passat B5 присаждане на автопилот (темпомат) как ?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
kaloyan8510
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот kaloyan8510 » Пет 02 мар 2012 16:39


Благодаря на колегата toshkov81. Днес и на мен ми сложи темпомат. Много е яко :bowdown




Потребителски аватар
vankata_mr
Мнения: 55
Регистриран на: Чет 13 ное 2008 18:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот vankata_mr » Чет 15 мар 2012 16:31


a случаино в бургас някои можели да монтира на моя пасатор


Потребителски аватар
aRcIs
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот aRcIs » Пон 19 мар 2012 14:29


Колеги имам няколко въпроса. Прочетох темата както и още 3-4 подобни и моля за малко разяснение.
От прочетеното реших да си сложа и аз темпомат (пасат 5.5). Също стигнах до извода че е по добре да е с оригинално лостче. Разбира се обиколих по големите морги в района и както и очаквах нямаха в момента. Ще проверявам от време на време. Видях че оригинално се предлага за около 120, но смятам че ми е скъпо за сега. Въпросите са относно монтажа и активацията. Сложих я на Ваг Ком написах кода влезнах в 6-ти канал и в 4-тото поле както е описано в началото си пише 0.0 Въпроса ми е значи ли това че като го сложа ще е активен и ще работи нормално, защото след това като спрях и включих програмата отново, без да въвеждам кода си стояха пак същите параметри. (доколкото разбрах кода май е само за активация и след това никаква функция не изпълнява. Така ли е?)
И второто което искам да попитам е дали е необходимо да се сваля капака на компютъра и да се барат кабелчетата от буксите за да работи лоста, или това се прави ако колата не е пригодена за темпомат. Т.е. на мен ще ми се налага ли да го правя или след като сложа лостчето ще се активира?


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот RadoShopa » Пон 19 мар 2012 17:57


aRcIs написа:Колеги имам няколко въпроса. Прочетох темата както и още 3-4 подобни и моля за малко разяснение.
От прочетеното реших да си сложа и аз темпомат (пасат 5.5). Също стигнах до извода че е по добре да е с оригинално лостче. Разбира се обиколих по големите морги в района и както и очаквах нямаха в момента. Ще проверявам от време на време. Видях че оригинално се предлага за около 120, но смятам че ми е скъпо за сега. Въпросите са относно монтажа и активацията. Сложих я на Ваг Ком написах кода влезнах в 6-ти канал и в 4-тото поле както е описано в началото си пише 0.0 Въпроса ми е значи ли това че като го сложа ще е активен и ще работи нормално, защото след това като спрях и включих програмата отново, без да въвеждам кода си стояха пак същите параметри. (доколкото разбрах кода май е само за активация и след това никаква функция не изпълнява. Така ли е?)
И второто което искам да попитам е дали е необходимо да се сваля капака на компютъра и да се барат кабелчетата от буксите за да работи лоста, или това се прави ако колата не е пригодена за темпомат. Т.е. на мен ще ми се налага ли да го правя или след като сложа лостчето ще се активира?


Отговарям ти за второто-Разглобява се капака,вади се компа,окабелява се мисля от една букса и се вкарва в купето.....щом фабрично нямаш темпомат,не би трябвало да има и инсталация,за това се прави нова.....лоста и да го сложиш-той не работи дистанционно...!Споко,не е кой знае каква философия,стига да ти го направи запознат човек :да:


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот dlug » Пон 19 мар 2012 21:16


Няма инсталация. Това е хубавото на новото лостче, продава се комплект с необходимите кабели, само ги вкарваш в съществуващата букса и си готов. Но...безплатен обяд няма, струва си около 120 лева и това е
За да активираш темпомата трябва да е монтиран, така няма да стане. Иначе кода за активация се вкарва еднократно


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот yarek » Нед 25 мар 2012 21:34


Някой да подскаже къде точно се връзват жиците на пассат помпа дюза 115 коня AJM ?


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот achodemo » Нед 25 мар 2012 21:50


bestlap написа:Значи да обясня как е при vw passat направих чистачките да са право на горе защото ако са в легнало положение на мога да сваля една тапа която е нужно да се свали за да отвия едно болче от долу.След това под чистачките където се намира ECU-то свалих капака който го предпазва от вода и извадих компа на страни и отчно зад него има 5 букси като на всяка букса почти всеки кабел е 2 цвята примерно бял със синя лента и т.н И извадих ги всичките букси и започнах рязането:
от жълтата букса червено-бял и черно-жълт се връзват на късо заедно с червено-сив от светло кафявата букса. тези кабели се връзват на едно и от тях се изкарва само един кабел и се вкарва вътре в купето.
после от черната букса червено-жълтия кабел го се вкарва вътре пак в купето- това е сет.
то жълтата букса синия кабел към горното ключе- това е резюме.
кабела който го върза накъсо към другите 3 е + при контакт. съответно като го подаваш към ключеттат превклюцваш функциите

От цялата история има 3 кабели при мен бяха

червен-сбора от 3-те който са в 1
бял-сет
сив-резюме

И се взима прекъсвач който е на принципа на сигнал само да дава както е звънеца на къщата.От едната страна се връзва този който е сбор от 3-те а на другото му краче се връзва SET и като караш задържаш газта на едно положение натискаш копчето то се връща не е постояно натиснато и си махаш крака от педала.



А през VAG-COM се прави следното:
Select
Engine
Login - и там се пише 11463 и Do It!
Meas.Blocks-08 - и там пишете от пред 6 и GO и на 4-тата колконка трябва да пише 0.0 ако темпомата е активен! И това е :) ако някой не му е ясно само да драсне и ще обясня :)



Днес се мъчихме с колегата Yarek да му свържем лоста , но цветовете на кабелите описани от bestlap не отговарят или по скоро липсват на буксите при AJM мотор.

Някой колега с този мотор ,ако е слагал да драсне :bowdown


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот yarek » Пет 30 мар 2012 20:53


toshkov81 написа:еее радвам се че има толкова доволни хора.

за колегата който е снимал буксите по горе а и за всички останали с същите букси

от цялата работа ви трябва само бялата букса.
взимате касапския нож и брутално изрязвате в дъно на буксата следните кабели :lol: :lol:

1 червено/жълт
2 син
3 червено/сив
4 черно/бял
за по кратко ги номерирам. това не са номерцата на пиновете на буксата. то другии дакива кабели няма там, та не може да ги объркате.
значи 3 и 4 ги връзвате заедно и им подавате + при контакт
1 е сет
2 е ресет
тоест като дадете + на тези две кабелчета се активират функциите.
най лесно можете да пробвате като тръгнете и над 50 км. чукнете на 1 + и колата трябва да задържи скорост.


По тази схема се получи и на моя пасатор ! Тошков, евала ! Само едно не ми е ясно, като закача на вагкома да светнат всички лампи на таблото, светва и зелената индикация за темпомата, обаче в движение като го пробвам той си работи а индикацията не светва, демек свети само когато е закакачен ваг-ком. Дали нещо не е активирано или?


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот gancho » Съб 31 мар 2012 9:05


И при мен не свети.Жоро(Тошков)ми го слага в Пазарджик.Каза,че е така и за да светне трябва да се сваля таблото.


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот yarek » Пон 02 апр 2012 20:20


И като се свали таблото какво трябва да се направи?


sotirov_b
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 04 мар 2012 10:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Камена

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот sotirov_b » Сря 04 апр 2012 8:34


gancho написа:И при мен не свети.Жоро(Тошков)ми го слага в Пазарджик.Каза,че е така и за да светне трябва да се сваля таблото.

Моя индикатор свети и без да свалям таблото.Да не би да трябва да се активира диода през ВАГ КОМA както е и диода за коланите?


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот gancho » Сря 04 апр 2012 10:27


sotirov_b написа:
gancho написа:И при мен не свети.Жоро(Тошков)ми го слага в Пазарджик.Каза,че е така и за да светне трябва да се сваля таблото.

Моя индикатор свети и без да свалям таблото.Да не би да трябва да се активира диода през ВАГ КОМA както е и диода за коланите?

виж,това е интересно.Ако стане и аз ще търся някой да ми активира лампичките.За моя пасат,98г,борд.компа е при часовника,дали има лампичка и за коланите?Не съм чул ,но и нямам ВАГ КОМ и не е правен тест на лампите на таблото.


Потребителски аватар
jimmy_mln
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 05 яну 2012 6:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: UK

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот jimmy_mln » Нед 03 юни 2012 12:03


Вчера и аз си монтирах темпомат, оригинален от VW с оригиналните кабели. Отне ми не повече от 3 часа с бирите :D и активирането. Индикацията на таблото ми работи и сега съм повече от доволен eusa


Потребителски аватар
hol1gans
Мнения: 80
Регистриран на: Нед 01 ное 2009 21:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот hol1gans » Съб 04 авг 2012 11:11


Колеги чета от известно време за темпомата, но така и не разбрах(не съм запознат изобщо с електрониката). Искам да си направя темпомат, обаче няма да си купя орг лостче и кабели, ако сам си пусна кабелите, трябва ли да търся някви специални цветове за кабели, или няма значение ?


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Присаждане на автопилот(Темпомат) на passat B5?как ?

Мнениеот ulipet » Съб 04 авг 2012 17:56


kaloyan8510 написа:Благодаря на колегата toshkov81. Днес и на мен ми сложи темпомат. Много е яко :bowdown

днес и на мен ми сложи тази "глезотийка" :beer



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 170 госта