Проблемно пелене на Passat B6 2.0 TDI - BMP

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Проблемно пелене на Passat B6 2.0 TDI - BMP

Мнениеот gamble » Пон 22 юли 2013 8:53


Здравейте колеги. От известно време ми прави впечатление, че когато колата седи дълго време (над 24 часа) на място има лек проблем с паленето. То пали ама... колата се разтриса повечко, оборотите падат, все едно се опитва да изгасне и след 4-5 секунди се нормализира :gruebel Ако я карам всеки ден проблеми няма. Но, ако не я карам ден-два, тогава се появява този проблем. Интересно ми е какво ли може да се промени като си седи колата на едно място ден-два. Ай разбирам да е 1-2 месеца... :gruebel Някакви идеи?




Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Проблемно пелене на Passat B6 2.0 TDI - BMP

Мнениеот Aimbotfan » Пон 22 юли 2013 16:46


Подгревни свещи, помпа за гориво, че дори и акумулатор...
Закачи я на диагностика и ще си покаже. ;)
Колко точно се "бави" при палене, върти ли много на стартер?


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Проблемно пелене на Passat B6 2.0 TDI - BMP

Мнениеот FELIPE » Пон 22 юли 2013 17:21


:mhihi Не е задължително диагностиката да покаже какъв е проблема,даже напротив...
Така като чета взема от някъде въздух ,но съвсем по малко и се усеща като мине повече време,аз бих погледнал тандем помпата за течове,маркучите на правата и обратната нафта,о-пръстенчето на клапана на обратната нафта(който е на филтъра),но това са само предположения,аз от няколко месеца се боря с подобни проблеми и още не съм открил причината.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблемно пелене на Passat B6 2.0 TDI - BMP

Мнениеот gamble » Пон 22 юли 2013 18:41


Aimbotfan не е в тях проблема колега. Диагностика нищо не показва. Причината е механична. FELIPE доста идеи даде... ше видим майстора какво ще каже :mhihi Благодаря за мненията колеги :beer



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта