Passat B 6 Неочакван надпис на таблото

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Steels
Мнения: 400
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:59
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP
Местоположение: Бургас

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот Steels » Пон 28 апр 2014 22:35


Значи този който ти е сменил шестограма е толкова наясно, явно си имал и разбит вал, които е трявбавало да смениш или въобще не са ти сменили шестограма :banghead




IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот IRRITATING » Пон 28 апр 2014 22:37


Ако си я карал само 8км така няма да има последици за мотора


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4615
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот hvp800 » Пон 28 апр 2014 22:42


Не се коси толкова за мненията на колегите но пък и честно да ти кажа темата ти е за бисери от форумите, естествено ти ще си плащаш ремонтите ( дано не е голяма сумата) а и знаеш че много ни бива всички когато трябва да даваме акъл :mhihi но пък и ти сам поиска това, Силния човек гледа и на себе си иронично така че приеми нещата философски и гледай да събереш някой лев, че ще ти трябва :c020 Не го взимай толкова навътре, живота не свършва със един пасат, пък бил той и Б6


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот 110afn » Пон 28 апр 2014 22:51


Ей, най-после едно по-човешко мнение. Вие направо го смляхте човека. Живота няма да свърши наистина с един Пасат.....ама що не погледнете от друга страна , че 2.0 ТДи е по-калпав и от душегуба 2.5


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 28 апр 2014 23:07


Хмммм, колата ми е 20 години по стара от тоя пасат, карам си по петрохан също като колегата с детето спящо на задната седалка и хоп тъпата лейка се размига, зумера се разпищя невероятно паника. Спирам проверявам нивото на маслото, има доволно, гледам температурата на мотора 90 градуса, темп на маслото 108 градуса, всичко в норми. Паля и продължавам ама така още десетина завоя и па се размига лейката. Същата процедура от начало, ниво температури в норми, ама що лейката се явява :banghead Стигам в София, меря налягане на маслото в норми, смяна на масло с по гъсто, смяна на маслени датчици, лейката си мига ли мига, мига, мига, зумера си пищи та се кине, кине ми и нервите ама на.... нема кво да напрайм. В последен напън да не сдадем кръшляко за скрап след малко над хиляда километра с мигаща лаНба и пищящ зумер двигателя не се е строшил още сменявам таблото и след 10к греда :banghead ланбата светна :screwy
Оказа се че се е измъкнала една букса от бушониерата отзад, но сега какво да си зарежа детето и кочинята насред пътя та да не блокирам мотора, едва ли!
Та тоя модерен двигател може и да не устиска толкова с ниско налягане на маслото, но може и да устиска, така че не съдете прибързано колегата, имал си е причини, а след сменения шестограм или каквото е там онова евтиното дето ги троши тия мотори има и коз в ръкава си :th_up


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот novatora » Вто 29 апр 2014 8:26


Дано е малък ремонта, но колегата спомена че гасне. Палне и гасне. Това вече е авариен режим на мотора. По спомен мой приятел се беше сблъскал с подобен проблем, но я беше само подместил на паркинг 500 метра и се размина само с 1000 лв.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот gancho » Вто 29 апр 2014 8:29


Към автора-ти видя ли с очите си как ти сменят шестограма?
Защото може да си е стария.... :banghead


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот Zerga3GT » Вто 29 апр 2014 9:18


Абе хубу се оправдавате с децата ама в случая на потърпевшия, ако беше стегнал на пътя? А като подадеш една хубава цифра през малкото прозорче на сервиза замисли се че можеше да отидат и за по-хубаво нещо (като децата). Има си пътна помощ, за 8 км едва ли щяха да ти вземат ХХХХ лева.

@ знай. Всичко е от инструктора, моя само пушеше цигари. Аз си се бях научил на всичко сам.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот novatora » Вто 29 апр 2014 9:47


Сега се поразрових малко за тези прословути б6 до 2006 година с този шестостен. То било голяма недомислица. Цифрите са умопомрачителни. Нова маслена касета зависи дали е верига или зъбни колела варира 2500 до 3000 лв. Има начин за модифициране със смяна на колянов вал и набиването на нови колела от по новите мотори. Тва било голям филм. Ако не си и късметлия , турбото също заминавало при това приключение. Ми то ще станат 5000 лв такъв ремонт. А ние с 1.9 си мислихме че имаме проблеми. Най много да ти се запуши геометрията и да смениш някой вакум. На фона на тея 2.0 нащо си е дреболиики.


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот maimo » Вто 29 апр 2014 10:49


и според мен на колегата въобще не са му сменили шестограма :eek моя след като превъртя един път сложих нов и изкара над 30000км след което пак превъртя,но това да не е превъртял и да сложиш нов и след толква малко километри пак ми се вижда доста нереално :confused Колега относно детето,пак си късметлия :c020 аз също бях с него когато ми превъртя втори път в чужбина на 500км от Истанбул е няма да ти кажа 40 градуса жега с детето и отгоре на пътната помощ и естевено 1000 долара за пътната но поне на двигателя нищо не му стана изгасих я веднага тогава дори и турбото не замина а карах с над 180 км/ч :biggrin


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот novatora » Вто 29 апр 2014 11:55


2006 година кола и през 30 000 да се занимаваш с колянови валове и зъбни колела за мен не е нормално. Или тез мотори са шитня или нашите майстори са аматьори с подлежащите части в БГ


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот maimo » Вто 29 апр 2014 12:44


първия път като превъртя смених само шестограма за 8лв и нищо друго,без да знам че се износва вътре самия вал вече при втория ми стана ясно за какво иде реч. :banghead ако беше някаде на запад просто ти сменят целия комплект за около 1000 евро и готово ама на пуст късмет че не живеем там :confused


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот frec » Вто 29 апр 2014 12:46


и на мен не ми харасва как сте насмели човека с глупости. не всеки е длъжен да чете и да знае какво и в какъв момент да направи за колата си. Вземаш и караш - това е виждането на повечето и е нормално от питребителска гледна точка. На всичко отгоре - човека си е сменил шестограма преди месец.
Дано не излеза прав, но тая зегерка, която държи шестограма си е доста куцо решение като цяло. и ако не е сложена правилно ........

иначе и аз сменях шестограма на същия двигател преди месец. почти беше превъртял стария.
Вижте с какво може да се помогне на човека, белята е на лице. Имах подобна случка на неговата преди 2 години и аз карах докато не спря докрай колата, но тогава се оказа EGR.

Хората си сменят колите, заради едно такова спиране. Имайте го в предвид преди да коментирате. Особенно тия, които по-малко разбират не търпят изобщо подобни "прищявки" на автомобила.

------------------------------------------------------------
По темата - сложете нов шестограм и пробвайте. 8 лв е оригинален с зегерката в VW.
Паста имам останала от моя, ако си от София, може да минеш да ти дам. Би трбявало да има за 2-3 картера още в нея.
И аз вярвам че тия коли за по здрави от 8 км път.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот Milanov » Вто 29 апр 2014 12:59


frec написа:и на мен не ми харасва как сте насмели човека с глупости. не всеки е длъжен да чете и да знае какво и в какъв момент да направи за колата си. Вземаш и караш - това е виждането на повечето и е нормално от питребителска гледна точка. На всичко отгоре - човека си е сменил шестограма преди месец.
Дано не излеза прав, но тая зегерка, която държи шестограма си е доста куцо решение като цяло. и ако не е сложена правилно ........

иначе и аз сменях шестограма на същия двигател преди месец. почти беше превъртял стария.
Вижте с какво може да се помогне на човека, белята е на лице. Имах подобна случка на неговата преди 2 години и аз карах докато не спря докрай колата, но тогава се оказа EGR.

Хората си сменят колите, заради едно такова спиране. Имайте го в предвид преди да коментирате. Особенно тия, които по-малко разбират не търпят изобщо подобни "прищявки" на автомобила.

------------------------------------------------------------
По темата - сложете нов шестограм и пробвайте. 8 лв е оригинален с зегерката в VW.
Паста имам останала от моя, ако си от София, може да минеш да ти дам. Би трбявало да има за 2-3 картера още в нея.
И аз вярвам че тия коли за по здрави от 8 км път.


Евала Колега,
Следя темата и се чудя какво ви става!
Преди време бях чел, питай в БГ форум нещо и да ти обяснят колко си тъп... питай в Руски форум и да ти кажат и покажат със снимки как да се оправиш...
Да факт е че има проблем с тези мотори, много се изписа, но какво да не си сменяме моделите ли, качели предходните нямаха и те определени проблеми..., казвам го от опит за 15-години съм сменил пет пасата.
Коя нова кола не е по калпава от предходната.
УСПЕХ КОЛЕГА!
МОЛЯ сподели какво е станало, за да знаят колегите когато си купят В6, какво да правят.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот silent » Вто 29 апр 2014 13:05


Колата си е негова ако иска и без масло ще си я кара . Пита ви ако някой знае нещо казва ако ли не не, не мисля че някой може да го съди за отношението му към собствения автомобил след като не е участвал в покупката му.
Преди време обеснявам на един катаджия че не ми трябва пожарогасител оня ми вика що . Ми щото е...м ти баракудата ега как няма да тръгна да я гася. Нито съм пожарникар нито ми е по скъпа от моето здраве и живот. Така че има хора различни ...за някой колата е купчина необходимо желязо за придвижване за други най скъпата любовница така че всеки сам си решава какво да е отношението му към автомобила.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта