Сълзи нафта от ГНП?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот milmar » Нед 17 окт 2010 10:57


nane написа:колега а каде се почиатва помпата от натрупани боклуци под горния капак ли или трябва да свалиш електрония блок....


Сваля се цялата горна част на помпата (главата) , заедно с електрическия блок . Разглобява се за да се стигне до електромагнита , който управлява горивоподаването . Има много теми , прочети ! Има препратки и към други сайтове .

Ако не разполагаш с VAGCOM , нови гарнитури за смяна , минимум знания в областта на електротехниката и механиката не се хващай :) .




fory
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 15:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ловеч

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот fory » Нед 17 окт 2010 11:33


Ако не намериш човек във Враца и Ловеч не ти е прекалено далеч мога да ти помогна.Разполагам с всичко необходимо.


didopoli
Мнения: 168
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот didopoli » Пон 18 окт 2010 10:13


Айдее и аз в джаза помпата протече от гарнитурата на ел.блока.Ходих при познат обяви цена 150 лв. Аз обаче казах не и минах през магазих на Бош ремонтния комплект за помпата струва 15,70 лв ммотора е 1Z.Преди да я отворя с Ваг ком-а видях показанията,но много играеха(не знам дали е нормално) от 2,2 до 2,6.Отворих помпата смених и двете гарнитури и запалих.Почнах с настройката не можах да я докарам до старите стойности сега е 2,0 до 2,4 и имам чувството че колата стана с една идея по-пъргава(дали не си внушавам),студеното палене също е нормално.Та нищо слижно няма де.Та Блгодаря на ФОРУМА зза инфото което има тук.
Изображение


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот rmk » Пон 18 окт 2010 10:18


Не си внушаваш, щом си намалил милиграмите трябва да е станала по-пъргава.


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот Zinoto » Пон 18 окт 2010 11:23


didopoli написа:Айдее и аз в джаза помпата протече от гарнитурата на ел.блока.Ходих при познат обяви цена 150 лв. Аз обаче казах не и минах през магазих на Бош ремонтния комплект за помпата струва 15,70 лв ммотора е 1Z.Преди да я отворя с Ваг ком-а видях показанията,но много играеха(не знам дали е нормално) от 2,2 до 2,6.Отворих помпата смених и двете гарнитури и запалих.Почнах с настройката не можах да я докарам до старите стойности сега е 2,0 до 2,4 и имам чувството че колата стана с една идея по-пъргава(дали не си внушавам),студеното палене също е нормално.Та нищо слижно няма де.Та Блгодаря на ФОРУМА зза инфото което има тук.
Изображение

Браво на теб,че си се справил сам. Малко рисковано си подходил и можеше да ти излезе доста солено ама 150 лева за такова нещо са си направо пладнешки обир.


didopoli
Мнения: 168
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот didopoli » Пон 18 окт 2010 12:45


За 150лв е смяната на всички гарнитури и "О" пръстени със свалянето на помпата,но след като видях,че тече само на ел блока се навих да ги сменя сам.За кое да съм подходил рисковано?


Потребителски аватар
nane
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 16 окт 2010 23:42
Автомобил: Passat
Двигател: ADR
Местоположение: враца

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот nane » Вто 19 окт 2010 18:05


колега какво толкова се поврежда че вече втори път ми се случва да я правя тая помпа днес ходих на маистор та я направиха за 80лв.попитах маистора тои нешто не иска точно да ми обясни каза че понеже е стара колата и частите са били износени. и от какво се олочава тоя проблем


fory
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 15:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ловеч

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот fory » Вто 19 окт 2010 18:38


От финни метални частици (ръжда и стружки)попаднали в горивото и такива продукт на триенето между елементите на горивната уредба.Би трябвало пробега между две почиствания да е толкова голям ,че да си забравил първото.


didopoli
Мнения: 168
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот didopoli » Вто 19 окт 2010 18:59


Ще видя колко ще изкарат тези гарнитури,които купих.До тогава ако не се скапят и другите де.Тогава вече ще се сваля помпата и ще се разглежда по обстойно(само да има време де,че съм залепнал за седалката на Паско).На теб колега какво ти сменяха,че сега са ремонтирали пак.Не ти ли казват тия "майстори".


Потребителски аватар
nane
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 16 окт 2010 23:42
Автомобил: Passat
Двигател: ADR
Местоположение: враца

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот nane » Вто 19 окт 2010 19:37


ами и на мен така ми каза този маитор че било от струшки се износвало пи се било получило някаква хлабина някакви такива глупости нешто миаи се запоива заштото като отидох после да си я взема и гледам имаше някакъв поялник.значи от предния ремонт до сега съм минал към 60хиляди км.незнам мен ми се струват малко вие какво мислите


fory
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 15:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ловеч

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот fory » Вто 19 окт 2010 20:56


Щом се е стигнало до поялника е добре


Потребителски аватар
nane
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 16 окт 2010 23:42
Автомобил: Passat
Двигател: ADR
Местоположение: враца

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот nane » Вто 19 окт 2010 21:26


в смисъл ? каво имапш в предвит


Папуков
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 16 мар 2021 21:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот Папуков » Вто 16 мар 2021 21:35


Добър вечер колеги имам проблем със ГНП.
Протече от долната гарнитура на електрониката дайте съвет как да си я сменя сам?


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот milmar » Вто 16 мар 2021 23:16


Ами ако очакваш всичко да напишем отново, 10г. по-късно, няма да стане! Чети!
Опа-а, колегата сега се включва, извинения... Но горното си остава :smile .


Папуков
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 16 мар 2021 21:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Сълзи нафта от ГНП?

Мнениеот Папуков » Сря 17 мар 2021 13:11


Да колега прочетох ама не разбрах дали ако направя белези на корпуса и ги сменя после дали ще трябва да я регулирам



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 145 госта