Кой акумулатор е по-добър за дизел

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Svetlix » Пет 26 юни 2020 20:58


milmar написа:Карам дизели от 20г. Нямам случай акумулатор да ме изкара повече от 3-4 зими. Казвам зими, защото колата ми стои навън и като изляза сутринта трябва да запали и обикновено зимата купувам друг. Сега за гаражни коли или такива дето зимата не се карат, може и 15г. да изкара. Иначе и аз не вярвам. :-)
Като си помисля, вече май няма да има зими ....


Като минаваш някоя зима през Плевен, винаги можеш да се обадиш и да мерим :) Давам серийни номера и мокри печати за проверка, каквото искаш. Единственото условие е после резултатите да ги пуснеш в тази тема :th_up




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот milmar » Пон 29 юни 2020 9:23


Svetlix написа:....
Като минаваш някоя зима през Плевен, винаги можеш да се обадиш и да мерим :) Давам серийни номера и мокри печати за проверка....

Това по какъв повод, кой и какво ще мери, нищо не разбрах....


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Svetlix » Пон 29 юни 2020 21:35


Ами нали не вярваш в акумулаторите на над 4 години. Моят прескочи 8. Сам да се увериш, че такова животно има. А и в Плевен си има зима, не като в Сандански примерно.

Огромно значение има и как се кара колата. Аз примерно карам само на дълги дистанции пасатора. За по-малко от 30-40 км в посока не се качвам на него. Градско изключително рядко.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот milmar » Вто 30 юни 2020 10:04


Аха-а :icon_lol , ОК, вярвам ти. Пък и ако през август дойда, какво ще мерим, при +40 градуса мотора ще запали и само с батерия 3V CR2032 :mhihi .
Макар, че споделяш особенна подробност, караш само на дълги разтояния. Пък и колата ако е само в граж, и е бензинова, и всяка седмица поне сваляш за дозаряд, може! Но дори и така, 8 години си е изключение.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 30 юни 2020 10:53


10 годишна Искра на москвич алеко преди 16 години я съсипах , защото не бях стегнал акумулатора със скобата, хлъзна се и се опря в изпускателния колектор, стопи се и изтече електролита , нямаше забележки с паленето. Но бяха други времена, сега си изкарват гаранцията и айде следващия.


deas
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 24 юни 2010 21:59
Автомобил: VAG 5+
Двигател: engine19
Местоположение: XackoBo

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот deas » Пон 25 яну 2021 15:24


DoH_KuXoT написа: сега си изкарват гаранцията и айде следващия

Това за Искрата ли важи или за всички марки ?

Някой с мнение/опит за Iskra Extreme Energy ?


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Piqndurnik » Вто 26 яну 2021 13:08


Оригиналният го смених на деветата година (315000км) с Varta AGM 70Ah. Ще го видим колко ще изкара.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот valiosport » Вто 26 яну 2021 17:10


Толкова две години карат и на третата почват да цвилят


Tedko
Мнения: 114
Регистриран на: Чет 30 ное 2017 17:32
Автомобил: VW Jetta 6
Двигател: CAYC 2011

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Tedko » Пет 05 ное 2021 14:59


Здравейте колеги,
трябва да купувам един акумулатор скоро и ме гложди въпрос. Колата не е VAG, но въпросът е по-скоро принципен. Става въпрос за Hyundai i20, 1.4crdi.
Голяма част от китайските коли :smile (азиатските де) за Европа са с евро-стандарт или могат и двата стандарта да се монтират.

Тук в случаят оригинално е с японски стандарт (JIS) акумулатор и поставянето на евро- изисква малка модификация на едната клема, но все пак е възможно. Tърсен капацитет 60 - 65Ah.

Т.к. никога не ми се е налагало да търся JIS-алумулатор, какви марки са за перепоръчване? Също и от гледна точка на "свежестта" им. В един магазин ми направи впечатление, че се продават нови, обаче са на 2-3 години всъщност. :smile . Такъв не ми трябва никак. Но в случаят, имах късмета да зная каква е кодировката за датата на производство. Също и забелязвам, че "японските" имат доста по-малък стартов ток от аналогичните им по капацитет "европейски". Но това не е особен критерий всъщност, още по-малко за издръжливостта им.
"Японски или "евро", да кажем при еднакви други условия?

Някой от "големите" - Varta/Bosch, Banner, Exide?
Гледам и на добра цена Monbat :banghead EFB Start-Stop 65Ah 560A . За тази серия EFB, Монбат твърдят на сайта си, че са с ляти плочи, което звучи невероятно за наши дни и е твърде добре. Лично нямам много лоши впечатления от марката, за разлика от мои приятели и не знам дали да си го причиня. :mhihi


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот PzKpfW » Пет 05 ное 2021 15:19


Наскоро страдах от два броя Exide Premium. Единия го бях взел за Пежото на баща ми, другия за тракторчето на село. Малко след втората година и двата сдадоха багажа по идентичен начин.


nikmar
Мнения: 345
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот nikmar » Пет 05 ное 2021 15:52


Аз пък хвърлих 2 монбата на 2-та и 3-та година, монбат за мен е табу...


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Svetlix » Пет 05 ное 2021 16:43


PzKpfW написа:Наскоро страдах от два броя Exide Premium. Единия го бях взел за Пежото на баща ми, другия за тракторчето на село. Малко след втората година и двата сдадоха багажа по идентичен начин.


До преди 6-7 години бяха супер яка марка ...


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 207
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот NikMar55 » Вто 09 ное 2021 21:27


Както казват "има 2 вида елтехника- Бош и лош". Самата марка си говори за качеството. Друг въпрос е вече къде е направен този Бош. Новото качество не е като старото и аз съм карал навремето пазарджикски акумулатор 7-8 г. и ЗАЗ-а ми беше уличник, ама сега надали ще може. За мен всичко е до късмет, е разбира се и марка. В момента в мазата си имам един акумулатор, даже не съм и поглеждал марката, който ми беше подарен за зорзаман преди 4-5 г. незнам на колко е и го държа зареден за аварийни ситуации. Само дето е слаб за дизел, но за Пунтото на щерката е безгрешка, а то пущината си цоца точец и току някоя сутрин неможе да завърти, неможахме да открием утечка, но това е друга тема.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Svetlix » Сря 12 яну 2022 20:20


От понеделик гледам акумулатори Titan на промоция в Кауфланд. За 100 кинта получаваш 72 ампера, което е направо без пари. Същият капацитет при Monbat e около 150 лв, на Banner 190, и т.н. Интересното е, че за тази марка не излиза нито ред в нета. Виждам, че има някакви руски с тази марка, които се произвеждат в Нижни Новогород, но като визия нямат нищо общо. Някой с идея какво производство са?


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот powerade » Сря 12 яну 2022 20:34


Колега Светльо, за още 20-30 лв има скута с по добри характеристики, а за 160 лв ти намирам ексайд, Бош и прочее маркови с връщане на стария акумулатор. Иначе акутата според мен са искра, щото кутиите са като на старите искри, освен това са си с капачки под лепенките, демек може и да са стара надеждна сглобка... Нищо се не знае с две думи.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 165 госта