Смяна на дюзи (или само разпръсквачи) на Vento 1.9 TD (AAZ)

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Смяна на дюзи (или само разпръсквачи) на Vento 1.9 TD (AAZ)

Мнениеот WasteLand_TD » Пон 07 фев 2005 19:24


Колеги искам да питам дали някой от вас е сменал разпръсквачи на тоя мотор.Моите ги гледаха и казаха че има какво да се желае от тях.А то това е сърцето на дизела.Та ми казаха че ве4е не се продават отделно разпърсква4ите , а се купуват в комплект с дюзата - цена към 110-130лв бройката което е множко.Като гледах в ЕТКА-та наистина на разпръсквачите като щракнеш дава - Not available.Тоест че не са поотделно както е например за Астра 1.7Д - за нея си има оригинални BOSCH разпръсквачи 50лв бройката - сменяли сме ги и разликата е огромна.Моите майстори като провериха за Вентото ми казаха - изглежда ве4е се продават с целите дюзи! защото си спомнят 4е преди са сменяли BOSCH оригинални разпръсквачи на AAZ.
Аз искам оригинал разпръсква4и или пък от реномиран производител, щото на Астрата 1.7Д сме слагали и от по 16лв бройката разпръсквач и разултата беше пла4евен - ужасно прекъсване на определни обороти,невървене и голям разход.А Вентото на 1800-1700 леко но доловимо прекъсва.Смених наскоро 3 повдига4а - оказаха се въобще не са работили както трябва.Колата литна за известно време и после лека полека пак спря да върви като хората, педала на газта омекна, кофти работа.А нафтата е хубава, филтри ала бала вси4ко е сменено.
Сега разбрах че вси4ки повдига4и е трябвало да сменя ама на.....да минем по-тънко(а това не ми е в политиката).Щото работата беше да се закърпи положението докато отворим мотора.Затова другия месец - отваряне, смяна вси4ки повдига4и,сегменти , вси4ко каквото е нужно,компресията на мотора е 30 което е средна работа.
Но цялата операция няма да има ефект ако разпърсква4ите са зле...
Намерих едни на марката DTP - казаха ми 4е са добри и имат модел за 1.9ТД - бройката е 30лв.Вие 4ували ли сте за тази марка или ако знаете нещо по-добро кажете....
10x :)




Потребителски аватар
rusty
Мнения: 437
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 22:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Oldenburg

Мнениеот rusty » Вто 08 фев 2005 0:30


Без гаранция: разпръсквачите при 1,9 AAZ и 1,6 JX,JR etc. са едни и същи (до 92 год. мисля, погледни в ЕТКА по номерата и сравни) просто се настройват на различно налягане. Ако знаеш англ./немски питай тук, хората са винаги готови да помогнат: http://www.dieselsend.de/ . Успех!


Toledo
Мнения: 424
Регистриран на: Съб 11 сеп 2004 8:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Toledo » Вто 08 фев 2005 8:39


В Супердизел ми казаха 40лв цена на брой за Бош. Не е ясно обаче какъв е - турски, индийски или и аз не знам какъв... Между другото, до нас има оторизиран сервиз на Бош / но само за бензинки / и собственикът ми каза, че от там си струва да се вземат само 2 неща - разпръсквачи за дизел и ламбда-сонди.


WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WasteLand_TD » Вто 08 фев 2005 9:41


деба тия супердизел, на мен ми казаха, че се продават директно с дюзите.Толедо къде се намира този оторизиран сервиз, имаш ли нещо номер да им се обадя
току що се обадих в Супердизел с някакво супер любезно мом4е(като да не повярваш).
Та то провери в каталога и каза - няма поотделно разпръсквачи за този мотор, не знам какво са имали предвид като са казали на твоя приятел с Толедото 40лв бройка Бош.
Но все пак смятам да ида да ги замери мом4ето даже му взех името та като ида, да ида при него - 20лв струва цялата услуга, сваляне,замерване,сглобяване.....
Дано да каже че са добре но не ми се вярва
Толедо дай координати за твоя сервиз

Последна промяна от WasteLand_TD на Вто 08 фев 2005 9:52, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
шокалан
Мнения: 153
Регистриран на: Чет 27 яну 2005 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот шокалан » Вто 08 фев 2005 9:46


И аз съм чувал че се продават по отделно 120лв.комплекта.Ама незнам каде.


Toledo
Мнения: 424
Регистриран на: Съб 11 сеп 2004 8:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Toledo » Вто 08 фев 2005 9:46


Картроник инж.Христо Ламбрев 832-11-67 0898-620-319 Надявам се да са още актуални



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта