Пушене при първо палене

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
eras3r
Мнения: 763
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 22:13
Автомобил: Citroen C5 2014г
Двигател: 2 0hdi 163hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот eras3r » Сря 04 ное 2009 20:28


Smeagol написа:
tdi fen написа:първите 5-10мин е нормано и моята пуши бяло

Това са глупости. Факт е, че при повечето дизели го има, но това не значи че е нормално. След като смених свещите пушене на бяло-сивкав пушек при първоначален старт в студено време вече няма ;)

И аз това щях да напиша..точно днеска и аз сменях свещи.
Сутрин рано като запали първият път един дим амаааааааааа дим стабилен дим :> Сега го няма...




Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот buller » Чет 05 ное 2009 10:00


eras3r написа:И аз това щях да напиша..точно днеска и аз сменях свещи.
Сутрин рано като запали първият път един дим амаааааааааа дим стабилен дим :> Сега го няма...

Радвам се :) Винаги проблемът може да е другаде (дюзи, центровка), но ако не сте сменяли свещите - това според мен е най-безболезненото за джоба :idea:
Друг мит е, че дизелът трябва да пуши като икарус при настъпване :lol:


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот the_tupan » Чет 05 ное 2009 10:04


Smeagol написа:
eras3r написа:И аз това щях да напиша..точно днеска и аз сменях свещи.
Сутрин рано като запали първият път един дим амаааааааааа дим стабилен дим :> Сега го няма...

Радвам се :) Винаги проблемът може да е другаде (дюзи, центровка), но ако не сте сменяли свещите - това според мен е най-безболезненото за джоба :idea:
Друг мит е, че дизелът трябва да пуши като икарус при настъпване :lol:

...и едва ли не запазената видимост назад е повод за притеснения от сорта на:Не ми работи дебитомера!!! :lol: :banana


Потребителски аватар
Kartala
Мнения: 660
Регистриран на: Съб 07 юли 2007 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот Kartala » Чет 10 дек 2009 18:29


the_tupan написа:Колега ,проблемът ти е на 100% идентичен с моя.Така като се замисля и при мен мирише на неизгоряла нафта, но не виждам логиката. :banghead: Ако е дюза защо не започва да пуши още с паленето,а няколко минути след това...и защо пуши само при първо палене само когато е студено!? :?: :shock

още един към групата на "пушещите" :lol: :lol: :lol: мойта от 4 години си пуши при студен старт бяло докато загрее и спира, всичко съм проверявал и проблем не съм намирал, ако някой го е решил да сподели :wink:


Потребителски аватар
cosmo
Мнения: 149
Регистриран на: Чет 14 окт 2004 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот cosmo » Чет 10 дек 2009 20:10


Колеги, като ходих събота до Турция се наложи да заредя нафта от там. Ами имам 3 изгорели свещи и сутринта като запалих отзад чист въздух от Боровец. Обаче като свърши нафтата и заредих от тук, на сутринта смрад и облаци. Смених свещите и почти се оправи само леко припушва и понамирисва докато загрее. Така че явно проблема е комплексен.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот Kuncavia » Нед 13 дек 2009 14:01


the_tupan написа:Колега ,проблемът ти е на 100% идентичен с моя.Така като се замисля и при мен мирише на неизгоряла нафта, но не виждам логиката. :banghead: Ако е дюза защо не започва да пуши още с паленето,а няколко минути след това...и защо пуши само при първо палене само когато е студено!? :?: :shock


И аз съм същия ташак, без катализатор съм, маслото ми е на 2000 киломтра, турбината и тя на толкова, явно е норлмано, не виждам какъв може да е проблема...


irregular
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 08 сеп 2009 11:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот irregular » Нед 13 дек 2009 14:14


Продължавам да търся проблема...това не е нормално!


Потребителски аватар
zemon_C4455XP
Мнения: 1171
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот zemon_C4455XP » Нед 13 дек 2009 15:11


и аз съм така и също нямам решение на проблема


Потребителски аватар
tremendous
Мнения: 124
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 20:22
Автомобил: Passat
Двигател: AAZ
Местоположение: Пловдив

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот tremendous » Нед 13 дек 2009 16:03


Абе не става ли въпрос тук за обикновения бял конденз / пара/ който се получава? Моята като я запаля изпушва сиво-черно и след около 20 сек почва да пуши лекичко бяло/пара/. След 2 мин вече мъглата е стабилна отзад. Вдига 90 градуса пак си пуши/пара/. Колкото е по-студено толкова повече пуши. Не виждам къде е проблема. Когато е топло няма такъв дим/пара/ :)

Последна промяна от tremendous на Нед 13 дек 2009 19:08, променено общо 1 път.


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот the_tupan » Нед 13 дек 2009 16:12


tremendous написа:Абе не става ли въпрос тук за обикновения бял конденз / дим/ който се получава? Моята като я запаля изпушва сиво-черно и след около 20 сек почва да пуши лекичко бяло. След 2 мин вече мъглата е стабилна отзад. Вдига 90 градуса пак си пуши. Колкото е по-студено толкова повече пуши. Не виждам къде е проблема. Когато е топло няма такъв дим :)

Бял дим = неизгоряла нафта. :wink:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 13 дек 2009 17:53


SMEL написа:и мойта пуши сутрин като я запаля-бяло и мирише на нафта.но това започна когато започнаха да се включват подгряващите свещи/когато температ. стана от+5 надолу/Преди това си палеше нормално-без пушек.

Верно има няква таква зависимост - доста е странно :shock


simonvt1
Мнения: 22
Регистриран на: Чет 21 фев 2008 12:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот simonvt1 » Пон 14 дек 2009 22:02


Здравейте и аз от скоро съм с Пасат 1.9 тди п.д. 116 к.с. AJM мотор. Имах същия, но бензинов 1.8 ADR. И двата са В 5. С дизеловия нямам проблем с паленето сутрин на студено, пали лесно, но от както стана температурата около 0 градуса, сутрин при първоначалното запалване излиза много пушек през ауспуха (синкав)за около 5-10 сек.и спира после даже излиза пара, направо се притеснявам. Възможно ли е ако НЕ работят подгряващите свещи? След това през целия ден няма никакво припушване дори и при зверско форсиране и колкото и пъти да го паля дори и да истине, просто това е след дълъг престой.


Потребителски аватар
dimitar75
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 12 фев 2008 14:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пампорово

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот dimitar75 » Сря 24 ное 2010 17:21


Здравейте на всички! От скоро имам същия проблем с моя мотор 1.9 АФН. Пали си от ряз, но докато загрее до към 50-60 градуса при подаване на газ отзад е сиво-синкава димна завеса. Преди нямаше такова нещо. Затова смятам, че не е нормално. Грешки не излизат с ваг-ком, масло не гори грам. Незнам какво е да доливам масло. Днес като запалих и отворих двигателя ми направи впечатление, че се чува звук от горивния филтър наподобяващ на смучене или изпускане на въздух.
Притегнах скобите на маркучите, но звука си остана. Възможно ли е да е нормален този звук при движението на нафтата или влиза въздух от някъде та се чува????


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 24 ное 2010 20:10


И моя кошник пушеше бяло.Смених подгревните свещи защото 3 не работеха и темп датчик и сега не пуши.Хората които ми подържат колата ми обясниха че темп датчик лъжел компа че колата е студена и вкарвал много нафта и тя не можела да изгори.


aladjov82
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 14 фев 2010 16:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Re: Пушене при първо палене

Мнениеот aladjov82 » Сря 24 ное 2010 20:31


добре де, мойта е 1з и тази зима още от 3-4 градуса ми почна същите магарии.Обаче мойта пали от раз и веднага почва с пушилката,но и прекъсва.и така 20тина секунди и се оправя.Свещите ги гледах,сменях дюзи уж, с някви втора употреба ма не ги знам да не са по зле от старите ми :lol: . А и съм се ориентирал май към помпата, една профилактика да оправи нещата,се надявам.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта