Как да раздвижа актуатора?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Как да раздвижа акуратора?

Мнениеот Sashko_Trg » Съб 26 мар 2011 11:59


Мамка му така и не разбрах къде се намира тоя АКТУАТОР !!!! Гледах, гледах немога да видя такова нещо !!! Оня ден и на мен ми заби така след 3 хил. об след това яко цедка и уж се оправи, ама искам да го видя къде е тоя актуатор :banghead: :banghead:




Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Как да раздвижа акуратора?

Мнениеот achodemo » Съб 26 мар 2011 12:03


Sashko_Trg написа:Мамка му така и не разбрах къде се намира тоя АКТУАТОР !!!! Гледах, гледах немога да видя такова нещо !!! Оня ден и на мен ми заби така след 3 хил. об след това яко цедка и уж се оправи, ама искам да го видя къде е тоя актуатор :banghead: :banghead:



turbo_article_vnt15alh.jpg


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как да раздвижа акуратора?

Мнениеот hooligan_sk » Съб 26 мар 2011 14:28


Sashko_Trg написа:Мамка му така и не разбрах къде се намира тоя АКТУАТОР !!!! Гледах, гледах немога да видя такова нещо !!! Оня ден и на мен ми заби така след 3 хил. об след това яко цедка и уж се оправи, ама искам да го видя къде е тоя актуатор :banghead: :banghead:


Внимавай, че ако забива от към геометрията може да си изгърмиш турбината ако я разтриваш в това състояние :да:


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Как да раздвижа акуратора?

Мнениеот Sashko_Trg » Съб 26 мар 2011 14:43


И това нещо е долу на турбината такали, а пък тя е забита на някво гадно място дето мисля че няма пипане там :) Незнам ама трябва да ходя при Иво аз скоро време, защото тая турбина никога не е отваряна май ...


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Как да раздвижа акуратора?

Мнениеот achodemo » Съб 26 мар 2011 14:54


Sashko_Trg написа:И това нещо е долу на турбината такали, а пък тя е забита на някво гадно място дето мисля че няма пипане там :) Незнам ама трябва да ходя при Иво аз скоро време, защото тая турбина никога не е отваряна май ...

сваля се лесно въпреки,че е отзад . Държи се на две гайки и зегерка към лостчето на турбината.


bg_man
Мнения: 10
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да раздвижа акуратора?

Мнениеот bg_man » Нед 12 юни 2011 15:21


Здравейте,и при мен дойде време за този проблем до преди 1-2 седмици колата забиваше,гасех-палех-оправяше се....НО вече не сега турбото се включва след 2-2200 и все едно колата е 90 и по-малко коне (а по принцип е 110 АХФ)

Та четох насам на там.... реших и аз да пробвам откачих маркучето на Н75 и си смучеше от него...
Слязах отдолу,опитах се да размърдам клапана за геометрията НО изопщо не мърда почти се овисвам на актуатора и не мърда :| (заседнал е малко преди да опре лостчето на турбината в малка шпилка нещо като ограничител отдолу)
Въпросът ми е:дали да го напръскам с ВД40 или нещо друго и ако ДА каде точно... или направо да ходя за чистене на турбото.
Мисля да ходя при Сашо в орландовци на 202ра улица до СФК,моля дайте мнение за него някой ходил ли е там.

Благодаря!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как да раздвижа акуратора?

Мнениеот hooligan_sk » Нед 12 юни 2011 15:31


bg_man написа:Здравейте,и при мен дойде време за този проблем до преди 1-2 седмици колата забиваше,гасех-палех-оправяше се....НО вече не сега турбото се включва след 2-2200 и все едно колата е 90 и по-малко коне (а по принцип е 110 АХФ)

Та четох насам на там.... реших и аз да пробвам откачих маркучето на Н75 и си смучеше от него...
Слязах отдолу,опитах се да размърдам клапана за геометрията НО изопщо не мърда почти се овисвам на актуатора и не мърда :| (заседнал е малко преди да опре лостчето на турбината в малка шпилка нещо като ограничител отдолу)
Въпросът ми е:дали да го напръскам с ВД40 или нещо друго и ако ДА каде точно... или направо да ходя за чистене на турбото.
Мисля да ходя при Сашо в орландовци на 202ра улица до СФК,моля дайте мнение за него някой ходил ли е там.

Благодаря!


Да ти кажа геометрията неможе чак такова съпротивление да окаже. При тебе сигурно клапана е спекъл, той като ръждяса хубаво много яко се закучва. А като си карал така сигурно и геометрията се е задръстила... Разкачете го и виж дали се движи. Ако не - взимай нов актуатор, чисти геометрия, настройва се турбото с актуатора на стенд най-добре и си ти... минус 500лв :да:


Потребителски аватар
Ludiq
Мнения: 733
Регистриран на: Съб 20 май 2006 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да раздвижа акуратора?

Мнениеот Ludiq » Нед 12 юни 2011 20:13


hooligan_sk написа:Да ти кажа геометрията неможе чак такова съпротивление да окаже.

Напротив може. 8)


Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: Как да раздвижа акуратора?

Мнениеот nasko1978 » Нед 12 юни 2011 20:15


Ludiq написа:
hooligan_sk написа:Да ти кажа геометрията неможе чак такова съпротивление да окаже.

Напротив може. 8)


Може,може става като асфалтирана!!! :wink:


bg_man
Мнения: 10
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да раздвижа актуатора?

Мнениеот bg_man » Пон 13 юни 2011 14:57


Днес с едно приятелче ще отворим тубото да видим кво е положението и довечера ще пиша дано се оправи :bowdown


SEVDO1
Мнения: 75
Регистриран на: Пет 13 ное 2020 20:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да раздвижа актуатора?

Мнениеот SEVDO1 » Нед 25 юли 2021 19:18


Така и така човекът не е писал какво е станало преди десет години, та да съживим нещата. AVB 101 помпа -
дюза е двигателя, няма загуби на вакуум, чернобялото клапанче е раздвижено идеално, че не работеше добре, колата забива муцуна в баира, на диагностика показва единствено пренадуване, при изфирсиране. Лостът на акуратора прави същата магария, като описаната в тази тема - замръзва за секунда на определено положение и после се доприбира. Днес извадих маркучето от акуратора, набих му едно друго и започнах да смуча. Същевременно съм подпрял леко с пръст лоста отдолу. Смучейки вдигам лоста до определено положение, засича леко, засмуквам още по - силно и лоста се вдига докрай с леко щракане, а пръста ми отдолу усеща нещо като наместване. Става дума за пълна ерекция на лоста само чрез смучене с уста. Акуратора ли да обвиня, или геометрията.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Как да раздвижа актуатора?

Мнениеот morfei1 » Нед 25 юли 2021 23:43


Откачи актуатора от към лостчето към геометрията и виж как се движи тя в откачено състояние. Дали запива или не. Актуатора може да го провериш дали мембраната държи вакуум и не е натряскана с ръжда и боклуци, особено ако се кара без кори под мотора.


SEVDO1
Мнения: 75
Регистриран на: Пет 13 ное 2020 20:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да раздвижа актуатора?

Мнениеот SEVDO1 » Пон 26 юли 2021 0:20


Държи вакуум. Затапих го с език и лостчето не мръдна докато не ми изтръпна езика и го пуснах да падне рязко надолу от напъна на пружината. Естествено пръстите ми бяха върху лостчето, за да съм сигурен какво става. За съжаление нямам никаква видимост към зегерката, която държи лостчето към горещия охлюв. Ще търся канал, но се чудя дали геометрията не си е окей, щом издърпвам целия ход на лоста, със засмукване с уста?


SEVDO1
Мнения: 75
Регистриран на: Пет 13 ное 2020 20:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да раздвижа актуатора?

Мнениеот SEVDO1 » Нед 19 сеп 2021 20:09


Колеги, сега се сетих. Човека с компа каза, че е било дало грешки в ЕГР и Дебитомер. След изтриване се били махнали. Ако забива от пренадуване, не трябва ли да даде грешка на МАП сензора?
Между другото, кулера малко изпуска - пръсках с веро, разредено във вода и прави на три места най -
отдолу балончета.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Как да раздвижа актуатора?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 19 сеп 2021 21:12


Тоя двигател е на Пасат. Там почти няма драма с актуатора. Задръстена геометрия,там търси причината.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: MapTo_D, stoian55 и 93 госта