Пушене при първо палене

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
irregular
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 08 сеп 2009 11:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пушене при първо палене

Мнениеот irregular » Съб 31 окт 2009 22:36


Колеги имам малко притеснения и искам да ви попитам да посъбера малко мнения.
Когато колата е преседяла цяла нощ,на сутринта е паля и изпушва малко.Та работи си нормално,пали си нормално.След около 2мин. някъде започва да пуши бял дим и се сменя звука,който се чува откъм задното гърне.След около още 2-3мин се изчиства този пушек и звука си става нормален.Звука на мотора е нормален през цялото време,мърка си и си работи перфектно,просто звука откъм гърнетата се променя.Колата е с ARL-150hp мотора и си върви перфектно без абсолютно никакви проблеми и забележки.
Евентуално решение на проблема?




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот dobrin » Съб 31 окт 2009 23:05


Ако си работи на място, без да даваш газ известно време, е нормално да започне да излиза такъв бял дим. Лошо е ако е син или сив и мирише на изгоряло масло.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот niks76 » Съб 31 окт 2009 23:35


Добри ням такова нещо като нормален пушек след минута две и то бял;пи4а да си огледа херметизацията на горивната система(и дюзите)


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот the_tupan » Нед 01 ное 2009 9:02


irregular написа:Колеги имам малко притеснения и искам да ви попитам да посъбера малко мнения.
Когато колата е преседяла цяла нощ,на сутринта е паля и изпушва малко.Та работи си нормално,пали си нормално.След около 2мин. някъде започва да пуши бял дим и се сменя звука,който се чува откъм задното гърне.След около още 2-3мин се изчиства този пушек и звука си става нормален.Звука на мотора е нормален през цялото време,мърка си и си работи перфектно,просто звука откъм гърнетата се променя.Колата е с ARL-150hp мотора и си върви перфектно без абсолютно никакви проблеми и забележки.
Евентуално решение на проблема?

При мен се получава същото пушене. С АФН мотора съм и го отдавам на образувалия се конденз по изпускателната система, защото започна да пуши когато позахладня времето.Имах и съмнения да не е заради катализатора, но след като го махнах си продължи.Иначе колата масло и антифриз не пипа, пали и върви без забележки. :Mr Green Fun Мен ако питаш карай си колата без да се притесняваш. :beer


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот ifidik » Нед 01 ное 2009 9:07


звучи като проблем с дюза


irregular
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 08 сеп 2009 11:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот irregular » Нед 01 ное 2009 10:39


И при мене колата масло и антифриз не пипа.Има хора,който ми говорят,че има вариант за дюза.Обясняват ми,че когато колата е студена дюзата можело да е подпушена и да не разпръсква горивото както трябва,но проблема след 2-3 мин. когато поработи колата изчезва,искам да кажа също,че мирише на неизгоряла нафта и съм склонен да кажа,че не е от конденз и да подкрепя колегите за дюза,но колата върви много добре и се разколебавам .Слагал съм добавка в горивото и проблема пак го има в намалял вариант.Прави го само когато паднат температурите,примерно както сега.
Колагата е била на диагностика,казаха ми,че имам една свещ за смяна-смених я,гледаха и дюзите,абе цялата и ми казаха,че проблем нямам.


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот the_tupan » Нед 01 ное 2009 11:05


Колега ,проблемът ти е на 100% идентичен с моя.Така като се замисля и при мен мирише на неизгоряла нафта, но не виждам логиката. :banghead: Ако е дюза защо не започва да пуши още с паленето,а няколко минути след това...и защо пуши само при първо палене само когато е студено!? :?: :shock


irregular
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 08 сеп 2009 11:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот irregular » Нед 01 ное 2009 12:42


Ами дай да ги оправяме.Знам само,че това не е нормално.След толкова много четене стигам до извода неизгоряло гориво=>бял пушек от нафта=>подпушена дюза.Съществува ли промивка,къде в София мога да е закарам да е погледнат,колко време отнема,отзиви след като се пипа този компонент?
Питам евентуално ако някой е решил проблема.
Мерси предварително!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот dobrin » Нед 01 ное 2009 16:36


niks76 написа:Добри ням такова нещо като нормален пушек след минута две и то бял;пи4а да си огледа херметизацията на горивната система(и дюзите)

Имам предвид не точно пушек, а нормалната пара от конденза на студените гърнета ...


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот SMEL » Пон 02 ное 2009 23:20


и мойта пуши сутрин като я запаля-бяло и мирише на нафта.но това започна когато започнаха да се включват подгряващите свещи/когато температ. стана от+5 надолу/Преди това си палеше нормално-без пушек.


Потребителски аватар
The_Game
Мнения: 246
Регистриран на: Нед 24 фев 2008 21:25
Автомобил: Golf IV
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Ловеч

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот The_Game » Вто 03 ное 2009 12:23


Сутринта не запалих от първия път, и псоле пушеше бяло и постепенно изчезна. На колко километра се сменя горе-доло горивняи филтър, че да не бе отнего да не пали от първия път. Иначе досега като беше малко по-топло нямаше този проблем, ма те и нашите нафти едни ...


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот dobrin » Вто 03 ное 2009 13:24


Горивния на около 30 000 км.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот buller » Вто 03 ное 2009 14:38


Проверете си дали подгревните свещи са изправни. Не коства много усилия, а играе важно значение. Още повече, че подобни "оплаквания" излизат на яве точно когато застудее :idea:


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот tdi fen » Вто 03 ное 2009 18:52


първите 5-10мин е нормано и моята пуши бяло


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот buller » Вто 03 ное 2009 21:06


tdi fen написа:първите 5-10мин е нормано и моята пуши бяло

Това са глупости. Факт е, че при повечето дизели го има, но това не значи че е нормално. След като смених свещите пушене на бяло-сивкав пушек при първоначален старт в студено време вече няма ;)



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта