Антифризна добавка за дизел.

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
siem
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 19:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот siem » Пет 28 окт 2011 12:16


Здравейте колеги,интересувам се от антифризната добавка която се слага в нафтата за да и падне температурата на замръзване.Имам информация, че чистата нафта която излиза от ректификационната колона има точка на замръзване около нула градуса (плюс-минус).След това за да може да се използва за гориво и се слагат въпросните добавки.
Аз за съжаление нямам познати технолози работещи в Лукойл, а и никой друг от който да разбера.Мисля, че подобен род информация би могла да бъде полезна и за тези от вас които карат дизелови коли предвид наближаващата зима.




Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот sam_boha » Пет 28 окт 2011 12:33


Повечето слагаме или Кастрол ТДА, или Лики Моли /не й знам името/. За нещо по-специфично ли питаш?


siem
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 19:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот siem » Пет 28 окт 2011 14:20


Не не питам за шишенцата които продават по бензиностанциите нито за рецептите с газ за осветление и/или бензин.
Интересува ме евентуално името и/или търговската марка и/или в краен случай химическата формула на добавката която слагат в която и да е рафинерия преди да натоварят дадена партида дизел на цистерните.
Тия дивотии по бензиностанциите дето ги продават нямат нищо общо с това.Май са основно за пари направени...


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот pakumba » Пет 28 окт 2011 16:52


чел съм, че добавката се слага от самата бензиностанция, затова и от едно омв замръзва, от друго не. Сега далие вярно, не знам, но има една добавка на шел, за която казват, че същатата слагат в цистерните и се продава на бензиностанцията в черно шишенце.


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот H2O » Пет 28 окт 2011 19:08


Няма никаква конспирация,както предполагаш.Всичко е направено по една и съща технология.Ако толкова те интересува формулата,пиши на Кастрол или на Лукойл.Още на първо четене,идеята не е добра :Mr Green Fun


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот веселин » Пет 28 окт 2011 20:20


добавки - в търсачката :deal :lock:


Zinoto
Мнения: 1875
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот Zinoto » Пет 28 окт 2011 21:09


Зимната нафта - с ниско съдържание на парафин без никакви добавки си издържа до към минус 12 градуса, когато почнат да приближават температурите към 0 градуса се произвежда само такава. Лошото е, че тази зимната е с много намалени мазителни свойства и би трябвало да се слага добавка за това да маже помпите ама дали се слага... в "белите" държави нафтата е доста по-добре в това отношение. Малко масло в нафтата може да е от полза.


Потребителски аватар
bkunev
Мнения: 398
Регистриран на: Пет 09 май 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот bkunev » Пет 28 окт 2011 21:14


От 4 години карам дизел. Живея в Габрово. Колата спи на пътя. Резервоара ми е винаги около средата пълен. До сега никога не ми е замръзвала нафтата!!!! Обикновен дизел от ОМВ или обикновен от другите. Туй за мен са глупости. Да не живеем в 70-те. Незнам, ама съм палил сутрин на -23, -25 и пак няма проблеми... Кой к'вото иска да слага, аз не слагам нищо!
Поздрави! :beer :beer


Zinoto
Мнения: 1875
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот Zinoto » Пет 28 окт 2011 21:43


Ти не слагаш добавки, ама на бензиностанцията слагат добавка против замръзване дори и на обикновенната нафта като е много студено.


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот H2O » Пет 28 окт 2011 21:46


bkunev написа:От 4 години карам дизел. Живея в Габрово. Колата спи на пътя. Резервоара ми е винаги около средата пълен. До сега никога не ми е замръзвала нафтата!!!! Обикновен дизел от ОМВ или обикновен от другите. Туй за мен са глупости. Да не живеем в 70-те. Незнам, ама съм палил сутрин на -23, -25 и пак няма проблеми... Кой к'вото иска да слага, аз не слагам нищо!
Поздрави! :beer :beer

Желира се здраво.Твоята сигурно стои на завет или просто си извадил късмет при тези -20.Аз лично съм виждал на доста коли.Може горивоподаващата с-ма да е различно устроена,но на някои замръзва на други не.Имах Голф 3 TD(все още е в фамилията :mrgreen: )три зими при -15-20 нямах проблеми.Други имаха.Зареждаме от едно и също място и никой нямаше добавка.Сега вече слагам добавка задължително,че като знам какви проблеми бяха с колегите :idea: Мисля,че донякъде зависи и от автомобила.Присъствал съм на разправии не една бензиностанция,че горивото било калпаво и замръзнало.А вън е -21 :Mr Green Fun Добавката му е майката!


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот Sashko_Trg » Съб 29 окт 2011 8:53


До сега единствено съм пълни нафта с добавката от омв, обаче сега взех да се замислям дали да не почна да слагам и аз от тоя Castrol TDA


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот emo-gar » Съб 29 окт 2011 12:28


Едно време се ползваше газ за светене с цел предотвратяване на парафинизацията,после някакви добавки се появиха(странно миришат на газ "видело").Ако се зарежда от читава бензиностанция-не виждам проблем до едно -15.-20 градуса.Оттук-надолу..четете в руския форум!
Ама автора е запознат с "ректификационния" метод и може би има нещо в мазетоооо..!И сега остатъка от технологията се търси..Ако обаче се е "нажабил" с нафта за "отопление",която да се обработва...там е вече друга "алхимична" тема.Иначе един прост експеримент в камерата на хладилника би отговорил на важния въпрос.
Колкото и да ми е елементарен мотора,не си правя експеримент,доволен съм от икономичността-стига ми това.


siem
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 19:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот siem » Нед 30 окт 2011 12:55


Колеги, вие явно не четете внимателно :!: Аз нямам дори дизелова кола и въпроса изобщо не е в това какво да сложа в незнам каква си нафта за да не замръзва или какво имам в мазато...
ДЕБЕЛО подчертавам, че съм заклет бензинаджия-тоест всичките ми коли са бензинови, и въпроса ми няма нищо общо с това.
Интересува ме именно добавката която се слага в нафтата, а не друго.Ако има някой щофьор на цистерна или работещ в Лукоил нека се изкаже, и смятам, че и за вас може да е полезна подобен род информация.
Всичко останало са си празни приказки...


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот H2O » Нед 30 окт 2011 20:30


siem написа:Колеги, вие явно не четете внимателно :!: Аз нямам дори дизелова кола и въпроса изобщо не е в това какво да сложа в незнам каква си нафта за да не замръзва или какво имам в мазато...
ДЕБЕЛО подчертавам, че съм заклет бензинаджия-тоест всичките ми коли са бензинови, и въпроса ми няма нищо общо с това.
Интересува ме именно добавката която се слага в нафтата, а не друго.Ако има някой щофьор на цистерна или работещ в Лукоил нека се изкаже, и смятам, че и за вас може да е полезна подобен род информация.
Всичко останало са си празни приказки...

Ами да беше обяснил защо питаш,а не да ни хокаш,че сме заблудени mhihi "ДЕБЕЛО подчертавам",че въпроса ти не за тук!!!Ако си мислиш,че един шофер на камион може да ти даде инфо за формулата или дявол знае какво търсиш в голяма заблуда си mhihi Пробвай в някой химически форум или атомен,че да имаме подготвени кадри за някой въпрос от атомната физика.Аватара ти говори красноречиво за очаквания отговор,който търсиш!Ама кой да се сети :idea:


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Антифризна добавка за дизел.

Мнениеот Dobromirski » Нед 30 окт 2011 20:33


Аз ползвам керосин в голямо % съотношение, дори и през лятото mhihi



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта