Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
alpinab
Автомобил: VW Passat B7
Двигател: CFFB

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот alpinab » Чет 12 дек 2019 10:48

Адлер е фирма със немалък собствен сервиз(включващ висок клас диностенд), имат си уебсайт и п.р. Продават официален чип тунинг на немски доставчик. Има много писано за тях, като доста крайни и противоречиви мнения за тях. Както винаги за всеки. Тъст ми ходи там за диагностика за Рено с мотор с неясен проблем. Направиха му диагностика стил стъкленото кълбо ми казва турбото е заминало. Взеха си едни пари. Колата беше в същото състояние каквато беше и
преди да се закара там. Едвам се прибра до София, но без парите в джоба.

Пепино е 1 човек, без сервиз. Т.н. "тюнер". Пак има много писано за него. Най-вече в Шкода форума. И за него пак има противоречиви мнения, като цяло повечето са позитивни.

Един приятелски съвет от мен, без да е искан: Не прави процедури стил "побългаряване". Ако нещо е заминало го смени и си карай здрава колата в състояние, в което е произведена.

Последна промяна от alpinab на Чет 12 дек 2019 21:00, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Andonov
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Andonov » Чет 12 дек 2019 14:09

Това с връщането на по стар оригинален софтуер, в случая преди сервизната акция, която тотално уврежда мотора заради измислените еко норми, малко тунери могат да го правят. Адлер е един от първите който може. Оторизиран сервиз НЕ МОЖЕ.

Потребителски аватар
MilenPetkov1
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот MilenPetkov1 » Пет 20 дек 2019 10:00

По отношение на това дали колата се прецаква или не, по скоро е въпрос на предпочитание и гледна точка. Моето мнение е, че е хубаво един автомобил да е в максимално близко до заводското си състояние. Но в случая, след сервизната акция от VW наистина динамиката и всичко свързано с движението на колата е променено. Едно от най-неприятните за мен неща е драстично повишения разход на гориво, а не чак толкова дразнещо са по-честите регенерации. Разхода при мен в градски условия е 10+, а извънградския е 7+. Целта ми е чрез промяна на софта на колата, да бъде нормалнизиран разхода и регенерациите (ако за тях изобщо може да се направи нещо). На доста места чета за хора, които цитират разход на гориво от порядъка на 7-8л/100км градско, и под 5 извънградско. Дали е така - не знам. Знам само, че не е редно да имам разход 10л./100км в градска среда, който между другото е постигнат с невероятен чанч, тоест почти я бутам по светофарите :)
Благодаря за инфото, ще се свържа с човека, да видя какво би препоръчал.

Потребителски аватар
VWGT
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот VWGT » Пет 20 дек 2019 12:38

Това какво пишат по форумите за средния разход градски/м/уградски изобщо не трябва да ти е цел и посока. Това е толкова специфично нещо, което зависи от маршрут, климат, начин на карани и тн и тн, че просто няма смисъл.

За софтуера е друг въпроса, всеобщото мнение, е че стария е по-добър и ако не си минавал сервизната акция не го прави. За даунгрейда вече не знам ... тряба да имаш доверие в човека :)

Потребителски аватар
darknessevil
Автомобил: Passat B6 DSG 2009
Двигател: CBBB 170hp

Мнениеот darknessevil » Пет 20 дек 2019 20:55

Препоръчайте някой? И аз търкалям една котва с градски разход ~10, която лятото прави регенерации на около 200 км (зимата по-рядко). Ще ми се да разбера дали има отзиви от някой, който е правил даунгрейд.

Върни се в “Дизелови агрегати”