Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9 TDI

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
ralica dimova
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 13:52
Автомобил:
Двигател:

Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9 TDI

Мнениеот ralica dimova » Пет 25 окт 2013 14:19


Когато запалвам автомобила някой път не пали нормално, а се получава едно ужасно тресене все едно двигателя всеки момен, ще изфръкне от капака, на таблото ми светва червената лампа с удивителен и пищи /но не винаги са съпроводени тези две действия едновременно/. Занесох я в сервиза пред майстора го направи този номер той видя, направиха диагностика на цялата кола, течности, филтри, датчици нищо не показва. Показанията навсякъде са отлични, клеймите на акумулатора проверихме всичко и не можаха да разберат от къде е този проблем.Връщат ми колата така. Моля, ако на някой му се е случвало подобно нещо и знае нещо по въпроса да ми пише. Притеснявам се да не избият клапаните, защото звука и тресенето са такива.
:cry




Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот vinixxx » Пет 25 окт 2013 15:23


на първо време си намери читав майстор


Потребителски аватар
tedwv
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 10 яну 2010 17:14
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1998 + Brezel
Местоположение: Неясно

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот tedwv » Пет 25 окт 2013 15:25


Имаше някъде тема за този проблем,ако е това което си мисля де, виж дали колата ти е прекодирана на автоматична скоростна кутия. Ако е така, това трябва да го прави, тоест вибрацията, като задържаш малко ключа и веднага го пускаш.И тука е много дълго за обяснение, но по спомен от въпросната тема ставаше на въпрос че маховика изпада в резонанс понеже се е поизносил и следователно това му съкращава още живота.
И има голяма доза истина в това защото моята го правеше същото и като махнах кодировката на автомат нямам спомен да го е правила,с демферния маховик.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот gancho » Пет 25 окт 2013 16:43


Подобен случай съм имал веднъж с моята кола-карам я вече пета година,пассат Б5, АФН.
Та как се случи- на топъл мотор,след спиране за малко-сядам в колата,слагам ключа и мигновенно завъртях стартера (обикновено не въртя веднага-изчаквам на контакт 1сек.) Дв. запали ,но така тресеше,че все едно не работи дори на 3 цилиндъра,а на два.Лампи и звуци нямаше.Веднага загасих и следващото запалване с контакт 1-2 сек. беше безпроблемно.
Апропо, същото ми се случи с Голф 4 AJM ,пак при същата предпоставка.
И двете коли НЕ са прекодирани на автомат и нямат кофти звуци откъм маховика.

Обяснавам си го така-компа се бъгва,защото за това кратко време не може да получи коректни данни от всички датчици.
Но нека знаещите да кажат своето мнение.
:beer


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот stivenj » Пет 25 окт 2013 19:27


Аз предлагам,да прегледат,маховика, демпферен е и когато се разбие прави така ,двигателя ще изхвръкне от коша на колата, така ме мъчи близо месец,докато го откриха и след смяна,сега е наред.


Потребителски аватар
omegov
Мнения: 27
Регистриран на: Съб 20 юли 2013 8:15
Автомобил: GOLF 4 TDI
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Русе

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот omegov » Пет 25 окт 2013 19:32


със кой двигател е колата?


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот theultimate » Пет 25 окт 2013 22:18


И при мене го има тоя проблем на AHF мотор - ако цъкна ключа съвсем кратко на топъл мотор тресе като през разпад и не иска да се изфорсира. Просто се научих да въртя на стартер 1 секунда повече, отколкото трябва и няма ядове. Не мисля, че е от маховика, защото отказва да се изфорсира, по-скоро е някакъв софтуерен проблем.


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот 6669 » Съб 26 окт 2013 7:55


ralica dimova написа:

На студен или загрял двигател го прави това ?


Embolado
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 06 яну 2012 20:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот Embolado » Съб 26 окт 2013 21:02


Аудито ми (АФН) също го е правило този номер.Ще следя темата.. явно не е само при мен, а е масово.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 713
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот Lupender » Пон 28 окт 2013 11:44


Струва ми се, че за по-категорично мнение е необходимо по-прецизно описание на проблема и симптоматиката - на студен двг или и на топъл, придружено ли е тресенето с по-особени пушеци - син, бял и пр., има ли динамика в проблема - примерно като загрее да изчиства и пр. При мен на АФН имаше подобен проблем - 16 и нагоре градуса - няма проблем, при по-ниска температура - тресене, пушеци и пр. Същевременно, съществува и хардуерен вариант за проблема - пробив в рецуркулацията на изгорелите газове - характеризира се с вибрации, тракане и страшни пушилки.


Потребителски аватар
zoovanka
Мнения: 641
Регистриран на: Чет 02 май 2013 13:10
Автомобил: VW Caddy MAXI Life 1395 TGI 109
Двигател: 2016 1395 TGI метан
Местоположение: Бургас

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот zoovanka » Пон 28 окт 2013 15:33


Имам го същия проблем на АГР мотора,спирам колата и ако ми се наложи да запаля на топъл двигател след 5 мин.примерно без да изчакам 1-2 сек. на контакт,целия двигател се разтриса и загася сама,проблема според мен не е свързан с маховика,а е чисто софтуерн,ако изчакам на контакт всичко е ОК.


Потребителски аватар
ел.техника
Мнения: 226
Регистриран на: Пет 18 май 2012 16:23
Автомобил: GOLF4 TDI
Двигател: AGR
Местоположение: Северозападна BG

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот ел.техника » Пон 28 окт 2013 17:24


Здр.колеги,да се включа и аз в темата,и ако мога да бъда полезен.Със същия мотор съм,та като взех колата преди 2 години,го имах същото тресене на двигателя,все едно ще изхвръкне от коша и двг. изгасваше.Това само при загрял мотор.Принуден бях да подавам газчица при палене и да задържам ключа повече.Разбира се това мира не ми даваше.Когато сменях консумативи,се оказа че центровката на двг.е бутана.Това едно.Майстора обаче беше категоричен,че тресенето на мотора е в следствие задържене от страна на стартера.Подменихме го с друг втора ръка и сега този проблем при мен е история.Дано да съм бил полезен.Със здраве...


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот 6669 » Пон 28 окт 2013 18:43


Хайде сега да се запитаме, дали този проблем не е от електрониката на компа. Нека, ако някой от колегите с по-горе споменатия проблем е с чип, да сподели :c020


Потребителски аватар
kr86
Мнения: 422
Регистриран на: Сря 20 окт 2010 22:43
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1.6 automatic 1984 year
Местоположение: софия

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот kr86 » Пон 28 окт 2013 18:57


При мене го е правило същото. Колата е поло 6н 1.9 чист дизел. Няма никаква електроника. Маховика и стартера бяха здрави.
Оказа се въздух в горивната система.
Сложих еднопосочен клапан преди горивния филтър и заспа.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Здравейте колеги, имам огромен проблем с моя Голф 4 1,9

Мнениеот theultimate » Пон 28 окт 2013 20:08


6669 написа:Хайде сега да се запитаме, дали този проблем не е от електрониката на компа. Нека, ако някой от колегите с по-горе споменатия проблем е с чип, да сподели :c020


Аз съм с чип. Няма пушеци, все едно че не достига гориво. Ако успееш да го изтраеш няколко секунди и даваш газ се оправя.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта