Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот Stivi » Сря 14 сеп 2011 13:39


Пускам темата в дизеловия раздел понеже мисля че смяната на меката връзка на TDI е по-трудоемко и скъпо от това на бензинка! Питането ми е към тези който са сменяли такава на TDI да кажат колко им е струвало понеже на едно място /за бургазлийте пояснявам че става въпрос за тези сервизи които са на отбивката за паркинга на мола/ ми казаха цена от 70лв с монтажа /1ч/ като уж меката връзка е "оригинална а не турска" но без да гледат колата понеже не бях с нея а на друго място препоръчано от колега след оглед на колата ми казаха 80-90лв за меката връзка /зависи от размера/ и към 40лв за работа която щяла да отнеме поне 2-3ч понеже трябвало първо да се напръска да се разкиснат болтовете /на фланеца на турбото/ а и разглобяването било доста като за произхода на меката връзка отговора беше "за ментета изобщо няма да говорим" :!: Та според вас на първото място ли е съмнително евтино /респективно некачествено/ или на второто е пораздута цената и кое бихте избрали вие ?




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот stefan4o » Сря 14 сеп 2011 13:48


Меките връзки, които видях в един магазин тип "авто-гъдел" бяха по около 30 лева, а съвсем не ми приличаха на оригинални. Попитай някой в представителство или магазин за ФВ да ти каже цена на оригинална част, но не вярвам тя да е ниска. Да не говорим, че някои слагат етикет "оригинално" на какви ли не части mhihi


Milevv
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 01 ное 2010 9:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: димитровград

Re: Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот Milevv » Сря 14 сеп 2011 13:54


Stivi написа:Пускам темата в дизеловия раздел понеже мисля че смяната на меката връзка на TDI е по-трудоемко и скъпо от това на бензинка! Питането ми е към тези който са сменяли такава на TDI да кажат колко им е струвало понеже на едно място /за бургазлийте пояснявам че става въпрос за тези сервизи които са на отбивката за паркинга на мола/ ми казаха цена от 70лв с монтажа /1ч/ като уж меката връзка е "оригинална а не турска" но без да гледат колата понеже не бях с нея а на друго място препоръчано от колега след оглед на колата ми казаха 80-90лв за меката връзка /зависи от размера/ и към 40лв за работа която щяла да отнеме поне 2-3ч понеже трябвало първо да се напръска да се разкиснат болтовете /на фланеца на турбото/ а и разглобяването било доста като за произхода на меката връзка отговора беше "за ментета изобщо няма да говорим" :!: Та според вас на първото място ли е съмнително евтино /респективно некачествено/ или на второто е пораздута цената и кое бихте избрали вие ?



На един познат наскоро сменях турбина, колата му е като твоята 4-ка AHF!
И освен турбото се оказа, че и меката връзка му е скъсана и тогава този на гърнетата който ми е приятел ми каза че нова връзка е 70-80лв хубава! Имало и по около 40-50лв, но не карали! За труд ми взе май 15лв или 20лв за да ми я смени!
Така че за цената на меката връзка не са те излъгали, но за труд ми се виждат множко тези пари!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот Stivi » Сря 14 сеп 2011 14:00


Milevv написа: този на гърнетата който ми е приятел ми каза че нова връзка е 70-80лв хубава! Имало и по около 40-50лв, но не карали! За труд ми взе май 15лв или 20лв за да ми я смени!
Така че за цената на меката връзка не са те излъгали, но за труд ми се виждат множко тези пари!


Може би на това в червеното се дължи цената от 20лв а пък ако вече си бил свалил турбината тогава още повече се улесняват нещата ! Все пак аз не съм приятел с тези хора от сервиза а съм просто клиент :) Но поне се разбра че цената на качествена връзка отива към 80лв :!:


Потребителски аватар
mirkata_
Мнения: 121
Регистриран на: Вто 12 фев 2008 18:16
Автомобил: Bmw
Двигател:

Re: Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот mirkata_ » Сря 14 сеп 2011 14:06


Мойта ми я сменяха преди около година,даже майстора ме прати да я купя от Косер,не помня колко точно беше,но по спомен не беше повече от 30 лв,за работа ми взе 20лв.Дали е менте не знам но за сега и няма нищо.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот parno » Сря 14 сеп 2011 14:33


ако говориш за там където ти казах че съм доволен
хубавите им неща разбирай Walker
имат и на аспо разни работи като най-често тях монтират
питай като марка какво е това което са ти казали за тази сума и тогава напиши тук за съвет :)
аз лично от walker гърнетата съм със страхотни лични впечатления отнасящо се до здравина
на вентото са чисто нови ама са някъв голям ментак - в същия сервиз казаха че не знаят какви са ама щом го заварям за 3ти път да се подготвя да го сменям :lol:


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот Stivi » Сря 14 сеп 2011 15:10


parno написа:ако говориш за там където ти казах че съм доволен
хубавите им неща разбирай Walker


За там става въпрос да, на Мария Луиза и Пробуда ! Е едва ли ще се върна пак до Бургас от Поморие да ги питам каква марка връзка ще ми сложат да не говорим че там където е завряна тази гад дори и да пише нещо на нея което ме съмнява ще успея да го видя след като я сложат :wink: Въпроса е по-скоро коя цена е по-близо до реалната за тази процедура ако приемем на доверие че става въпрос за качествена връзка ?


Milevv
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 01 ное 2010 9:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: димитровград

Re: Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот Milevv » Сря 14 сеп 2011 16:12


Stivi написа:
Milevv написа: този на гърнетата който ми е приятел ми каза че нова връзка е 70-80лв хубава! Имало и по около 40-50лв, но не карали! За труд ми взе май 15лв или 20лв за да ми я смени!
Така че за цената на меката връзка не са те излъгали, но за труд ми се виждат множко тези пари!


Може би на това в червеното се дължи цената от 20лв а пък ако вече си бил свалил турбината тогава още повече се улесняват нещата ! Все пак аз не съм приятел с тези хора от сервиза а съм просто клиент :) Но поне се разбра че цената на качествена връзка отива към 80лв :!:



Колега с това че ми е приятел имах предвид, че не тръгва да ме пързаля нещо относно качеството и цените на самите меки връзки! Иначе цената за смяна си беше както на всички останали, поради причината че колата беше на клиент, а не примерно да е правил моята кола! Турбото си беше на мястото си вече монтирано, тои смени връзката и запалих и си тръгнах! :P


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот Stivi » Сря 14 сеп 2011 16:27


Milevv написа:Колега с това че ми е приятел имах предвид, че не тръгва да ме пързаля нещо относно качеството и цените на самите меки връзки! Иначе цената за смяна си беше както на всички останали, поради причината че колата беше на клиент, а не примерно да е правил моята кола! Турбото си беше на мястото си вече монтирано, тои смени връзката и запалих и си тръгнах! :P


Но за да свалиш турбото трябва да си откачил преди това генерацията ако не се лъжа а доколкото разбрах там е най кофтия момент понеже има голяма опасност да се скъса някой болт ли е шпилка ли е де да ги знам а ти тази работа вече си я бил свършил в смисъл и да са били завити скоро са отвивани и няма проблеми с тях ! Пък и аз съм съгласен да дам 40лв за работа понеже не ми се виждат много за това да си оставяш ръцете в тая дупка дето трудно се вижда а какво остава да работиш там само не съм сигурен цената на връзката дали е актуална!


Milevv
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 01 ное 2010 9:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: димитровград

Re: Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот Milevv » Сря 14 сеп 2011 19:52


Stivi написа:
Milevv написа:Колега с това че ми е приятел имах предвид, че не тръгва да ме пързаля нещо относно качеството и цените на самите меки връзки! Иначе цената за смяна си беше както на всички останали, поради причината че колата беше на клиент, а не примерно да е правил моята кола! Турбото си беше на мястото си вече монтирано, тои смени връзката и запалих и си тръгнах! :P


Но за да свалиш турбото трябва да си откачил преди това генерацията ако не се лъжа а доколкото разбрах там е най кофтия момент понеже има голяма опасност да се скъса някой болт ли е шпилка ли е де да ги знам а ти тази работа вече си я бил свършил в смисъл и да са били завити скоро са отвивани и няма проблеми с тях ! Пък и аз съм съгласен да дам 40лв за работа понеже не ми се виждат много за това да си оставяш ръцете в тая дупка дето трудно се вижда а какво остава да работиш там само не съм сигурен цената на връзката дали е актуална!


Аз тази операция я правих март месец, мисля че цените са същите!
А щом и цената ти допада, действай! :да:


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот Stivi » Чет 15 сеп 2011 20:34


Връзката е сменена,в 9,20ч я оставих в 12,50ч беше готова /едва ли са работили нон стоп по нея но все пак си е време/,вече не мирише на изгорели газове в купето,отстранили били и един недовършен шев от махането на катализатора /не бях забелязал да има черно по купето а съм я гледал няколко пъти качена на подемник :?: / и още 2 появили се дупчици ! Сега е станала малко по-тиха колата, но най-голямата промяна е че вече изобщо не си чувам турбото като подавам газ от 1500об/мин а бях свикнал да свири сериозно. Не че е спряло да работи просто свиренето вече излиза само отзад и не се чува в купето,така че ако на някой му пречи звука от турбото /чел съм и такива теми/ да си прегледа ауспуховата система :idea: Цената.....130лв scare но реших да спазя принципа че уж по-скъпото било по-качествено !


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот stefan4o » Чет 15 сеп 2011 20:39


Честито, колега. Той принципът за скъпото е верен, стига наистина да са вложили матРял и труд за толкоз :Mr Green Fun Щото на мен като ми сменяха съединител платих за Закс, ама какво са сложили вътре... ще се види на следващата смяна :beer


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Смяна на мека връзка 70/120лв ???

Мнениеот brum » Пет 16 сеп 2011 7:36


stefan4o написа:Попитай някой в представителство или магазин за ФВ да ти каже цена на оригинална част, но не вярвам тя да е ниска.


Оригинална ли, че те тия вървят само в комплект с катализатора. И съответно хич не е ниска цената :) .



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: boichopavlov, ch90chavdarov, Tipsy, К.Одаджийски и 171 госта