С какво масло карате дизелите си?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Пон 06 юли 2020 22:45


Не споря за състава му. Не съм се задълбочавал на каква база е. Знам, че е добро. Щом казваш, че е ПАО - това е много добре. Ще погледна по-късно някой и друг анализ, да видя от коя група е.
Сега за SYNTHOIL LONGTIME PLUS 0W-30 : Щом си преценил , че е подходящо - слагай:) . Сподели после как е. Щом ще се кара на много къси разстояния , няма е проблем чак 0w- .
Мен малко ме притесни в даташийта му HTHS bei 150°C ≥ 2,9 mPas .
Все съм си мислил, че маслото за ПД 1.9 трябва е с минимум 3.5 HTHS .
После забелязах едно пояснение :
Einsatzgebiet
Dieses Motorenöl wurde speziell für die neuesten Anforderungen der VW-Motorenpalette mit Wartungsintervallverlängerung (WIV) entwickelt. Es kann somit
problemlos in allen Pkw-Benzin- und Dieselmotoren
mit und ohne Abgasturboaufladung sowie mit und ohne Pumpe-Düse-Einspritzung ab dem Modelljahr
2000 eingesetzt werden.
Hinweis: Dieses Motorenöl ist nicht rückwärts kompatibel, dürfen also keinesfalls in Motoren von
„Nicht-WIV-Fahrzeugen“ eingefüllt werden.

Нямам точно обяснение каква е причината за да се "дърпат" с това и да си вържат един вид гащите , ако някой реши да го слага в кола без Wartungsintervallverlängerung ( WIV ) . Дали защото е доста тънко?
С какво точно се различават моторите на две коли, ако са с еднакви двигатели и единия е с WIV, а другия-не ?
Излиза, че за едната става, за другата силно непрепоръчително ?!




InTerCooLeD
Мнения: 149
Регистриран на: Съб 21 ное 2009 13:55
Автомобил: VW Rabbit COOL 1.9TDI AHU
Двигател: AHU 1997
Местоположение: По света и унас

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот InTerCooLeD » Вто 07 юли 2020 9:14


Нещо да кажете за маслата в Maxcar.bg чувам много красноречиви отзиви,а реално има голям избор на добри цени.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Кайзен » Вто 07 юли 2020 10:04


Никога не съм купувал масла от тях, но съм чел, че предлагат 1000 лв награда за всеки доказал, че там се продават фалшиви масла.
Избора наистина е добър, но определено има по-добри цени на свободния европейски пазар.
Актуален пример: https://www.ato24.de/de/motul-8100-x-cl ... 30-5l.html
Motul 8100 X-Clean FE 5W-30 5L за 27,65€ или 5,53€ /1L.
При поръчка на 8 тубички по 5л доставката до България е безплатна.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Вто 07 юли 2020 10:22


Макскар нямаха ли профил тук във форума, за продажби на консумативи, масла?
Нямам мнение за техните продукти, не съм пазарувал досега от тях.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот 777 » Вто 07 юли 2020 11:25


Кайзен написа:Никога не съм купувал масла от тях, но съм чел, че предлагат 1000 лв награда за всеки доказал, че там се продават фалшиви масла.

Звучи малко като неубедителен блъф. За 1000лв никой няма да тръгне да им доказва, а те могат да си позволят да ги платят при "издънка". Да бяха пробвали с 10-20 хиляди.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот cecoa1 » Вто 07 юли 2020 11:34


samo_pechka написа:
Нямам точно обяснение каква е причината за да се "дърпат" с това и да си вържат един вид гащите , ако някой реши да го слага в кола без Wartungsintervallverlängerung ( WIV ) . Дали защото е доста тънко?
С какво точно се различават моторите на две коли, ако са с еднакви двигатели и единия е с WIV, а другия-не ?
Излиза, че за едната става, за другата силно непрепоръчително ?!


Имам някакво предположение, не знам доколко правилно но все пак...
Моторите не се различават, но при удължени интервали на смяна, колите се оборудват със софтуер, който препоръчва смяната на маслото според начина на ползване. Май сме го коментирали, не мери директно качествата на маслото, защото е скъпо и сложно (в най-новите коли май има все пак някакви наченки и на това), а оценява състоянието му по косвени фактори, зависещи от стила на шофиране и начина на ползване. Един вид гледа моточасовете на мотора, и кога какви температурни граници достига маслото, колко често и такива подобни неща. Съответно при лоши условия на каране, въобще не чака достигане на тоя удължен интервал за смяна, а пали съобщение това да се прави дори и много по-рано. Пренебрегнеш ли съобщението, не ти признават гаранция ако нещо стане.
А когато колата няма такава система, обикновения потребител, би сменявал маслото само при удължения пробег, което при някакви условия на експлоатация, не би било препоръчително. Затова и производителя си връзва гащите и казва, няма ли такава система, сменяш на година или 15 хиляди, ако ще маслото да е от космическа совалка. :wink
Според мен, ако човек знае какво прави, т.е. не е баш средния потребител, тая препоръка може да я пренебрегне.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Вто 07 юли 2020 14:14


То ясно, че ще е нещо такова. А дали няма и допълнително "програмиран" разход на масло ? Системата писка, че има нужда картера от доливане, слага се примерно по кило на еди колко си пробег, маслото се пообновява малко, кара така още малко, пак "иска" масълце по някое време. И накрая кара така бая време :)
Не съм проверявал тая теория. Просто ей сега ми дойде на ума, дали пък няма и такава опция...
Кажи после след някой и друг пробег как е при теб. Стана ми интересно като цяло.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот hooligan_sk » Вто 07 юли 2020 14:31


Кайзен написа:Никога не съм купувал масла от тях, но съм чел, че предлагат 1000 лв награда за всеки доказал, че там се продават фалшиви масла.
Избора наистина е добър, но определено има по-добри цени на свободния европейски пазар.
Актуален пример: https://www.ato24.de/de/motul-8100-x-cl ... 30-5l.html
Motul 8100 X-Clean FE 5W-30 5L за 27,65€ или 5,53€ /1L.
При поръчка на 8 тубички по 5л доставката до България е безплатна.


Преди години, излезе един клип с разбит цех за фалшиви масла в Русия и покрай него много хора, чули недочули, се самодоубедиха, че всичкото масло в БГ е менте. Съответно не липсваха хора с коли на стъпка от скрапта, които почнаха да преписват на макскар, какви ли не фалшиви масла. И тогава макскар пуснаха тази инициатива - преди поне 5г. Истината е, че те си купуват масла от официалните канали и няма никаква разлика с масата магазини за авточасти. И другата неудобна истина за изтерзаната българска психика е, че фалшиво масло в България, дори да търсиш - трудно ще намериш. :th_up


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот 777 » Вто 07 юли 2020 16:26


hooligan_sk написа:И другата неудобна истина за изтерзаната българска психика е, че фалшиво масло в България, дори да търсиш - трудно ще намериш. :th_up

Тотал по 30-35лв тубата има ли шанс да е наистина тотал вътре? Едно е фалшиво масло в смисъл, че е нещо разредено или незнам какво, което ще повреди двигателя след 5000км. Съвсем друго е да плащаш много, а да получаваш най-евтиното наливно масло в хубава туба с етикет. Щом може да стане, каква е причината да не стане.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Водния дух1 » Вто 07 юли 2020 17:06


Колега 777 ,аз не смея да налея масло от продавалника за 35лв.-5л. ,дори и на моя дърт кошник. А,относно другите масла-мисля да пробвам шел на следващата смяна .Определено няма да сложа репсол- мотора става шумен като загрее. Преди бях с GM и мотора беше по-тих. Не ги гори и двете.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Вто 07 юли 2020 18:22


Откъде мислиш да го взимаш?


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Кайзен » Вто 07 юли 2020 18:34


777 написа:Тотал по 30-35лв тубата има ли шанс да е наистина тотал вътре?
След като в Германия може да се намери 5л Total Quartz 9000 5W-40 за 17,96€ без отстъпки при локалния дилър на масла и дизелово гориво, то не виждам причина същото масло да не може да се продава в България за 35лв.
777 написа:Звучи малко като неубедителен блъф. За 1000лв никой няма да тръгне да им доказва, а те могат да си позволят да ги платят при "издънка". Да бяха пробвали с 10-20 хиляди.
Щом си толкова сигурен пробвай 10-20 пъти и ще изкараш 10-20 хиляди: https://maxcar.bg/content/1000


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Водния дух1 » Вто 07 юли 2020 18:58


samo_pechka написа:Откъде мислиш да го взимаш?

Печка,не съм мислил още от къде. Имам още 5000км преди да сменям маслото


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот stefan4o » Вто 07 юли 2020 20:08


Маслото Тотал някакво мерило за качество ли е? Доколкото знам е нисък клас.


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kn9453 » Вто 07 юли 2020 20:16


samo_pechka написа:Откъде мислиш да го взимаш?


Масло Шелл в България .... само от бензиностанция Шелл!
Това е гаранция че маслото е с произход " Орбико" който е официалния представител на Шелл за България. Интересното е че Орбико продава директно индустриални масла на съответните расфасофки по 1бр. ако ви трябва но, автомобилни масла не продават на крайни клиенти.
Опитайте през Орбико да разберете кои фирми разпространителки купуват от тях директно, няма да ви предоставят информация.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта