От коя бензиностанция зареждате нафта?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...

От къде?

Еко
417
20%
ОМВ
454
21%
Шел
162
8%
Лукойл
507
24%
Ромпетрол
350
17%
Другаде, и напишете защо.
228
11%
 
Общо гласове: 2118
Потребителски аватар
Bojidar Todorov
Мнения: 34
Регистриран на: Пет 27 яну 2023 21:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Bojidar Todorov » Сря 01 фев 2023 10:41


railfan написа:Аз нямам проблем с горивото на Ромпетрол. Предимно зареждам от обекта в Дружба. Даже с тяхното гориво постигам най - дълъг пробег между регенерациите на ДПФ.
С нафтата на ОМВ пък съм забелязал, че карам повече км с един резервоар, от обекта на Малинов предимно.


Горивото им е ок, ама тези които мениджират обектите в България са смотаняци. И аз зареждам от тях дълги години.




humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот humanic » Сря 01 фев 2023 10:54


От ОМВ Красна поляна, само Макс моушън нафта, винаги от една и също колонка. Бензинджията винаги ми казва, че няма никакъв смисъл от това гориво :)


FilipFilipov
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 14 авг 2022 16:54
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот FilipFilipov » Нед 05 фев 2023 9:12


Здравейте съфорумци. От скоро сме горди собственици на Пасат Аллтрак 2013та 177коня, дизел , и исках да ви запитам дали бихте могли да ми дадете препоръка за бензиностанция от която да зареждам нафта във Варна? До момента съм зареждал само от Шел на Пикадили Парк, но ми се иска да пробвам и друга нафта, а и да чуя мнения на хора, зареждали от други бензиностанции?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот samo_pechka » Нед 05 фев 2023 11:19


В България повечето вериги карат с нафта от Бургас. И да има нещо внос, ще е за по-екзотичните горива .
Мисълта ми е, че където и да се зареди, все ще е на Лукойл. Вече всяка верига си слага нейните добавки ( ако въобще слага :mhihi )


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот inspektora » Нед 05 фев 2023 15:14


FilipFilipov написа: и исках да ви запитам дали бихте могли да ми дадете препоръка за бензиностанция от която да зареждам нафта във Варна?

Засега съм най-доволен от Круиз. Може да пробваш също ОМВ и Бенита и сам да прецениш.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот tdi fen » Нед 05 фев 2023 15:26


от около година зареждам предимно от Бенита по-скъпата,която е с добавка Лили моли, върви добре


Потребителски аватар
Bojidar Todorov
Мнения: 34
Регистриран на: Пет 27 яну 2023 21:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Bojidar Todorov » Съб 11 фев 2023 9:36


Зареждам от обикновената на ШЕЛ с добавка бардал БДЦ и колата пали от раз на -15 (с две подгрявания на свещите за 5-6 секунди с ключа). :)


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот maniac_55 » Съб 11 фев 2023 14:26


Привет, 10 и повече години карам предимно дизели и зареждам почти само от Лукойл, стандартния дизел и като че ли никога не съм попадал на некачествен. Последните години откакто съм с PD TDI също никакви грижи, като също така и аз добавям BDC BARDAHL , но не на всеки резервоар.


MapTo_D
Мнения: 52
Регистриран на: Чет 17 юни 2021 17:51
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот MapTo_D » Вто 28 фев 2023 21:50


FilipFilipov написа:Здравейте съфорумци. От скоро сме горди собственици на Пасат Аллтрак 2013та 177коня, дизел , и исках да ви запитам дали бихте могли да ми дадете препоръка за бензиностанция от която да зареждам нафта във Варна? До момента съм зареждал само от Шел на Пикадили Парк, но ми се иска да пробвам и друга нафта, а и да чуя мнения на хора, зареждали от други бензиностанции?



Зареждах на Бенита до Окръжна, но вече няма как...
В последната може би година и половина почти само на Круиз, по препоръка на приятели, до преди това ми се струваше малко менте, с по 20+ ст по-ниски цени в сравнение на Омв, Еко, Шел и др. Към момента никакви грижи и драми с горивото им.


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 276
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот deodriver » Нед 05 мар 2023 19:21


Колеги,някой може ли да каже от коя бензиностанция в Карлово е най-добре да се зареди нафта?


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Liminat » Пет 11 авг 2023 13:48


Варна, под Владиславово, до Джъмбо. От месец обаче зареждам в София, и най-неприятно впечатление ми направи на бензиностанцията на Лукойл, тази под Арена Армеец, посока Гео Милев. Не за първи път няма кой да зарежда гориво. Застанал назначения на тази длъжност в кафенето към бензиностанцията и демонстративно не си върши работата, а маже по телефона. Питам жената, която е на касата има ли кой да зарежда, има, навън е някъде. Питам го тоя той ли зарежда, не, не бил той...
Ами като не им се бачка, що не стачкуват в къщи, та да се хване някой да си вади хляба и да си върши работата?!
Знам, че човек и сам може да си зареди, но отивах на свиждане и не ми се щеше да намирисвам на нафта, аз, а и нещата, които бях понесъл към болницата.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот vandu » Пет 11 авг 2023 14:13


При такива случаи направо си тръгвам и на следващата. Сам зареждам в много редки случаи, а преди като имах газ никога.


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Liminat » Пет 11 авг 2023 14:31


Така направих. Заредя ли сам, почти винаги мириша и на другия ден, а волана нзн колко дълго. На другата човека миеше стъклото, като се връщах от касата, дадох му 2 лв с думите "нзн дали стигат за кафе още..." Стигат, вика, добре е...


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 11 авг 2023 14:52


Винаги зареждам сам особено след като един слабоумник на Еко ми трясна капака и счупи палчето на заключващия механизъм ,на повечето бензиностанции има кутия с еднократни ръкавици .За газта е ясно ,там ням как .Основно затеждам на Шел ,от 2 месеца в квартала има обект на Лики Моли и там съм зареждал бензин,газ и дизел.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6062
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 11 авг 2023 15:11


И аз си зареждам сам, преди и газ си зареждах сам.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ronit333777 и 206 госта