СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
alimak
Мнения: 56
Регистриран на: Пон 25 яну 2010 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот alimak » Сря 02 мар 2011 13:11


Преди някой да е решил да пропищи за търсачка, бързам да кажа, че отварям темата защото утре ще сваляме скоростната кутия и ще сваляме съединителя (с прилежащите простотии за тоя модел). Утре ще кача снимки от първа серия на филма "Не си купувайте TDI 110 коня".
Та по същество: Проблема е вибрация, която в началото беше само на свободна, сега вече е чукане независимо от обстоятелствата,треперещ педал и т.н. Проблема утре ще се изясни съвсем, но най-вероятно е разбит демпфер или ...абе ще стане ясно. Идеята на темата е да помогна на колеги, които им предстои нещо такова, предстои ви със сигурност)и преди да почна, ако някой потърпевш има някоя мъдрост за споделяне :beer .

Утре вечер ще кача и снимковия материал. Стискайте палци!!!

Последна промяна от alimak на Чет 03 мар 2011 13:38, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Смана на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот pacoboy » Сря 02 мар 2011 21:48


Колега ако е и сигурно ще е маховик, с нов ли ще го сменяш или ще пробваш от морга?
Понеже имам същия проблем и мисля да пробвам първо с демпферен маховик от морга, ако успея да намеря що годе запазен, че 700лв кешундрела не ми се дават ...


Потребителски аватар
nasttii
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: от тука

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот nasttii » Сря 02 мар 2011 22:49


само да вметна,че вече почти всички коли имат демферен маховик дори и бензинови така ,че що да не си купуват хората 110кс


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот pacoboy » Сря 02 мар 2011 22:53


В кавички е това за купуването, иначе са добри мотори, само тези маховици :banghead: но няма как, кефа е на челно място ..
Очаквам колегата да доразкаже "филма" :beer


Потребителски аватар
90hp power
Мнения: 169
Регистриран на: Пон 06 дек 2010 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот 90hp power » Чет 03 мар 2011 0:01


стига вече с тия митове и легедни бе :dummy:


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 03 мар 2011 0:07


Кви митове баш истина си е.Те на тези Голфове са им взели душите в Италия но за сметка на това на цени са екстра.


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Смана на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот achodemo » Чет 03 мар 2011 0:34


pacoboy написа:Колега ако е и сигурно ще е маховик, с нов ли ще го сменяш или ще пробваш от морга?
Понеже имам същия проблем и мисля да пробвам първо с демпферен маховик от морга, ако успея да намеря що годе запазен, че 700лв кешундрела не ми се дават ...


И какво мислиш ,че ще намериш в моргата :screwy не разбит маховик сигурно , и да не е колко време мислиш че ще те изкара !
Смяната на съединител не ефтина и лесна като смяна на спукана гума . Вместо да минеш тънко както се надяваш ще платиш два пъти mhihi :beer

Дойде ли момента няма мърдане и впрочем 700лв няма да ти стигнат !

Единствения по ефтин вариянт е подмяна на маховика с плътен такъв (без демпфер) от голф 3 , става , но и там си има минуси ! :012:


Потребителски аватар
alimak
Мнения: 56
Регистриран на: Пон 25 яну 2010 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Смана на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот alimak » Чет 03 мар 2011 13:31


pacoboy написа:Колега ако е и сигурно ще е маховик, с нов ли ще го сменяш или ще пробваш от морга?
Понеже имам същия проблем и мисля да пробвам първо с демпферен маховик от морга, ако успея да намеря що годе запазен, че 700лв кешундрела не ми се дават ...


Колега, със стар ще го сменям. 700лв. са китайските боклуци. По моргите имам мнооогооо и естествено сред тях има и боклуци. Хубаво е преди това да изгледаш някое и друго клипче в YouTube, там е обяснено как да различиш тоя дето не става от ставащия.
Що се отнася до това дали е по-добре да е нов или стар, смятам че тоя спор е излишен. За тия дето им се дават 1000лв. за 10-12 годишна кола...да са живи и здрави. Аз не мисля да я карам повече от 3-4години още, така че идеално ме устройва и моргаджииски.
P.S. Колата е желязна, купувайте ги без притеснение, но е важно човек да прецени дали може да си я поддържа сам или ще може да си позволява сервизи.

:bishop Айде аз отивам и продължавам с ремонтчето, довечера ще кача снимки и ще разказвам. :bishop

Последна промяна от alimak на Чет 03 мар 2011 13:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
alimak
Мнения: 56
Регистриран на: Пон 25 яну 2010 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Смана на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот alimak » Чет 03 мар 2011 13:34


achodemo написа:
pacoboy написа:Колега ако е и сигурно ще е маховик, с нов ли ще го сменяш или ще пробваш от морга?
Понеже имам същия проблем и мисля да пробвам първо с демпферен маховик от морга, ако успея да намеря що годе запазен, че 700лв кешундрела не ми се дават ...


И какво мислиш ,че ще намериш в моргата :screwy не разбит маховик сигурно , и да не е колко време мислиш че ще те изкара !
Смяната на съединител не ефтина и лесна като смяна на спукана гума . Вместо да минеш тънко както се надяваш ще платиш два пъти mhihi :beer

Дойде ли момента няма мърдане и впрочем 700лв няма да ти стигнат !

Единствения по ефтин вариянт е подмяна на маховика с плътен такъв (без демпфер) от голф 3 , става , но и там си има минуси ! :012:


Смяната на гума е несравнимо преживяване...но смяната на съединителя на този модел не е за висшисти...не се сваля скоростната кутия(абе немеца е помислил за всичко).


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот pacoboy » Чет 03 мар 2011 14:08


И аз мисля така, може да намериш стар и оригинален и да те издържи много повече отколкото нов и след 5-6 месеца да си замине ... :012:
Ще потърся по моргите, дори колегата, който сменя ако може да препоръча от къде и за какви пари говорим?
Понеже и аз не мисля да се пръскам 1000лв за нов, който има да дава ... колата ще си я поддържам както преценя аз, все пак си е моя !


Потребителски аватар
alimak
Мнения: 56
Регистриран на: Пон 25 яну 2010 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот alimak » Чет 03 мар 2011 14:43


pacoboy написа:И аз мисля така, може да намериш стар и оригинален и да те издържи много повече отколкото нов и след 5-6 месеца да си замине ... :012:
Ще потърся по моргите, дори колегата, който сменя ако може да препоръча от къде и за какви пари говорим?
Понеже и аз не мисля да се пръскам 1000лв за нов, който има да дава ... колата ще си я поддържам както преценя аз, все пак си е моя !


Колега, много е важно първо да свалиш стария, защото тоя модел има три различни размера scare scare scare . Препоръчвам ти моргите по пътя за Каменар, има една в дясно точно преди вятърна мелница. Утре ще мога да дам още по-подробна информация за места и цени, защото ще ходя и до Приселци. Цените са между 200 и 400лв. Зависи от размера и състоянието(това е цена само за демпфера, но държа да кажа, че 700лв. е цена само на демпфер в магазина, притискателя и съединителя в комплект са около 200лв. нови).


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Смана на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот achodemo » Чет 03 мар 2011 15:01


alimak написа:
achodemo написа:
pacoboy написа:Колега ако е и сигурно ще е маховик, с нов ли ще го сменяш или ще пробваш от морга?
Понеже имам същия проблем и мисля да пробвам първо с демпферен маховик от морга, ако успея да намеря що годе запазен, че 700лв кешундрела не ми се дават ...


И какво мислиш ,че ще намериш в моргата :screwy не разбит маховик сигурно , и да не е колко време мислиш че ще те изкара !
Смяната на съединител не ефтина и лесна като смяна на спукана гума . Вместо да минеш тънко както се надяваш ще платиш два пъти mhihi :beer

Дойде ли момента няма мърдане и впрочем 700лв няма да ти стигнат !

Единствения по ефтин вариянт е подмяна на маховика с плътен такъв (без демпфер) от голф 3 , става , но и там си има минуси ! :012:


Смяната на гума е несравнимо преживяване...но смяната на съединителя на този модел не е за висшисти...не се сваля скоростната кутия(абе немеца е помислил за всичко).


Така ли това е нещо ново ...
Трябва да ми покажеш как се сменя без да свалиш скоростната кутия , ще бъде доста интересно за всички mhihi
:screwy


Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот Dorian » Чет 03 мар 2011 18:37


Това с несвалянето на кутията за да смениш маховика сигурно и от НАСА не го могат mhihi Спрете да пишете простотий като не сте наясно или не сте минали по този път вече :!: така само бъркате другите колеги вместо да им помагате.
Аз смених преди почти 3г. моя маховик пак с демпферен и до момента нямам грижи,но проблема сега е че колите поевтиняха доста и всеки втори си накупи кошове за по 5-6000лв. и естествено че няма да му се дават 1000лв. за ремонт и ще гледа да направи всевъзможни врътки да мине тънко.


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот pacoboy » Чет 03 мар 2011 19:24


Точно за това няма да търся нов, понеже не карам кола за 30 000лв, ако карах нямаще да ми дреме да дам и 2000лв ...
А по принцип няма ли данни за маховици на нашите мотори, не са ли 220мм ? :roll:
И как най-добре можем да разберем кой маховик е що годе добър?
Очаквам само компетентни мнения :!:


Потребителски аватар
ANDREYO
Мнения: 1763
Регистриран на: Сря 02 мар 2005 11:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: DUB SQUAD
Контакти:

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот ANDREYO » Чет 03 мар 2011 19:33


Няма никакви минуси твърдия маховик,колега с ибиза 110к.с. кара вече година с маховик от кр и комплект съединител за него и няма грижи няма повече вибрации и т.н. а да попитам само кои ВСИЧКИ колеи са с двумасов -демпферен маховик освен дизелите и бензиновите-турбо мотори че не се сещам?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: licho58, stoian55, tdi fen и 57 госта