6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
ilian iliev
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот ilian iliev » Чет 26 яну 2012 18:53


Здравейте.Не мога да загася двигателя.Чак ми стана смешно днес.Болшинството хора не могат да си запалят колите а аз не мога да я загася.Явно нещо се е намокрило че пред блока бая вода и сняг имаше.Това което се сещам и мисля че има връзка е че всеки път на тръгване (при студен ДВГ) ако мина през локва( а те изобилстват пред блока) оборотите падат на 500 за около минута, и след това всичко 6.То че ще изчакам да изсъхне е ясно ,но все пак някакви идеи защо така.




Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: 6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот deversant » Чет 26 яну 2012 20:05


Това с оборотите ти е от пистовият ремък,хлабав е и като се намокри и пребуксува!А другото... другите колеги да кажат!


ilian iliev
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: 6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот ilian iliev » Пет 27 яну 2012 20:07


OK.Явно въпроса е сложен.Друг въпрос.Къде се намира клапана който спира нафтата в любимите ни помпи Лукас? Това което виждам заставаики над двигателя е реле или датчик,така че предполагам, клапана е някъде между ДВГ и помпата.Мисля си че той не работи(не спира нафтата) и за това колата не гасне.И още един въпрос.Има ли нещо което би повлияло на работата на въпросния клапан,защото забелязвам че когато колата е суха гасне макар и с малко закъснение,а намокрили се (което няма как да не стане тези дни)няма гасене?Мерси в аванс.


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: 6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот stivenj » Пет 27 яну 2012 21:09


На самата помпа е този клапан,но не знам точно кой е ,от него зависи това да гасне веднага след изключване,чувал съм ,че не е скъпо смяната му ,но все пак някой който го е отварял може да ти помогне,сигурен съм че е от него ,другите симптоми с оборотите и моя котурник ги прави -ремъка е причината,но другото ако го видиш в Етка и сам може да го смениш,дано някой ти помогне с опит в тази област.


petar.hristow
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 17 окт 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: 6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот petar.hristow » Пет 27 яну 2012 21:43


ако беше с турбо и интеркулер щях да ти кажа защото ми се е случвало качва маслото от интеркулера в двигателя пали се и не гасне а оборотите са на макс и се чупи много лошо


ivo1_r
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 21:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: 6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот ivo1_r » Пет 27 яну 2012 22:09


ако има имоболайзер неможеш да видиш клапана защото има броня иначе се намира на главата на помпата отзад към тръбичките е клапана


ilian iliev
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: 6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот ilian iliev » Пон 30 яну 2012 20:26


А възможно ли е проблема да е друг?Имам резервен ключ без чип.Днес пробвах и колата запали с него, а не би трябвало.Та си мисля възможно ли е имобилайзера да прави проблем и да не прекъсва веригата към клапана,макар че си мисля че обратното е по-възможно.И друго си мисля-клеморед може би,реле някъде?


Потребителски аватар
debo71
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 14 апр 2011 14:23
Автомобил: Passat B5.5
Двигател: 1.9 TDI AVF 2002
Местоположение: Варна

Re: 6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот debo71 » Пон 30 яну 2012 21:41


Колега,преди години имах подобен проблем с един Мерцедес 190.Бях стигнал до там,че го ползвах като екстра въпросния проблем.Слизах сутрин зимата,палих колата,вадя ключа-тя неугасваше,заключвах я,едно кафе в къщи и след 10 минути имах една добре отоплена кола готова за път.Колата я гасях като подавах повече газ и в този момент завърташ ключа за изключване.Не ти коства нищо да опиташ.ДАНО СЕ ПОЛУЧИ И ПРИ ТЕБ.


ilian iliev
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: 6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот ilian iliev » Сря 08 фев 2012 18:03


И преди да помоля за закриване на темата,нека опиша как се реши проблема.След като покарах около седмица с този проблем и гасях колата на скорост, я закарах на майстор.Колегите от Пловдив знаят Жоро. Момчето смени клапана за гасене.Оказа се както беше писал колегата ivo1_r че въпросния клапан се намира отстраната на тръбите за гориво и е скрит с капак.Ако някой колега има същият проблем да има в предвид това и да не се заблуждава по другите клапани които се виждат от двете страни на помпата.Оказа се също че клапан за Бош помпа е около 20 -25 лева а за шиб...та помпа Лукас е 70 лв.Както и да е.Всичко е 6 за сега.


ivo1_r
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 21:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: 6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот ivo1_r » Сря 08 фев 2012 20:49


:beer
ilian iliev написа:И преди да помоля за закриване на темата,нека опиша как се реши проблема.След като покарах около седмица с този проблем и гасях колата на скорост, я закарах на майстор.Колегите от Пловдив знаят Жоро. Момчето смени клапана за гасене.Оказа се както беше писал колегата ivo1_r че въпросния клапан се намира отстраната на тръбите за гориво и е скрит с капак.Ако някой колега има същият проблем да има в предвид това и да не се заблуждава по другите клапани които се виждат от двете страни на помпата.Оказа се също че клапан за Бош помпа е около 20 -25 лева а за шиб...та помпа Лукас е 70 лв.Както и да е.Всичко е 6 за сега.


ivo1_r
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 21:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: 6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот ivo1_r » Съб 11 фев 2012 19:50


debo71 написа:Колега,преди години имах подобен проблем с един Мерцедес 190.Бях стигнал до там,че го ползвах като екстра въпросния проблем.Слизах сутрин зимата,палих колата,вадя ключа-тя неугасваше,заключвах я,едно кафе в къщи и след 10 минути имах една добре отоплена кола готова за път.Колата я гасях като подавах повече газ и в този момент завърташ ключа за изключване.Не ти коства нищо да опиташ.ДАНО СЕ ПОЛУЧИ И ПРИ ТЕБ.

само че твоиат мерцедес се е гасил с вакум :lol:


biglo
Мнения: 122
Регистриран на: Нед 02 окт 2011 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: 6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот biglo » Съб 11 фев 2012 19:54


колега имам същата кола и същият проблем при мен е клапата на ГНП-то


haxez
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 08 сеп 2021 17:48
Автомобил:
Двигател:

Re: 6Н-AEF-1.9D.96г.-не мога да загася двигателя

Мнениеот haxez » Сря 08 сеп 2021 18:19


Здравейте, гледам че темата е стара, но се надявам някой да помогне. Същия проблем имам - Поло 1,9d 1996 година двигател AEF.. от около месец има проблем с гасенето - от начало започна да гасне бавно а впоследствие въобще.. пробвах с даване на газ и изключване от контакт и имаше и сполучливи опити, но вече и това не помага.. наскоро сменявах маркучи и разгледах помпата отблизо и се чудех кое точно е тоя клапан за спиране на горивото. Гасех колата на скорост, докато съвсем случайно бащата видя нещо като палец който като се дръпне и колата угасва. Ще покажа на снимките с червена стрелка.. та въпроса ми е дайте съвет - да опитам да сменя клапана (след като разбера кой точно е) или проблема може да е в датчик или нещо подобно което командва тоя клапан?

Ще опитам да означа всяко нещо което мисля че може да е клапан по някакъв начин и моля ако някой знае кое е клапана нека сподели :)

П.С. Не мога да се справя да постна снимки моля и за това помощ :/



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта