С какво масло карате дизелите си?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 671
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот jordan17772 » Чет 18 яну 2024 15:00


Здравейте съфорумници :love.vwclub.

Какво ви е мнението за тези масла в метални туби на http://pakelobulgaria.com/ :question

Бранда нямал практика сам да се рекламира, а разчитна на добрите отзиви от уста на уста да продава. :mhihi




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот tdi fen » Чет 18 яну 2024 15:28


samo_pechka написа:Мерси, поразгледах цени, нещо... сякаш малко серт ми идват ли какво...
Аутодок също ги предлагат онлайн .
Не съм правил конкретни сравнение, ма мернах набърже ценови разлик от порядъка на над 40% ( може и повече да има ) по-тънкан спрямо цените на Руди96.
Тия да не продават залежали стоки ? Не съм пазарувал досега никога от тях и не знам.
И друго: кроон маслата кой им ги прави сега ?
Преди имаха нещо общо с Мобил, сега май с Шел или бъркам нещо?
Някой добре запознат с тях?
Искам мотоциклетни масла да си поръчам , гледам и автомобилни също..
Въобще масло от аутодок има ли рискове?
в България,като цяло маслата се продават по-скъпо отколкото в Германия може би с леки изключения,
гледал съм Kron руснаците ги определят като средна работа базата е хидрокрекинг пакета присадки го определят ,като lubrizol tbn под 7.5 те харесват повече infineum, които бил по стабилен от евтините масла elf са с такъв ,аз съм доволен от тях на служебната 100% градско изкарва по 10к км без разход
Купувал съм от autodoc ,Motul беше произведен във Франция


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 671
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот jordan17772 » Чет 18 яну 2024 15:38


Мотул Специфик 505 01, 5в40 e Франция, но Специфик 507 00 5w30 е прозведен в Италия, поне при мен.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Кайзен » Чет 18 яну 2024 18:34


samo_pechka написа:И друго питане: масло/продукти на Кроон отде си взимате?

https://oelpiraten.de/kroon-oil/


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Чет 18 яну 2024 18:45


Благодаря колега Кайзен. За тях знам .
А имаш ли представа кой им е производителя в момента?
Те нали са преопаковъчна фирма или не съвсем...?


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Кайзен » Съб 20 яну 2024 9:21


От над 50г производителя е De Oliebron. Там се произвежда https://pmo-lubricants.com, а сигурно и други.
Когато се интересувах от Kroon-Oil, разбрах че използват базово масло от Shell. Дали е все още така - нямам представа.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Кайзен » Съб 20 яну 2024 21:27


samo_pechka написа:Постът е да предупредя колеги, ако си взимат масло от levoil.de . Бавят пратки, не отговарят на мейли, не вдигат и тел. ...
Досега бях доволен , пратките идват ( идваха, по-точно ) навреме.
Отрязъл съм ги завинаги.
Попитах в немски форум дали някой има подобни оплаквания, но никой не потвърди това, което ти се е случило на теб. Даже един в четвъртък е поръчал и днес си е получил нещата.
Без да ставам адвокат на levoil, защото аз от там не съм купувал от години, понякога се случват забавяния.
Между другото - някои от немски форум купуват от ebay профила на levoil, защото в ebay продавал малко по-евтино спрямо levoil.de


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 671
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот jordan17772 » Съб 20 яну 2024 21:47


Кайзен, може ли да кажеш нещо за Пакело маслата? Благодаря ти!


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 110
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Zdravkov94 » Съб 20 яну 2024 22:32


jordan17772 написа:Кайзен, може ли да кажеш нещо за Пакело маслата? Благодаря ти!

:th_up
И аз имам интерес към това Пакело да науча нещо.. :mhihi


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Кайзен » Нед 21 яну 2024 0:23


Масло, като масло..
Аз винаги имам едно на ум, когато даден продукт може да се придобие само от едно място. Много сектанско ми е.. И като се добави и липсата на цена в интернет. Всички данни за избор на точното масло ги прави един човек от другата страна на линията. И цената се определя от него.
Иначе много реклама, много шум.. и много висока цена за това, което предлага. Но то е типично. Ще мине и отмине, както стана и с Юнак-а.

Познат е искал цена за 5W-30 и са му казали 149лв/5л (4+1). Попитах го дали може да получи MSDS и му е бил предоставен такъв на английски. Според европейското законодателство трябва да получи такъв на български, но не това е проблема. Не може масло с такава цена да е с база втора и трета група и само "Approved under VW Standard 504 00 and VW Standard 507 00", а останалите норми да са вписани под Performance levels & Pakelo Recommendations.
По едно време вносителя се е заричал, че ще плати за анализ на свежо масло и ще публикува резултати, но аз нищо не съм видял все още. Ако някой е видял или чул нещо нека да напише. Аз за такова масло не бих дал повече от 80-100лв/5л. Но като се замисля колко масла има за по 15лв/л (7-8€/л при 5л опаковка) с добри бази и добавки, които имат достатъчно добри характеристики да изкарат 200-250 моточаса, то не бих се и замислял за такива редки и непознати течности.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Нед 21 яну 2024 11:17


Кайзен написа:..Попитах в немски форум дали някой има подобни оплаквания, но никой не потвърди това, което ти се е случило на теб. Даже един в четвъртък е поръчал и днес си е получил нещата.
Без да ставам адвокат на levoil, защото аз от там не съм купувал от години, понякога се случват забавяния.
Между другото - някои от немски форум купуват от ebay профила на levoil, защото в ebay продавал малко по-евтино спрямо levoil.de

Е то винаги има един пръв път . И аз нямах до пред две седмици проблем , после греда , парите пратени , нито стока , нито ответ, ни мейл обратно , ни тел си вдигат.
Мина време ( повече от две седмици от заявеният срок ) , получих го .
Дотук с тях, изнервил съм се , не мисля повече нещо да поръчвам там.

П.п. Това за ибей профила им, отворих го да видя. Явно и там са имали сходни проблеми , въпреки многото пол.коментари .

https://www.ebay.de/fdbk/feedback_profi ... KIZis3pfJo


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 110
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Zdravkov94 » Чет 25 яну 2024 21:34


Кайзен написа:Масло, като масло..
Аз винаги имам едно на ум, когато даден продукт може да се придобие само от едно място. Много сектанско ми е.. И като се добави и липсата на цена в интернет. Всички данни за избор на точното масло ги прави един човек от другата страна на линията. И цената се определя от него.
Иначе много реклама, много шум.. и много висока цена за това, което предлага. Но то е типично. Ще мине и отмине, както стана и с Юнак-а.

Познат е искал цена за 5W-30 и са му казали 149лв/5л (4+1). Попитах го дали може да получи MSDS и му е бил предоставен такъв на английски. Според европейското законодателство трябва да получи такъв на български, но не това е проблема. Не може масло с такава цена да е с база втора и трета група и само "Approved under VW Standard 504 00 and VW Standard 507 00", а останалите норми да са вписани под Performance levels & Pakelo Recommendations.
По едно време вносителя се е заричал, че ще плати за анализ на свежо масло и ще публикува резултати, но аз нищо не съм видял все още. Ако някой е видял или чул нещо нека да напише. Аз за такова масло не бих дал повече от 80-100лв/5л. Но като се замисля колко масла има за по 15лв/л (7-8€/л при 5л опаковка) с добри бази и добавки, които имат достатъчно добри характеристики да изкарат 200-250 моточаса, то не бих се и замислял за такива редки и непознати течности.


:bowdown :bowdown :bowdown
Я ще си продължа да си карам със Ravenol-чето. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
gicho76
Мнения: 235
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 19:21
Автомобил: VW Golf VI Variant
Двигател: 1600 tdi CAYC
Местоположение: Асеновград

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот gicho76 » Нед 04 фев 2024 17:21


Аз карам колата си VW Golf VI Variant 1.6tdi 2010г. с Azmol 5w30 ultra plus DPF метална туба 4+1л (към 80лв.), втора смяна вече, не е мръднало днес го гледах след изминати 8хил. км., сменям на 15-20хил. или 2год., от представителя им в гр.Пловдив го купувам.
Много е неизвестно/немасово в БГ, Украинско по Британски лиценз мисля че е и реплики/ментета едва ли има. ЧУдя се на другата смяна дали да сложа 0W30 пак е VW504.00/507.00..
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Нед 04 фев 2024 17:52


Въобще не съм го чувал/виждал . На първо четене Азов / Азмол . Азовські мастила і оливи
Според Вики-то , най-големия украински производител на масла.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот tdi fen » Нед 04 фев 2024 18:11


може би не лошо маслото ама 15-20к км са множко най-много 10к км го сменяй



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Asko VW, kukata_pasat и 197 госта