Проблем с температурата на passat 1.9td 92 год.

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
bodura
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Проблем с температурата на passat 1.9td 92 год.

Мнениеот bodura » Вто 30 яну 2007 14:21


здравите мом4ета аз сам нов вав форума тоест от днес.преди 2 месеца си купих vw пасат 1.9 тд 92 година много хубава машинка оба4е..на таблото ми показва 4е температурата е между 110 и 130 градуса и това сед като колата е работила около 15 минути.светва ми 4ервената лампи4ка за температурата.марку4ите са меки само дето долниа е по студен от горниа.парво ми казаха 4е е от дат4ика за температурата,смених го дадох 36 лева и пак са6тата работа.според мен колата не загрява заштото ако на таблото информациата е вярна ми при 110 градуса тя триабва да ври колата.мериха ми температурата на антифриза когато дат4ика от4ита над 110 градуса машинката показа 88 --92 градуса.вазможно ли е проблема да е в таблото.забравих да кажа 4е смениах и термостата.това е от мене за сега,ще се раджам на отговори,вси4ко наи хубаво...
mod edit: Sunny
Превод на заглавието




Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Теодор » Вто 30 яну 2007 14:32


:welcome_to_group

Щом си сменил датчика най-вероятно наистина е от таблото, на тези Пасати това с уредите за отчитане им е слабо место. Отиди да ти свалят таблото и да замерят стабилизатора на напрежението и самия уред за отчитане на темп.


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bobidi » Вто 30 яну 2007 14:40


Не казваш как и кога се е появил проблема, ако това се е случило след смяната на термостата, сигурен ли си че системата е обезвъздушена добре. Варианта с таблото го има, но при проблем там обикновенно уреда не отчита температура.


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Вто 30 яну 2007 14:41


:welcome_to_group
:welcomee
Честита ти придобивка - да си я караш безаварийно много километри.
Колегите правилно са те насочили. Сигурен ли си в термостата ? (при такава температура трябва да е отворил и другия маркуч също да е топъл).
Ако не те затруднява, пиши по-грамотно на български, и си поправи заглавието - тук всички пишем на кирилица. Благодаря,
и
успех !


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Теодор » Вто 30 яну 2007 14:54


bobidi написа:Не казваш как и кога се е появил проблема, ако това се е случило след смяната на термостата, сигурен ли си че системата е обезвъздушена добре. Варианта с таблото го има, но при проблем там обикновенно уреда не отчита температура.

    Отчита колега но когато и както си иска, точно по тази причина смених 3бр стабилизатори и в момента пак не ми отчита съвсем вярно но в допустими граници. А системата по принцип би трябвало да се обезвъздушава сама.


Потребителски аватар
bodura
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: problem sas temperaturata na passat 1.9td 92 год.

Мнениеот bodura » Вто 30 яну 2007 16:20


зна4и аз като го купих ,пасата не показва6е никаква температура оказа се 4е кабела които отива кам дат4ика не е зака4ен е зака4их го и запо4на да показва такива високи стоиности на температурата.искам да жи питам дали е нормално на далаг пат да се вклю4ва перката и още,каксе обезваздушажа системата.на миасто при работещ двигател и с отжорена капа4ка на разшерителня сад ли.благодариа ви предварително..


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Теодор » Вто 30 яну 2007 16:48


Зависи от пътя, ако има баири сигурно ще се включи абе зависи от много неща. А обезвъздушаването е както го пишеш само че изчакваш да се включи 1-2пъти перката и тогава завиваш капачката за да поработи системата и под налягане.


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Вто 30 яну 2007 19:33


а бе колега, като те гледам , ти си точно за моята тема "температурен датчик 2 - резюме " :D :D aко ти е кеф, може да пуснеш търсачката - има повод да се посмееш евентуално :D ...още повече че колите ни са мнооого подобни :)


martizvjar
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 23:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

здрасти колега

Мнениеот martizvjar » Вто 30 яну 2007 22:09


Карам пасат 1.6 ТДИ и имах подобен проблем .При мен се запушваше входа на разширителя и така смених всички датчици и термострати 2 и накрая промих системата 2 пъти после 3-4 седмици мих разширителя и сега всичко е наред.пробваи може да помогне


Потребителски аватар
bodura
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот bodura » Чет 01 фев 2007 10:53


благодаря ви мом4ета оба4е аз маи си мисля 4е проблема ми е в таблото.тук вьв форума попаднах на много статии на хора ц проблем като моя и според мен таблото ми е или за ремонт или за смяна.в4ера обезвьзду6авах вазду6ната система,термостата си отваря и двата марку4а са топли(долния и горниа и са меки,системата не надува)перката си вклю4ва само дето таблото не от4ита вярно температурата и лампи4ката за охлаждащата те4ност мига.това е моето мнение хора ако искате пи6ете... :roll: :D


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Чет 01 фев 2007 11:56


Не съм сигурен, ама май нещата отиват към другия датчик (не този, който е на радиатора, и е за перката) - който дава сигнала към таблото и лампичката.
П.П. Колега, много ли е трудно да пишеш на български ?


Потребителски аватар
bodura
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот bodura » Чет 01 фев 2007 14:32


аз тоя дат4ик го сменях батка не е от него......ПП.абе хора нали на балгарски пи6а :D :D :D .само някои букви бъркам ама ще проштавате ся... :D


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Чет 01 фев 2007 14:39


volkswagenpassat 1.9td 93 написа:аз тоя датЧик го сменях батка не е от него......ПП.абе хора нали на бЪлгарски пиШа :D :D :D .само някои букви бъркам ама ще проЩавате сЕГА... :D

Ако не е тайна, кога ,къде и какво си завършил, и с каква оценка по български ?


Потребителски аватар
bodura
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот bodura » Чет 01 фев 2007 15:01


хахахаха много благодря за поправките колега по български мн добър 5 ..ама се отклоняваме от темата вече... :D



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Kassy и 173 госта