Стрелка за гориво - проблем

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
orbital
Мнения: 213
Регистриран на: Чет 06 май 2010 18:07
Автомобил: PASSAT B4
Двигател: 1Z 1996
Местоположение: Варна

Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот orbital » Пет 27 авг 2010 8:28


Здравейте, колеги.Първо потърсих за моя проблем ,но не открих нещо което да ми върши работа , затова реших да пусна нова тема.Проблемът е следният:зареждам на празен резервоар 30 литра нафтичка,паля стрелката отива до 20-тия литър и спира.Тръгвам да се пребирам от бензиностанцията,по пътя се вдига плавно до 30-тия литър.На другия ден сутринта, паля вдига до 20-тия литър ,тръгвам за работа както си карам стрелката се забива на 0-лата,след 4-5 секунди отива изведнъж на 30-тия литър колкото е била снощи.Спирам на светофар и тя си пада с 5-6 литра надолу,покарам малко и пак си отива на нивото.Притеснявам се ,че някой път ще показва ,че имам гориво ,а всъщност ще ми изгасне на пътя.Някакви идеи споделяйте ще са от полза.




Потребителски аватар
orbital
Мнения: 213
Регистриран на: Чет 06 май 2010 18:07
Автомобил: PASSAT B4
Двигател: 1Z 1996
Местоположение: Варна

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот orbital » Пет 27 авг 2010 8:29


А ,забравих да кажа колата е пассат б4.


Потребителски аватар
moncho8920
Мнения: 291
Регистриран на: Сря 20 фев 2008 1:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот moncho8920 » Пет 27 авг 2010 13:39


Имам подобен, ако не и същия проблем. Всеки път си показва както си поиска(никога повече отколкото има в резервоара). При мен се получава, че когато изгася и запаля(понякога) или не показва нищо(празен) или просто варира от минимум до там докадето има гориво в резервоара. Забелязал съм, че има неколко положения при които обикновенно застава.
Аз погледнах сондата, поръчках я малко днес, но нищо ефект няма. Vento 1.9TDI 1Z


Потребителски аватар
rapo_vd
Мнения: 370
Регистриран на: Пон 10 дек 2007 19:47
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: AVF 2002
Местоположение: Видин

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот rapo_vd » Пет 27 авг 2010 21:12


И при мен се появи този проблем онзи ден, заби на първото деление на червеното и край, след това сама се премести на половината, но след това започна да играе на горе на долу в зависимост на къде се накланя колата, и после се оправи. Незнам защо го прави, но е гадно, че може да останеш без гориво.


ПЕШОО
Мнения: 23
Регистриран на: Съб 20 фев 2010 22:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.РИЛА

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот ПЕШОО » Пет 27 авг 2010 21:35


колега откачаш буксата от горивомера на резервара подаваш на маса стрелката на таблото трябва да показва пълен резервар но привключен контакт това означава че от буксата до манометара всичкое изпрано проблема е в гориво мера или хлабава букса .


Потребителски аватар
orbital
Мнения: 213
Регистриран на: Чет 06 май 2010 18:07
Автомобил: PASSAT B4
Двигател: 1Z 1996
Местоположение: Варна

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот orbital » Съб 28 авг 2010 6:12


Пешо,ще пробвам днес тази гимнастика и ще пиша какво е станало мерси.


Lalas
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 20 мар 2008 21:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот Lalas » Вто 31 авг 2010 16:59


И аз имах подобен "проблем" ... при мен не беше истински понеже бях направил зараждане(refueling) на резервоара с ключ на контакт(kl15 -> on). Така показанието си остава същото(защото на моя Голф 3 refueling детекцията не сработва с kl15 -> on поне моя) след като запалите и се пораздвижите стрелката ще покаже правилно(поне 30 мин не помня колко точно). Просто се включва един доста бавен филтър.
:beer
Дано да е това


Потребителски аватар
orbital
Мнения: 213
Регистриран на: Чет 06 май 2010 18:07
Автомобил: PASSAT B4
Двигател: 1Z 1996
Местоположение: Варна

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот orbital » Нед 05 сеп 2010 9:31


Ох,отказвам се .Не е нещо по жиците ,нито по горивомера .Или аз не съм успял да видя.Факт е , че от 1 седмица не е правила този номер незнам защо ,може би че я понапълних малко пове4е ,незнам.Като се поиспразни пак ще видя.


Потребителски аватар
SmotanStunt
Мнения: 59
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 8:22
Автомобил: VW GOLF VII
Двигател:

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот SmotanStunt » Пет 24 фев 2012 8:59


moncho8920 написа:Имам подобен, ако не и същия проблем. Всеки път си показва както си поиска(никога повече отколкото има в резервоара). При мен се получава, че когато изгася и запаля(понякога) или не показва нищо(празен) или просто варира от минимум до там докадето има гориво в резервоара. Забелязал съм, че има неколко положения при които обикновенно застава.
Аз погледнах сондата, поръчках я малко днес, но нищо ефект няма. Vento 1.9TDI 1Z


да изтупам темата от прахта :)тъй като имам същия проблем и с търсачката ми излиза тази тема , ,колата е голф 3 1з мотор ,споделете ако сте се справили с досадните своеволия на стрелката :roll:


Потребителски аватар
pepi_iliev
Мнения: 189
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 17:02
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 2000
Двигател: AGR
Местоположение: София

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот pepi_iliev » Пет 24 фев 2012 12:04


С пълен резервоар. Когато е по-празен и на мен ми показва 5-6 литра отклонение. :)


Потребителски аватар
Mish87
Мнения: 324
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: LZ1MEB - 439.400 MHz, 439.425MHz
Контакти:

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот Mish87 » Пет 24 фев 2012 12:15


Имах подобен проблем - наливам 10 литра а показва че имам 5 (може би по това което показва стрелката). На няколко пъти ми прави номера да угасне в движение,закарах я на майстор, пипнаха я и сега уж показва по - точно. Проблема беше някъде в поплавъка или поне аз така мисля, защото не ми казаха какво точно е било. Верно мандахерца се в движение, но е в пъти по - добре и знам кога трябва да зареждам. Отгоава до сега не е гаснала по пътя :wink: Пасат Б4


Потребителски аватар
SmotanStunt
Мнения: 59
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 8:22
Автомобил: VW GOLF VII
Двигател:

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот SmotanStunt » Пет 24 фев 2012 15:34


проблема не е че не показва вярно, а в това че както си показва стрелката забива в най ляво ,все едно че си махнал контакт, проверил съм всички ел.връзки и контакти и са добре,но проблема остава ...уикенда ще сваля сондата да видя как


Потребителски аватар
Mish87
Мнения: 324
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: LZ1MEB - 439.400 MHz, 439.425MHz
Контакти:

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот Mish87 » Съб 25 фев 2012 21:51


SmotanStunt написа:проблема не е че не показва вярно, а в това че както си показва стрелката забива в най ляво ,все едно че си махнал контакт, проверил съм всички ел.връзки и контакти и са добре,но проблема остава ...уикенда ще сваля сондата да видя как



Дали не е поплавък нещо да му се е набил боклук и кога и е кеф показва :? Може би профилактика на всички чаркове там из помпата и резервоара ще е добър ход. Успех колега


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот deversant » Нед 26 фев 2012 0:09


Ами да ти кажа,поло 1.9д 96 баща ми извади сондата уж да я чисти...
Изпадаха чарковете в резервоара,че ги вади (незнам дали ги изжади всики).Та имаше 12Л нафта,показва 6-7.Тръгнах да я карам-ми то стрелката пада повече от 1.9тди AHF мотор 110 коня!Или с 2 думи,разход по стрелка над 10л/100км.А аз си я знам,че 5, 5 и малко си гори.Та незнам какво прави баша ми,но май нещо е натегнал в повечко медната ламаринка (то е нещо като плъзгач на потенциометър)!
Та ми вика,напълния догоре и ше се раздвижи ше се оправи!
Викам му да - да... луд ли си при 2.70лв нафтата да я напълня.
Е пробвай бе.... mhihi
Да не съм луд,то тва поло 55 литра резервоар с 15л вътре...цяла инвестиция 110лв нагоре - за 1 проба!
Та,може на е насъбрало боклуци или от студа нафтата в резервоара става бяла и парафинеста...
Правете си изводите!(ако говорим за дизелов автомобил)


Потребителски аватар
skyfucker
Мнения: 105
Регистриран на: Нед 30 дек 2007 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Стрелка за гориво - проблем

Мнениеот skyfucker » Нед 26 фев 2012 1:47


Същия проблем и при мен. Направих си проба и изхарчих нафтата до бялата чертичка (дето е под червените) и след това заредих 5лв. Чудо стрелката се дигна над червените черти при положение ,че резервата е 4-5 литра , а аз реално съм заредил 1.8 литра. След няколко километра каране спадна с 2 чертички надолу. Спирам после паля пак и отново отчита друго положение , а сондата я проверявах наскоро беше перфектно чиста и тогава правеше така.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Zdravkov94 и 222 госта