Добавки за дизел

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
merkury
Автомобил: VW Transporter T4
Двигател: 2_4D
Контакти:

Re: Добавки за дизел

Мнениеот merkury » Пет 29 ное 2019 20:36

Много дълго време се учих да карам на ниски обороти. За бензиновите двигатели това не е проблем. Докато при дизела, особено когато е с турбина е малко тегаво в началото. Та това имам в предвид, че двигателя се развърта по леко, не че има цялата мощност на 1000 об.

san1tyy
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот san1tyy » Съб 25 юли 2020 16:21

Здравейте искам да попитам дали добавка Bardahl - Injector Cleaner 6 in 1 - дизел, BAR-3205/1155 е подходяща за 1.9 110 AHF роторна помпа. Съжалявам ако въпроса е задаван и преди това

Потребителски аватар
samo_pechka
Автомобил: yamaha drag star 1100
Двигател: V-twin 2002

Мнениеот samo_pechka » Съб 25 юли 2020 20:50

Никакви проблеми.
Аз пък отксоро изпробвах една от УК . Принципно я взех за един двулитров КР дизел, пише че има смазващ ефект , подобрява работата на инжектори, ДПФ и т.н, с цел удължаване живота им.
От любопитство сипнах и на старите си каляски . Не мога да кажа, че съм усетил нещо по-така при тях , но не съм и излизал нещо надалеч. В нафтата бях сложил и стандартната си "добавка" , двут. масло при зареждането им в бензиностацията , само долях след десетина дни добавката според това колкото нафта показваше резервоара. Единствено пушека поспадна като натисна по-дълго газта , което е добър сигнал .
Няма промяна в звук , в динамиката не намирам осезаема разлика ( все още ) .
Ще покараме така малко да видим какво ще е развитието.
Литър добавка е за 1000 л нафта.
Без име 1.jpg

Върни се в “Дизелови агрегати”