаха, че трябвало да се ремонтира помпата за ок. 700 лв.
Кой го каза? Ходил ли си в Супер Дизел или в Юнитрейд/VW Zentrum? Мисля, че трябва да започнеш от там...


Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Мнениеот versace » Вто 28 фев 2006 18:48


Ако наистина е помпата и се разминеш със 700 лева трябва някъде да ни събереш и да почерпиш!

Сега сериозно: по симптомите ако се съди е много възможно помпата да е проблема. Ако се сменя струва четери цифрена сума...така че ако са ти поискали 700 лева и ти гарантират отстраняване на проблема и някакво време гаранция за труда не се замисляй а действай!

Пожелавам ти късмет


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Сря 01 мар 2006 11:05


Малииии... как го наплашихте човека... ама и мене. И то кво излиза? Десет пъти по-добре е да сикараме старите моно инжекций и карбуратори или някой обикновен дизел, щот тея новите направо мамата си тракат с тея резервни части!!! Бензинова помпа 700 лева!!!! :shock :shock :shock :shock :sly :horror: Турбо - 2000 лева
:shocked :screwy
И това ми било Volkswagen... никакъв volkswagen ne e, ами си е кола за богатихора след 96-та година насам... :D
Volkswagen e до 96-97... Направо ме отказахте тотално да търся TDI или 1.8Т...


Toledo
Мнения: 424
Регистриран на: Съб 11 сеп 2004 8:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Toledo » Сря 01 мар 2006 12:09


VW_FEN написа:...И това ми било Volkswagen... никакъв volkswagen ne e, ами си е кола за богатихора след 96-та година насам... :D
...

А ти какво очакваш от високият клас на водещ производител ? Много добър автомобил за хора с пари. За хора с по-малки финансови възможности има и по-нисък клас, има и други производители. Ако всеки средностатистически жител на тази планета може да си позволи да кара БМВ, Ауди или Мерцедес, кво ше карат богатите - совалки ?


Потребителски аватар
zaio_baio
Мнения: 607
Регистриран на: Сря 11 май 2005 15:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот zaio_baio » Сря 01 мар 2006 12:16


Да се смени цялата помпа е супер безмислено и скъпо ..... по нея има 3 елемента/датчика които определят времето за впръскване и количеството на впръскваното гориво. Ако имаш мултицет и знаеш как да работиш с него мога да ти обесня как точно да разбереш кой не е наред.


ЗБ
http://www.autodiags.com


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Сря 01 мар 2006 12:17


VW_FEN написа:......Бензинова помпа 700 лева!!!! :shock :shock :shock :shock :sly :horror: Турбо - 2000 лева ...

Чети , чети - не е бензинова помпата!

И да 700лв. не е болка за умиране, ама требе да ти дадат гаранция поне година!


KKK
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 28 фев 2006 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот KKK » Сря 01 мар 2006 13:34


Ако имаш мултицет и знаеш как да работиш с него мога да ти обесня как точно да разбереш кой не е наред

Уговорил съм да закарам колата за нова компютърна диагностика на BOCSH в Технотест (до аерогарата). Да видим какво ще кажат.
А за мултицета, мога да намеря, само да знам какво да проверя.
Предварително благодаря.


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Сря 01 мар 2006 14:39


madmen, вярно бе, глей къв съм заплес!!! ;) ахах...
toledo, спокойно бе човек! Ти па как скочи малеее... все едно си богат и сега ще ти взема хляба от устата и хубавото BMW седма серия...
:shock


Потребителски аватар
zaio_baio
Мнения: 607
Регистриран на: Сря 11 май 2005 15:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот zaio_baio » Сря 01 мар 2006 17:41


KKK написа:Ако имаш мултицет и знаеш как да работиш с него мога да ти обесня как точно да разбереш кой не е наред

Уговорил съм да закарам колата за нова компютърна диагностика на BOCSH в Технотест (до аерогарата). Да видим какво ще кажат.
А за мултицета, мога да намеря, само да знам какво да проверя.
Предварително благодаря.


Ако няма резултат от диагностиката драсни Л.С.

ZB
http://www.autodiags.com


KKK
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 28 фев 2006 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот KKK » Чет 02 мар 2006 14:47


zaio_baio написа:
KKK написа:
Уговорил съм да закарам колата за нова компютърна диагностика на BOCSH в Технотест (до аерогарата). Да видим какво ще кажат.


Ако няма резултат от диагностиката драсни


Направиха диагностиката. Оказа се, че проблема не е в горивната помпа а в турбото. Омаслена е тръбата към интерколера, има масло и до температурния датчик на смукателния колектор. Явно турбото е за ремонт. Самият турбокомпресор работи, но явно не винаги. Оттам се получавало и разлика в мощността. Пушека при 3000 об. също е от него.
Дайте съвет за сервиз турбокомпресори.


Потребителски аватар
daskal
Мнения: 66
Регистриран на: Съб 15 окт 2005 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот daskal » Чет 02 мар 2006 19:10





Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: lubomir911 и 86 госта