Стрелка за гориво - проблем

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
izcrazy
Мнения: 334
Регистриран на: Пон 20 дек 2010 0:35
Автомобил: Vw Golf 3 Variant 1995
Двигател: AAZ
Местоположение: Добрич

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот izcrazy » Вто 28 фев 2012 21:22


orbital написа:Здравейте, колеги.Първо потърсих за моя проблем ,но не открих нещо което да ми върши работа , затова реших да пусна нова тема.Проблемът е следният:зареждам на празен резервоар 30 литра нафтичка,паля стрелката отива до 20-тия литър и спира.Тръгвам да се пребирам от бензиностанцията,по пътя се вдига плавно до 30-тия литър.На другия ден сутринта, паля вдига до 20-тия литър ,тръгвам за работа както си карам стрелката се забива на 0-лата,след 4-5 секунди отива изведнъж на 30-тия литър колкото е била снощи.Спирам на светофар и тя си пада с 5-6 литра надолу,покарам малко и пак си отива на нивото.Притеснявам се ,че някой път ще показва ,че имам гориво ,а всъщност ще ми изгасне на пътя.Някакви идеи споделяйте ще са от полза.

Колега,не само на твота е ставало така.Карам MK3 1.9td правила ми е същия номер




Потребителски аватар
SmotanStunt
Мнения: 59
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 8:22
Автомобил: VW GOLF VII
Двигател:

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот SmotanStunt » Чет 08 мар 2012 15:09


явно никой не е решил проблема,аз ще пробвам да изчистя сондата само да ми остане време и ще пиша ако има резултат


doko6699
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 01 яну 2011 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Jambol

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот doko6699 » Сря 14 мар 2012 12:01


Колеги проблема е в поплавака има една керамична плочка тя се износва сменя се целия поплавак и проблеми няма успех.


kraskko
Мнения: 304
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 12:27
Автомобил: Audi A4 avant
Двигател: dizel
Местоположение: MONTANA

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот kraskko » Пон 27 авг 2012 20:28


колеги имам същия проблем със пасат б4 1.9 тди 1з 96г.стрелката на горивото пада на 0-та за момент и пак си се качва,смених 3 полавъка и проблема не е разрешен.като подам на късо на буксата при включен контакт уреда за горивото не отчита нищо.също така пробах на друг пасат(с работещ горивомер)като подам на късо и той не отчита,а би трябвало(според мен,и според прочетеното във форума)да отиде на full.или неправя нещо като хората,или така си работят уредите при пасата :screwy

като възможна причина,ме съмнява и клемореда но пък само на уреда за горивото да влияе а на другите не.
:banghead:


kurmijanko
Мнения: 86
Регистриран на: Пон 12 мар 2007 15:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот kurmijanko » Сря 12 сеп 2012 9:35


здравейте,

имам малко по различен проблем. При мен стрелката изобщо не пада, стои до горе и не се измества. Явно поплавака е залепнал или клеясал. Зареждам до горе, уж да го отлепи, но не става нищо.
Някой има ли идея какво да правя в такъв случай?


dqvola_91
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 18 юли 2010 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот dqvola_91 » Сря 12 сеп 2012 9:49


Ето ви го виновника.
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот juve » Сря 12 сеп 2012 12:18


еее това как се извлича цяло от резервоара :drinking:


Потребителски аватар
toshko19851985
Мнения: 64
Регистриран на: Чет 23 юли 2009 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот toshko19851985 » Сря 12 сеп 2012 12:26


dqvola_91 написа:Ето ви го виновника.
Изображение
Изображение


А на този виновник, какво му ремонтираш, че имам същия проблем на моя автомобил. Изведнъж спря да показва нивото на резервоара и реших да дам на късо да видя от къде е проблема и се оказва, че е от този виновник, който ти показваш. За жалост не мога да намеря само поплавък да се продава, всичко върви комплект!!!


dqvola_91
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 18 юли 2010 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот dqvola_91 » Сря 12 сеп 2012 14:00


Това чудовище се вади като се отвие една кръгла ламарина от багажника и след като се махне се вижда въпросната джаджа. Тя се маха като се отвие едно като шайба като предварително са откачени горивопроводите и буксата. След това се изважда към тавана на автомобила и излиза цялото комплет.

Аз съм нямал проблем и не съм го ремонтирал. Извадил съм го,защото го продавам от б4


ppetarivanov
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 05 юни 2020 14:56
Автомобил: VW Tiguan
Двигател:
Местоположение: София

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот ppetarivanov » Съб 14 ное 2020 9:11


Здравейте, имам подобен проблем. Купих си Тигуан 2.0 ТДИ като установих че има някакъв проблем с стрелката на горивото. Значи сипвал съм за 40,50,60лв при не празен резервоар но стрелката никога не е минавала средата. Покарам я малко и стрелката отива на 0. От известно време не го е правила този номер ами при запалване седи на около 20л и си пада постепенно. Миналата седмица отивам на бензиностанцията и искам за 40лв да сипя, но на 12.5л пистолета изключи.... отидох от София до подбалкана и се върнах около 160км след това пбиколих малко София и вчера ми светна лампата за гориво, отивам на бензиностанцията и на 2.5л изключи пистолета, викам си невъзможно и прабвах ръчно да сипя още и преля отвън. Някакви идеи?


Сари
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 24 дек 2019 16:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот Сари » Чет 06 яну 2022 19:09


Имам Шаран и стрелката стои на десетия литар при празен резервоар. Зареждам 10 л и се вдига и след като ги и гора си пада не на нула ами пак на десетия литър.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта