Почистват ли се разпръсквачи на дюзи

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
niks25
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 28 окт 2009 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Почистват ли се разпръсквачи на дюзи

Мнениеот niks25 » Сря 25 май 2011 20:32


Искам да попитам дали може да се Почистват разпръсквачи на дюзи става вапрос за Golf 4 99год 1.9 тди 90 коня
струва м ми се че разхода е твърде висок колата е добре подържана и бсичко е ок,,само разпръсквачи не са сменяни
,,Та ако може някои да даде савет извън градско ми гори около 6,5 при нормално каране,,имали вариант да се почистят или ако ги сменя с нови ще даде ли ефект




Потребителски аватар
ventotdi
Мнения: 1474
Регистриран на: Пон 29 ное 2010 18:03
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: ALH 1998
Местоположение: Русе

Re: Почистват ли се разпръсквачи на дюзи

Мнениеот ventotdi » Сря 25 май 2011 20:39


Чистят се във ваничка с ултра звук и някви препарати.Ако ще купуваш нови само на БОШ ,защото са полирани ...никви Вертекс или други ;) ... Нови разпръсквачи със сигурност ще усетиш разлика ;)


Zinoto
Мнения: 1875
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Почистват ли се разпръсквачи на дюзи

Мнениеот Zinoto » Сря 25 май 2011 21:01


niks25 написа:Искам да попитам дали може да се Почистват разпръсквачи на дюзи става вапрос за Golf 4 99год 1.9 тди 90 коня
струва м ми се че разхода е твърде висок колата е добре подържана и бсичко е ок,,само разпръсквачи не са сменяни
,,Та ако може някои да даде савет извън градско ми гори около 6,5 при нормално каране,,имали вариант да се почистят или ако ги сменя с нови ще даде ли ефект

Пуши ли? Чистене с ултразвук се прилага при бензиновите дюзи. Ако причината за разхода е в разпръсквачите, то не е заради това, че са замърсени, а износени и пикаят. Носиш ги на стенд за дюзи и се вижда налягането на отваряне и дали правят мъгла.


Потребителски аватар
ventotdi
Мнения: 1474
Регистриран на: Пон 29 ное 2010 18:03
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: ALH 1998
Местоположение: Русе

Re: Почистват ли се разпръсквачи на дюзи

Мнениеот ventotdi » Чет 26 май 2011 11:29


Викаш на дизелите разпръсквачите не се чистят на ултра звук така ли ... рязко ме за мисли.Прав си за стенда и освен дали отварят на определеното налягане и дали правят мъгла гледат дали затваря херметически дюзата когато не работи ,защото иначе пак прави разход на мотора !


Потребителски аватар
niki7878
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Почистват ли се разпръсквачи на дюзи

Мнениеот niki7878 » Чет 26 май 2011 11:47


И колко изкарват след "почистване"??? Дизелови разпръсквачи се СМЕНЯТ с нови особено в БГ с нашата нафта. Това с полираните Бош разпръсквачи предполагам колегата го е чул някаде защото всички са полирани без значение от марката иначе няма как да работят...
Има и други варианти за качествени разпръсквачи на добра цена :http://www.firad.bg


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Почистват ли се разпръсквачи на дюзи

Мнениеот feikot » Чет 26 май 2011 11:56


Никъде не видях цена.Кажете горе долу колко струват (АФН 110 коня) ?


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4320
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Почистват ли се разпръсквачи на дюзи

Мнениеот tdi fen » Чет 26 май 2011 13:54


feikot написа:Никъде не видях цена.Кажете горе долу колко струват (АФН 110 коня) ?
firad около 60 лв/бр мисля че бяха


vesko54
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 14 юли 2010 10:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sf

Re: Почистват ли се разпръсквачи на дюзи

Мнениеот vesko54 » Пет 03 юни 2011 8:27


добре е дюзите да се проверят комплект на стенд за работното налягане,херметичност,ъгъла на разпръскване(евентуално ,,пикаене"),центровка,пропуски в турбопътищата,възд.филтър.Само по разхода можеш да съдиш ако при същите начин на каране и ГСМ,гуми,масло в трансмисията се е повишил(според мен не е много висок).Разпръсквачи само нови,консултирай се какви и най-вече къде произведени.Проблемите у нас са качествата на горивата.Слагай по малко(1л.на 50-100л.САМО ДВТАКТОВО масло)в нафтата.Успех.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта