Passat B 6 Неочакван надпис на таблото

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот skromnia1970 » Вто 29 апр 2014 13:22


Винаги съм си обслужвал колата,когато я купя,като ,,нов собственик,,.Даже срещам недоумение,защо го правя от познати,когато всичко по колата си е ,,ок,,
Аз така процедирам-За собствено успокоение-Да знам,че каквото трябва, съм направил.Да направих го,обслужих автомобила,сега беше на ред и смяна на маслото на DSG-то,но....ще почака,както се вика.Дано наистина не са големи последствията.Ще споделя непременно.
Благодаря за споделените мнения.




novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот novatora » Вто 29 апр 2014 13:37


Дано се разминеш с малкия дявол. Като отворите мотора ще станат ясни нещата. Успех и не се тревожи има по важни неща от колата.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот StS » Вто 29 апр 2014 17:20


До одажиски, на Г2 - карах с зумер за маслото над 30 000км... Двигателя - перфектен , с таблото на Г2 има отдавна известен проблем, при удар отгоре спираше, а иначе разни майстори та и форумни ми обесняваха как ей след завоя като тръгна - ще се пръсне двигателя - и за скрап... Е да де още си го карат. :arrow Като нищо да си е наред..


ПО това което разказваш колега мисля няма да е фаталка. Разкажи после ! :beer :biggrin :c020


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот °niksi° » Вто 29 апр 2014 22:22


skromnia1970 написа:Като сменях консумативи на автомобила/ролки,ремъци,водна помпа,филтри и масло/помолих майстора да ревизира и прословутия ,,ШЕСТОГРАМ/СТЕН,,.Оказа се,че е за смяна,дори леко е превъртял в леглото,но не напълно.Имаше и снимков материал,направен от майстора.Така,че я занесъл на стругар,явно цялата маслена помпа и там са направили интеревенцията.Сега майсторът и стругара ми дават гаранция 30-40000 км,но пак трябвало да се ревизира след тия км,може би затова,че не е оригинален самия шестограм,въпреки,че е бил закален,защото имало там голямо натоварване.Минал съм доста тънко,ако не съм го споделил,щял съм с времето да ,,гризна дървото,,.

:screwy :screwy
Да не излезе че са набили нещо преработено неоригинално.


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот skromnia1970 » Сря 30 апр 2014 21:57


Констатирахме проблема.Шестограма/стена превъртял.Турбото си ОК.Ще се погледнат и лагерите на вала.Втора ръка помпа 400-600 лв.Не ми се дават пари за нова.Пък и нямам възможност в момента.,,Попарата почнах да я духам,,.
Благодаря за негативните мнения,посрещнах ги с ,,голи гърди,,.ВИНОВЕН СЪМ и стискам зъби.За сега е това.
Внимавайте.Сякаш още повече си я заобичах.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот novatora » Чет 01 май 2014 8:49


Браво колега. Дано е малкия проблем. Е то така става. Колкото и да не искаш се влюбваш все повече.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот Ivo_ » Чет 01 май 2014 18:13


skromnia1970 написа:Констатирахме проблема.Шестограма/стена превъртял.Турбото си ОК.Ще се погледнат и лагерите на вала.Втора ръка помпа 400-600 лв.Не ми се дават пари за нова.Пък и нямам възможност в момента.,,Попарата почнах да я духам,,.
Благодаря за негативните мнения,посрещнах ги с ,,голи гърди,,.ВИНОВЕН СЪМ и стискам зъби.За сега е това.
Внимавайте.Сякаш още повече си я заобичах.


Слагай помпа от 1.9 ТДИ и захвърляй тази балансираща тъпотия. При следващото обслужване на моята кола (ремъци и т.н.) ако моята покаже симптоми за прекалено износване ще получи същия комплект. Има много изписано за това в нета, дажи съм намирал готови комплекти за минаване към тази помпа. Аз бях на тази тема преди около 2 месеца, уж превантивно отворихме, но се оказа точно на време. Както и да е, поради една или друга причина ние не го направихме с помпата от 1.9 , а минах от верижното задвижване към това с зъбчати колела. За мен не си заслужава да се дават 500 лв. За помпа произведена преди 2010г, защото не се знае тя на какви километри и в какво състояние е.
Успех от мен с ремонта.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот niks76 » Чет 01 май 2014 19:11


1.9 тди все още при всичките си модели няма проблеми с маслена помпа и това е и най разумното решение:колкото по малко неща има в един агрегат -толкова по малко дефектира.
солидарен съм с колегата с пострадалия автомобил в подобна ситуация,желязото не е толкова ценно колкото е едно дете посред нощ.само имай предвид че турбината вече е пътник и гледай по често в огледалата за син пушек


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот ssssl » Чет 01 май 2014 21:42


hvp800 написа: Нашите две шкоди няма да казвам до какви суми достигнаха ( вярно че ремонта в Еуратек, не е от евтините) за тези масленици но са няколко по хиляда

Предварително се извинявам за офа - за Шкода "Супърб" ли става въпрос?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот hvp800 » Чет 01 май 2014 22:16


Октавия 2 2,0тди 140к,


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот ssssl » Пет 02 май 2014 18:35


Аха, само дето тея Октавии (както и Голф5/6, А3 и съответния Сеат) нямат баланс шафт и нямат проблеми с "масленицата", както си се изразил.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот hvp800 » Съб 03 май 2014 9:29


БАЦЕ, земи та прочети какво съм написъл и тогава коментирай, Къде видя да говоря за шестограм,зегерка или нещо такова, А за ремонта във Еуратек ( колата гореше от 3л нагоре) имаше тема във форума и се коментираше тогава че съвсем не е изолиран случай


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот ssssl » Съб 03 май 2014 16:18


Ми вместо да ме бацкаш, да беше пуснал линк към темата, па белким да ми се изЯсни за къф ..., в тема за баланс шафт споменаваш марката Шкода и то за проблем, който не е описан в нито един шкода форум, поне що се отнася до 2.0tdi.


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот skromnia1970 » Пон 12 май 2014 14:33


Здравейте отново,вече колата си я карам.Както обещах да пиша-Споделих проблема,вече не е проблем,защото е решен.Втора употреба маслена помпа от катастрофирал автомобил на 115000 км.Шестограмът е като нов и валовете също.Ако се ревизира своевременно/на всяка смяна на масло примерно/няма да има подобни проблеми./мое мнение/.Като дръпнахме чертата;
Маслена помпа 300 лв
Труд 80 лв
8 дни без кола и много,много треперене и главоболие.
Обица на ухото с много изводи.
Майсторът сподели,че доста тънко съм минал,имаше в предвид парите,но главоболието си е само за мен.Той няма как да го сподели с мен.
Тест драйв около 30 км,на режим ,,S,, защото е/DSG/изцеждане на колата.Мах.скорост 200 км/ч.Не даде никакви симптоми.Аз обаче бях пасажер.След като си платих,,ГЯВОЛЪКА/ и се качих да си прибера колата,ми се стори,че по-ясно чувам турбото.Дали от мненията които четох в темата,че турбото заминава незная,но наистина някак си по-добре започнах да го чувам и усещам.Да,появява се в нормалните си обороти 1800-2000.Гледах и при теста за пушек/както беше писал колегата,,никс,,/,но уви.Няма го за моя радост.Това е,благодаря на колегите споделили темата.Живи и здрави и повече безаварийни км.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B 6 Неочакван надпис на таблото!!!

Мнениеот novatora » Пон 12 май 2014 15:28


Браво колега минал си по тънката лайстна. Сега за в бъдеще винаги едно на ум. Успех и пове безавариини километри.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogaresko и 143 госта