С какво масло карате дизелите си?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
InTerCooLeD
Мнения: 149
Регистриран на: Съб 21 ное 2009 13:55
Автомобил: VW Rabbit COOL 1.9TDI AHU
Двигател: AHU 1997
Местоположение: По света и унас

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот InTerCooLeD » Пет 16 ное 2018 10:51


Никакво внушение аз си познавам колата




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Stivi » Пет 16 ное 2018 10:58


InTerCooLeD написа:С Мотула бързо загряваше до 92г,а сега едвам 70 градуса.Колата е Skoda Fabia 1.9SDI

Всеки поне малко запознат с двигатели,ще ти каже че написаното от теб е голяма глупост !


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот hooligan_sk » Пет 16 ное 2018 11:15


InTerCooLeD написа:Никакво внушение аз си познавам колата


Или от застудяването или нещо се е променило по колата ти. Но не е от маслото, абсурд е.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Vlad777 » Пет 16 ное 2018 11:42


Провери си термостата. Щом колата не може да загрее над 70 градуса, със сигурност има проблем с охлаждането. icon_idea


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Пет 16 ное 2018 13:23


InTerCooLeD написа:Никакво внушение аз си познавам колата

То хубаво дет си познаваш колата, ако става въпрос и аз си поназнайвам моите и пак не твърдя, че ги познавам добре. Може да имаш минимална разлика откъм температура на маслото , но минимална!! Примерно 5 градуса по-ниска, въпреки, че и там ме съмнява ( по-изявено е при ТД мотор ) , всичко друго е ( пак казвам ) или внушение, или някакъв проблем/съвпадение на нещата.


Lyubcho_88
Мнения: 235
Регистриран на: Сря 16 мар 2011 23:34
Автомобил: MB W245 07
Двигател: B200 136hp
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Lyubcho_88 » Пет 16 ное 2018 14:05


Колеги предстои смяна на масло на 1,9TDI ALH. Тук при нас местния маслар предлага услуга промивка на двигателя - 10лв. Преди да източи старото масло налива 500мл някаква добавка, колата работи 10мин на място и после източва. Твърди, че пада нагара и всичко вътре блести.
Въпроса ми е... колата е на 300к км има ли някаква беля, която може да стане ако промивам преди смяната или направо да си го сменям маслото и да не му мисля толко? Опасението ми е да не стане нещо по лошо...


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот (bubsa) » Пет 16 ное 2018 14:12


Аз не бих го направил!Питай го какво става с този нагар и къде отива!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Stivi » Пет 16 ное 2018 14:33


От тази промивка ще има голям положителен ефект....10лв в джобчето на масларя :mhihi


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот (bubsa) » Пет 16 ное 2018 14:35


А може да излезе и доста скъпа[emoji19]


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 16 ное 2018 15:10


Ако си карал със свестно масло никакви промивки не ти трябват.
Преди два месеца сваляхме капака на клапаните.
Отдолу всичко свети.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Svetlix » Пет 16 ное 2018 18:35


Lyubcho_88 написа:Колеги предстои смяна на масло на 1,9TDI ALH. Тук при нас местния маслар предлага услуга промивка на двигателя - 10лв. Преди да източи старото масло налива 500мл някаква добавка, колата работи 10мин на място и после източва. Твърди, че пада нагара и всичко вътре блести.
Въпроса ми е... колата е на 300к км има ли някаква беля, която може да стане ако промивам преди смяната или направо да си го сменям маслото и да не му мисля толко? Опасението ми е да не стане нещо по лошо...


Най-много да текне някоя гарнитура. Ако караш със синтетика, маслото ти е хубаво и сменяш редовно - промивки не ти трябват.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Пет 16 ное 2018 19:13


Правил съм промивки на моите . 2019/20 пак идва момента за процедурата . Имам си причини/цел за да ги направя, обеснявал съм в други теми защо я правя, какво целя и т.н. , не задължавам никого, който му се занимава да търси инфо в старите теми, правя я средно на около 40-ина +- к.км . Странното е, че след промивката ( последната ) и теча който имах на едната намаля драстично . Имах разход на масло който не првишаваше литър на 10 до 12 к.км , като над половината е един дразнещ теч от една семеринга зад маховика на мотора ( стандартна болежка на много ФВ мотори ) . Нищо особено е разбира се литър ( че и литър и половина) да "изчезва" за 12 к.км , дори бих казал е напълно в реда на нещата.
Но сега ми "гори" под 400-500мл на 10-11 к.км и омазняването е по-слабо по камбаната.
Много е важно да се ползва само и единствено флъш на база детергенти, от другите, на база разтворители - категорично не!!! Чете се инструкцията внимателно и се процедира според нея! По какво се познава: ами пише си го отзад на етикета , поне на тия които съм ползвал, ако не го пише- по миризмата се познава веднага, тия на база детергенти си миришат на .. двигателно масло, тия на база разтворители фунтят гадно на разредител


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Водния дух1 » Пет 16 ное 2018 21:04


Lyubcho_88 написа:Колеги предстои смяна на масло на 1,9TDI ALH. Тук при нас местния маслар предлага услуга промивка на двигателя - 10лв. Преди да източи старото масло налива 500мл някаква добавка, колата работи 10мин на място и после източва. Твърди, че пада нагара и всичко вътре блести.
Въпроса ми е... колата е на 300к км има ли някаква беля, която може да стане ако промивам преди смяната или направо да си го сменям маслото и да не му мисля толко? Опасението ми е да не стане нещо по лошо...

Не се занимавай с глупости . Да не говорим,че масларя може въобще да не направи процедурата,особено ако ти не присъстваш там.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот tdi fen » Пет 16 ное 2018 21:09


с тази услуга за 10 лв не бих рискувал,ако се навия бих пробвал http://www.bulmotors.com/car-additives/ ... um-m-flush


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот radotom » Съб 17 ное 2018 0:30


Промивката на маслената система има множество положителни резултати.
Възможно е, разбира се, дигателя да текне от някъде, но то не е защото ще е разяло някой семеринг, а защото семеринга е бил вече разяден и дупката е била частично задръстена с нагар :icon_lol
Нагара, много ясно, си заминава заедно със старото масло - просто не виждам смисъл от въпроса.
Единствено съмнения имам какво се случва с турбината, защото там мазането е най-критично и оборотите са най-високи.
По тази причина и не бих ползвал добавка, която да трябва да карам с нея - може да се наложи да натоваря двигателя в даден случай... не ми се рискува.

Аз бих процедирал така: Развивам капачката на маслото и бръквам с пръст по капака на клапаните. Ако не напипам нагар, бих откачил долния край на маркуча за картерните газове.
Ако и там няма нагар - не бих и помислял за добавка.
Ако при капака няма, а при картерните има поносимо - ще се замисля, но... зависи колко поносимо ми се стори 'поносимото'
Ако долу е много и е почти запушен фланеца, и особено ако има и на капака на клапаните - сипвам!
По-зле няма да стане гарантирано!

Наскоро nii ми звънка - колежка й изквичало Полото на магистралата, стигнала си до Пловдив, ама има проблем. Можеш ли да погледнеш.
Поглеждам аз - грозна гледка! :eek
Пластмасовия щит над разпределителния вал целия все едно засипан със ситен чакъл и напълно сух.
За капчици масло, излизащи през капачката за маслото забравете!
Вътре вала свири лунната соната, зумера за маслото му отвръща със Seek and Destroy на Металика :icon_lol :icon_lol :icon_lol
Картер не съм свалял, разбира се, но съм сигурен, че цедката е била с 5-10мм плътна тапа :icon_lol
Попитах колата италианка ли е и не се изненадах на положителния отговор хич!
А, че в момента колата била с гарантиран Мотул - ми нека!

Преди 2-3 седмици май засякох същото поло - движеше си, ама с друг мотор :c020



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 171 госта