1,9 TDI AFN не пали студен

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
vanila_sky
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот vanila_sky » Пет 20 май 2011 22:52


Здравейте,нужна ми е помощ за VW Sharan 1,9 TDI 1999,пали много трудно когато е студен.Когато запали и загрее няма никакъв проблем,пали,но студен върти почти до изтощение на акумулатора и пуши много докато запали.Провериха свещите,релета,ЕКУ казват проблема не е електронен трябва да е механичен.Провериха центровката добре.Сега се съмнявали дали е заминала помпата,но когато го запаля колата работи прекрасно и върви много.Другото което е като съм висока скорост и пусна педала на газта след това като го натисна пак не поема и почва да пуши докато не намаля скоростта до 40-50 и почва да набира пак яко.
Мисля че когато запали работи около 10-15 секунди на 3 цилидъра,тресе се и пуши бял пушек и след това изчиства спира пушенето и работи перфектно и върви без проблеми.
Помагайте с идеи.




Потребителски аватар
90hp power
Мнения: 169
Регистриран на: Пон 06 дек 2010 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот 90hp power » Пет 20 май 2011 23:04


да не е нещо в мотора. нещо да си го тормозил прегревал? като работи на място да се чуват някакви странични шумове?


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот IvailoOo » Пет 20 май 2011 23:38


Хм..щом викаш че работи на 3 цилиндъра не ми идва на ум друго освен помпа или дюза щом и центровката щом е в ред.


vanila_sky
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот vanila_sky » Пет 20 май 2011 23:50


90hp power написа:да не е нещо в мотора. нещо да си го тормозил прегревал? като работи на място да се чуват някакви странични шумове?

Никакви шумове ,нищо,мърка си съвсем нормално и си върви,но угася ли го и да изстине,няма палене,голяма мъка.


vanila_sky
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот vanila_sky » Пет 20 май 2011 23:54


IvailoOo написа:Хм..щом викаш че работи на 3 цилиндъра не ми идва на ум друго освен помпа или дюза щом и центровката щом е в ред.


Несъм на 100% уверен дали работи на 3 цилиндъра,но има едно колебание като се чуди ще работи или не,придружено с леко тресене и доста пушене за около 15 секунди,след което изчиства всичко,почва да си работи перфектно спира пушене,всичко.


Потребителски аватар
slavi13
Мнения: 103
Регистриран на: Нед 08 май 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: irlandia

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот slavi13 » Съб 21 май 2011 0:59


99, До колкото разбирам, не е ПД, двигател а с помпа за високо налягане, първо опитай да те дръпнат, и ако запали, насочваш се към компресия, после, що невземеш да си смениш разпръсквачите на дюзите, и после ми кажи какво става да ти дам още куп идеи от какво може да е, но като за начало това, успех


MITAKA_STZ
Мнения: 127
Регистриран на: Съб 02 яну 2010 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Някъде по света

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот MITAKA_STZ » Съб 21 май 2011 6:25


Колега от някъде ти смуче въздух и си смени горивния и въздушния филтър.След като си върви и отнемеш гаста губи мощност това е възможно от задръстен горивен филтър и хлабава скоба на маркучите за гориво.Провери и сондата в резервоара да не е задръстена.С една дума тръгваш от резервоара и свършваш до него.Приятна работа и посдрави. :beer


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот fox_vt » Съб 21 май 2011 6:33


slavi13 написа:99, До колкото разбирам, не е ПД, двигател а с помпа за високо налягане, първо опитай да те дръпнат, и ако запали, насочваш се към компресия, после, що невземеш да си смениш разпръсквачите на дюзите, и после ми кажи какво става да ти дам още куп идеи от какво може да е, но като за начало това, успех


Колега не съ обиждай ама АФН и ПД scare а има много майстори с главно М на тоя твой принцип-смени това това и онова и ако не се опрай ела още да сменяме.То така човека и сам може да си го напрай и като смени целия двигател да го потупаш по рамото и да му кажеш глей как хубаво работи.Сори за оффа толкова от мен а до автора насочи се до някой клубен майстор с ваг ком.


Потребителски аватар
Svetlioman
Мнения: 308
Регистриран на: Сря 09 юни 2010 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот Svetlioman » Съб 21 май 2011 7:44


здравеи колега имах подобен проблем ,при палене оказасе много силно запушен колектор(входящия)..


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот velinsl » Съб 21 май 2011 8:18


Колега не съ обиждай ама АФН и ПД scare а има много майстори с главно М на тоя твой принцип-смени това това и онова и ако не се опрай ела още да сменяме.То така човека и сам може да си го напрай и като смени целия двигател да го потупаш по рамото и да му кажеш глей как хубаво работи.Сори за оффа толкова от мен а до автора насочи се до някой клубен майстор с ваг ком.[/quote]

Много си прав. Писна ми от такива майстори. Може да смени направо и автомобила.


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот IvailoOo » Съб 21 май 2011 8:39


Ем супер...нека ги смени,а после ще има почти нов двигател както е тръгнало mhihi Не че и аз много разбирам..ама до колкото съм запознат с дизела....по-добре да не опитваш да я палиш на дърпане,че може да прескочи някой зъб и после филма е пълен


vanila_sky
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот vanila_sky » Съб 21 май 2011 10:17


По последна информация е подадено гориво директно на помпата и проблема със паленето все още стои,което елиминира стоящите преди нея горивен филтър и т.н. или бъркам?Освен това според сервиза свещите са здрави,но до тях не достигало никакъв ток,но ако е реле 109 неработещо би трявало никога да не запали а той пали макар и с голяма мъка.Някакви идеи?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот muns61 » Съб 21 май 2011 10:46


И без свещи пали и се държи точно така. Подай ток от акумулатора с кабел директно на свещите и кажи как пали.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот 110afn » Съб 21 май 2011 11:13


muns61 ,ако вземе да запали със свещите в тая жега какъв ще е проблема? Кви свещи ,кви пет лева търсиш.По-добре някой по-компетентен да се изкаже, а не 20 човека да драскате и да обърквате колегата още повече.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: 1,9 TDI AFN не пали студен

Мнениеот muns61 » Съб 21 май 2011 11:27


Тогава му обясни откъде смуче въздух, щом не е от филтър.
Това е най - бързият начин да елиминираш факторите.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта