От коя бензиностанция зареждате нафта?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...

От къде?

Еко
417
20%
ОМВ
454
21%
Шел
162
8%
Лукойл
507
24%
Ромпетрол
350
17%
Другаде, и напишете защо.
228
11%
 
Общо гласове: 2118
i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот i.stojanov » Нед 24 май 2020 9:05


Варна от къде зареждате? Марешки ок ли е за Common rail?




Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот inspektora » Пон 25 май 2020 16:26


На Марешки отдавна не съм зареждал, защото не ми харесваше нафтата. И от други съм чувал същото. В момента не знам как е, може и да е добре (като гледам опашките). Аз зареждам от Бенита и съм доволен.


Потребителски аватар
Lakata
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 13 авг 2020 23:58
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Lakata » Пет 14 авг 2020 0:05


Здравейте колеги , искам да попитам , тъй като от скоро съм собственик на голф 5 1.9 tdi, за бензиностанция в Пазарджик специално , където дизела е хубав , че ми предстои пътуване към морето. Също мисля да добавя Bardahl bdc.


expressx
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 17 фев 2017 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот expressx » Пон 17 авг 2020 10:07


Последно време зареждам Шел. За пръв път тая кола ми дава под 7/100 извънградско при нормално каране.

По принцип 2 пъти бях крайно недоволен от тях преди 5-6 години и от тогава не сипвах при тях до миналия месец (началото на Юли). Досега карах ромпетрол, ходихме на море (София-Созопол), 4 човека, климатик, пълен багажник и 150 на темпомат и в двете посоки. На тръгване трябваше да заредя и в Бургас имаше шел, заредих догоре и я засякох 8.5/100 (пълня винаги докато спре пистолета), стигнах в София и съдейки по стрелката (всеки си познава колата) видях, че е изгорила по-малко. Веднага отидох до близкия Шел, напълних пак - 7.9/100. От тогава само Шел и определено ми гори по-малко.

Сега съм пак на море и заради Bluetooth количката напълних с V-power (пък и да го пробвам), утре си тръгвам и ще я допълня на Шела на Слънчев бряг, но съдейки по стрелката ми е изгорила повече от обикновения на Шел и ако е така да си го държат. Разликата не е никак малка в цената.


levskarq77
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 18 апр 2019 9:49
Автомобил: Seat Leon 1m TDI
Двигател: ASV 2003

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот levskarq77 » Пон 17 авг 2020 16:24


Lakata написа:Здравейте колеги , искам да попитам , тъй като от скоро съм собственик на голф 5 1.9 tdi, за бензиностанция в Пазарджик специално , където дизела е хубав , че ми предстои пътуване към морето. Също мисля да добавя Bardahl bdc.

Круиз при затвора


nikivel
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот nikivel » Вто 25 авг 2020 20:12


expressx написа:Последно време зареждам Шел. За пръв път тая кола ми дава под 7/100 извънградско при нормално каране.

По принцип 2 пъти бях крайно недоволен от тях преди 5-6 години и от тогава не сипвах при тях до миналия месец (началото на Юли). Досега карах ромпетрол, ходихме на море (София-Созопол), 4 човека, климатик, пълен багажник и 150 на темпомат и в двете посоки. На тръгване трябваше да заредя и в Бургас имаше шел, заредих догоре и я засякох 8.5/100 (пълня винаги докато спре пистолета), стигнах в София и съдейки по стрелката (всеки си познава колата) видях, че е изгорила по-малко. Веднага отидох до близкия Шел, напълних пак - 7.9/100. От тогава само Шел и определено ми гори по-малко.

Сега съм пак на море и заради Bluetooth количката напълних с V-power (пък и да го пробвам), утре си тръгвам и ще я допълня на Шела на Слънчев бряг, но съдейки по стрелката ми е изгорила повече от обикновения на Шел и ако е така да си го държат. Разликата не е никак малка в цената.


Привет,

Може ли повече информация: каква е колата, мотор, кубатура, мощност?
Благодаря!


expressx
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 17 фев 2017 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот expressx » Вто 25 авг 2020 20:43


A4 Allroad 2.0TDi 177hp S-tronic


tyhrh
Мнения: 48
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 14:45
Автомобил: VW Golf 7 Business Edition R
Двигател: CRLB 2016
Местоположение: Пловдив

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот tyhrh » Вто 25 авг 2020 21:17


Слагам само Shell V power diesel. Гори малко и върви страшно много. Сравнявам я с на Еко Avio diesel, която е пълен боклук. След като сложих от Shell,за Еко повече да не чуя.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Snuupy » Нед 03 яну 2021 18:22


Значи, заредих V-Power Diesel от Shell и колата ми вдигна разхода с 1л. София-Лакатник-София обикновенно ми е 6.5/100, поне 5 пъти съм го засичал и то на 18-ки. С V-Power-а отиде на 7.6/100 със 17-ки... Предходните зареждания са с Марешки + Bardahl BDC.., към които мисля да се придържам.

Колата е Peugeot 407 2.2HDI 175к.с.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Stivi » Нед 03 яну 2021 18:41


tyhrh написа:Слагам само Shell V power diesel. Гори малко и върви страшно много. Сравнявам я с на Еко Avio diesel, която е пълен боклук. След като сложих от Shell,за Еко повече да не чуя.

Snuupy написа:Значи, заредих V-Power Diesel от Shell и колата ми вдигна разхода с 1л.


Тези две мнения едно под друго идеално илюстрират безсмислието на такива теми,всеки е прав за него си :a045


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Водния дух1 » Нед 03 яну 2021 19:16


Как ги изчислявате тия разлики? Моя котурник,откъдето и да го зареждам-все тая...


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Snuupy » Нед 03 яну 2021 22:50


Ами, колега мерил съм пълно-пълно и е почти същото, като показанието на борд компютъра. Вече си гледам борда само, не ми се занимава с гимнастики, ако трябваше да следя милилитрите, които са разлика между пълно-пълно, щях да си купя 1.6HDI, не 2.2HDI... Тоест, разхода не ме грее особено, но разлика от 1 литър по един и същ маршрут с еднакъв стил на каране и дори с по-малки джанти, с по-тесни гуми... е скандално.

Не искам да ги оплювам Shell, даже се бях надъхал да си слагам от хубава нафта само, понеже нали Марешки вкарвал мазут, нафтата му била отвратителна, със счупени бутилки в нея и храчки на охлюви... еми, карах Polo 1.4TDI - 4 години или 50 000км, никакви проблеми с Марешки.

Не го хваля, мразя го тоя подлизурник, но след като е на най-ниска цена и колата ми дава хубав разход, явно това ще да е.

Ако някой колега е доволен константно от друга верига, бих пробвал да сравня :)


Потребителски аватар
papa franku
Мнения: 127
Регистриран на: Чет 06 авг 2020 19:22
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот papa franku » Пон 04 яну 2021 19:05


Сипвам на еко до гранд мол във Варна и от еко до жп гарата. На втората сякаш ми сипват повече с няколко литра от колкото трябва да поеме, но сякаш е малко по-икономична от първата. Така, че все тая.


Потребителски аватар
nikolasio
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 14 сеп 2014 8:18
Автомобил: VW Tiguan tdi и VW Golf 4 tdi
Двигател: CFFB 2010 ALH 2001

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот nikolasio » Сря 06 яну 2021 20:24


Преди две години купих Тигуан 2,0 tdi 140cc, пробвах доста бензиностанции, най-добре се оказа шел. От година и половина shell v-power Diesel+BDC, преди това 18 години omv max motion (alpine diesel и т.н.). С дизела на шел минава най-много км до регенерация на дпф, лятото до 700 км. Вече и голфа 1,9TDI 2001г зареждам с shell v-power+BDC от лятото на 2019.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот valiosport » Пон 18 яну 2021 23:56


В събота бях малко по априлци и в неделя тръгнах да си ходя и 5 пъти ми угасна колата преди да запали, припалва и гасне, стана ми ясно че сигурно нафтата е замръзнала че вечерта към 20,00 часа беше - 11, през нощта - 15 и стоенето над 24 часа на течението пред къщата си оказа влиянието.
Подгря с максимално дълга продължителност, подгрях я още веднъж но и това не помогна. Сигурен съм че колата няма проблем, защото преди 2 години на - 13 с полуумрял акумулатор пали като барут, преди месец някъде на - 8 запали перфектно, преди малко я запалих на - 5 с изключени подгревни свещи и пак запали перфектно.
Препоръчате някоя добавка да и жулна против замръзване?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 156 госта