Какви подгревни свещи да си купя?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
fisto
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 27 авг 2006 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Какви подгревни свещи да си купя?

Мнениеот fisto » Вто 17 окт 2006 22:22


Какви подгревни свещи да си купя за 1.9 TD `93г. Досега карах с Искра поне са евтини, ама не карат и по 1 година, всяка зима ги меня.
Като ми дойде колата от Германия бе с БЕРУ. Мисля за Бош, но по какво да позная че са оригинални. Май бяха по 15-16лв/бр.
Как мислите от кои сте доволни?




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Вто 17 окт 2006 22:38


АЗ съм доволен от Бош, но и Беру са си супер марка. Най - добре иди при някой, дето с това се занимава - сменя ги, аз така правя, и на него му ги доставят на място в сервиза с гаранция за произход. Успех :да:


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Вто 17 окт 2006 23:10


Понеже препатих с ментета на BERU съм голям песимист относно свещи за 10 лв. бройката!Доста има калпави и Бош- мое наблюдение е,че надписа върху свеща трябва да е ясно четлив /по-дълбок нарез в метала/ иначе бегай.....Питай L&R дали в Благоевград има читави някъде да се продават!


Потребителски аватар
hamann
Мнения: 186
Регистриран на: Сря 23 мар 2005 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот hamann » Вто 17 окт 2006 23:43


пазаруваш от официалния вносител и изобщо не му мислиш за надписи колко са дълбоки и с колко правописни грешки е написано bosch :lol:


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Сря 18 окт 2006 9:45


веселин написа:Питай L&R дали в Благоевград има читави някъде да се продават!



А на L&R кой да му каже - дигнал съм ръце от местните дюкяни.
Пазарувам от вносители и магазини с добро име в Сф. на база форумния опит.


Потребителски аватар
nix
Мнения: 305
Регистриран на: Вто 24 авг 2004 10:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nix » Сря 18 окт 2006 10:42


Бош от Киров Бош в Люлин. Взех ги с намеление за 20 лв парчето. за Г2 са 16 лв. за Г3 са към 22.50. Трябва да са 11V , поне за моя, Провери си по спецификациите за твоя мотор колко са. Засега изкараха 1 зима, ще видим тази как ще е. На TD може да са късите , защото е предкамерен. По евтини са :да:


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Сря 18 окт 2006 10:47


nix написа:...за Г3 са към 22.50...

И на мен нещо такова ми се върти в главата, май толкова ги платих, Бош, работиха си перфектно :да:


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Сря 18 окт 2006 12:19


И на моите им дойде време, и тази сутрин си купих Бош от Ауто +, за 67лв 4-те. Ауто + ги внасят официално, така че се съмнявам да са ментаци, пък и имат 1г гаранция (в Германия им дават 3, но нали сме в Булгерия...) :roll:

Не знам досегашните какви са били, 2 зими ми изкараха без проблеми, като ги сваля, ще видя.

Едит: Смених ги снощи, и сутринта запали без да се замисля. Старите бяха Беру. Много завряна работа, особено двете около помпата, изпожулих си ръцете :roll:


fisto
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 27 авг 2006 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Мнениеот fisto » Чет 19 окт 2006 19:23


Мерси на всички за отговорите. Разбирам, че Бош според вас са най-добри. За "съжаление" си купих LODGE били италиански на дъщерна фирма на Маринели Магнети или некво подобно име. Човека в магазина ми ги похвали много, ама нали свеки си хвали стоката която има. Отказах се от Бош понеже ми ги дават на 15лв, а мойте са по 8лв.
Пак и ако е имало нещо нередно по колата некво реле да не изключва нямало гаранция. Някой ползвал ли е LODGE и какво мислите за тях.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Чет 19 окт 2006 21:47


fisto написа:Мерси на всички за отговорите. Разбирам, че Бош според вас са най-добри. За "съжаление" си купих LODGE били италиански на дъщерна фирма на Маринели Магнети или некво подобно име. Човека в магазина ми ги похвали много, ама нали свеки си хвали стоката която има. Отказах се от Бош понеже ми ги дават на 15лв, а мойте са по 8лв.
Пак и ако е имало нещо нередно по колата некво реле да не изключва нямало гаранция. Някой ползвал ли е LODGE и какво мислите за тях.
Магнети Марели са си свещите на Фиатките и сички италянски спортисти -щом са им дъщерна фирма би трябвало да са читави :dontknow:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 20 окт 2006 10:39


fisto написа:Мерси на всички за отговорите. Разбирам, че Бош според вас са най-добри. За "съжаление" си купих LODGE били италиански на дъщерна фирма на Маринели Магнети или некво подобно име. Човека в магазина ми ги похвали много, ама нали свеки си хвали стоката която има. Отказах се от Бош понеже ми ги дават на 15лв, а мойте са по 8лв.
Пак и ако е имало нещо нередно по колата некво реле да не изключва нямало гаранция. Някой ползвал ли е LODGE и какво мислите за тях.

Споменатото реле се проверява като ти сменят свещите и ако е разебано наистина гори секви свещи.Въпреки това според мен продавача се е престарал.Иначе на тема свещи маи на БОШ са наи-добри или ние просто не знаем някоя скрита фирма,ама тя със сигурност не е Манети-марели или дъщерна :cry:


fisto
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 27 авг 2006 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Мнениеот fisto » Пет 20 окт 2006 21:53


Rabbit_TDI написа:
fisto написа:Мерси на всички за отговорите. Разбирам, че Бош според вас са най-добри. За "съжаление" си купих LODGE били италиански на дъщерна фирма на Маринели Магнети или некво подобно име. Човека в магазина ми ги похвали много, ама нали свеки си хвали стоката която има. Отказах се от Бош понеже ми ги дават на 15лв, а мойте са по 8лв.
Пак и ако е имало нещо нередно по колата некво реле да не изключва нямало гаранция. Някой ползвал ли е LODGE и какво мислите за тях.

Споменатото реле се проверява като ти сменят свещите и ако е разебано наистина гори секви свещи.Въпреки това според мен продавача се е престарал.Иначе на тема свещи маи на БОШ са наи-добри или ние просто не знаем някоя скрита фирма,ама тя със сигурност не е Манети-марели или дъщерна :cry:

Бате качеството си има цена. Не ме разбирай погрешно, не казвам , че Манети са по добри от Бош. Цената им от 8лв ми се стори добра, ако бяха 12 нямаше да ги взема, но мисълта ми е дали звичко по колата ми е ОК.


Потребителски аватар
gicho76
Мнения: 235
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 19:21
Автомобил: VW Golf VI Variant
Двигател: 1600 tdi CAYC
Местоположение: Асеновград

Мнениеот gicho76 » Пон 13 ное 2006 20:05


Колеги, никой ли не ползва NJK, струват 17лв./бр. и чувам че е реномирана марка. Аз мисля да взема такива /защото ще ми ги дадат на 13лв./


Потребителски аватар
Deputata
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 12 фев 2006 0:23
Автомобил: VW Golf3 1900 TD
Двигател: AAZ 1994
Местоположение: Троян
Контакти:

Мнениеот Deputata » Пон 13 ное 2006 20:31


Какво им е на Champion. Три зими изкараха, проблеми никакви.Явно е до уцелване.Цената беше 12.50лв./бр.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 13 ное 2006 21:35


Ами поне на тема чистачки се убедих че Champion е по-добър от BOSCH така че като нищо и на свещи може да се окаже същото.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта