Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - тестване

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот velqn » Сря 04 сеп 2019 11:20


Ясно... да не се занимавам с излизшни дейности, а направо да действам, има логика и в това. В момента издирвам кой сервиз в София може да ми направи това, искам някой доверен, разбира се, както повечето хора... то не е малко работа предполагам.




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот Asko VW » Сря 04 сеп 2019 15:38


viewforum.php?f=13
Виж тук има сервизи, клубни и не с мнения и коментари.


Tedko
Мнения: 114
Регистриран на: Чет 30 ное 2017 17:32
Автомобил: VW Jetta 6
Двигател: CAYC 2011

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот Tedko » Пон 09 сеп 2019 21:03


Наистина, както беше коментирано, комън-рейлите поддържат по-висока температура. Току що сменен термостат, със старият не загряваше нормално.

Термостатът по спецификация отваря на 92С, реалната поддържана температура е 96-98С, при по-голямо натоварване по нагорнище стига 100С, по надолнище без газ 94-95С.

Screenshot_20190909_132724_org.prowl.torquefree.jpg


Няма да е странно, ако с висока скорост и голямо натоварване, температурата надхвърля леко 100-те градуса, но при нормално работеща охл. система, стрелката на таблото не помръдва от 90С. Над 110-112С вече и на таблото започва да се отчита реалната температура, стрелката много бързо се устремява към червената зона.

Скоро сменях на 1.9 TDI PD термостата, с подобни симптоми, като на автора. Термостата беше причината, явно не успяваше да отвори напълно. Но след смяната и наблюдавайки с VCDS температурата, се оказа, че първопричината са вентилаторите - не се включваха изобщо - протрити кабели към термодатчика на радиатора.
Дори без вентилаторите, в случая, в движение трудно може да прегрее, но явно на място се е случвало и термостата е блокирал. Затова производителите на термостати силно препоръчват, дори след еднократно прегряване, да се смени термостата.


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот velqn » Вто 18 авг 2020 9:28


Привет колега,

благодаря за информацията... В крайна сметка, все още си седи проблема... и понеже ходих на 2-3 места и всички вдигат рамене и никой не иска да се наеме и аз реших да не за занимавам...

В момента се случва, когато пак колата е яко натоварена и просто отбивам малко от газта, свалям на 120 или 110 км/ч и почва да пада температурата. Междувременно премахнах ДПФ-а, тъй като беше уж "към края си". Мислих, че това ще реши проблема, но не.

Остава да опитам някакво почистване на радиатор, това ми дава някакви надежди.

Всъщност има пробива, мисля че забелязах нещо, което би могло да помогне на опитните колеги да установят евентуално какво може да е причината.

Забелязах следното, когато седя в опашка, като задръстване на ГКПП :) С голяма жега навън, децата и жената и багажа отгоре, час и малко климатика работи и после изведнъж КЛИМАТИКА СПИРА.

Аз разбира се панирам, край, пак се прецака, сменявал съм перка и компресор... и като тръгна, колата, като е в движение климатика като по-чудо ТРЪГВА!

Та не мога да разбера, какво се случва, но но мисля, че са свързани нещата!


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот velqn » Вто 18 авг 2020 9:34


megatronS написа:Бих се усъмнил и във водна помпа, но след, като е сменена с нова и пак е същото, го оставям на страна. На празен ход, когато работи колата не вдига такива стойности, до колкото разбрах, което отново клони към повишено налягане в охладителната система. Добре е да се провери клапана за поддържане на налягането на охладителната система.


Колега, дали това дава надежда да се фокусирам върху клапан за поддържане налягане на охладителна система? Като колата седи на едно място и работи, след първия час спира климатика. Като тръгна пак в движение, почва пак да работи.

Някак си не ми се струва нормално.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот milmar » Сря 19 авг 2020 13:21


velqn написа:
megatronS написа:.... Добре е да се провери клапана за поддържане на налягането на охладителната система.


Колега, дали това дава надежда да се фокусирам върху клапан за поддържане налягане на охладителна система? .....


Аз понеже не разбирам толкова от коли, бих казал, че такова нещо за поддържане на налягане в охл. системата НЯМА. И именно заради това (не разбирам) ще попитам къде е това чудо и как поддържа налягането, ако например то е ниско - го повишава ли?? :smile
Както и да е, ако го напише някой художник, адвокат или електронкаджия (кат' мен) - как да е, ама хора дето се занимават с коли трябва да знаят какво е регулиране на налягане, технически форум едно-друго....

ПП Ако тази кола има наистина проблем и собственика и' искаше този проблем да се реши, досега щеше да се реши. Пита се, отговаря се, а какво реално се направи по въпроса не е ясно.
Махнат DPF (според мен няма отношение), търсеше се сервиз да измери газове, сега ще се настройват несъществуващи регулатори на налягане и т.н. и т.н


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот velqn » Сря 19 авг 2020 14:42


Не успявам, никой не се наема, всички ми казват, че може да го разглобят основно, но било трудно да се намери...и на практика няма кой да се наеме да реши проблема, а е ясно, че трябва да се започне отнякъде.

Звънях на няколко места, това бяха уклончивите отговори. Това е и причината да карам колата така, това се получава и без това на дълъг път, което рядко й се случва (400+ км), няколко пъти в годината... и така :(


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот ktamen » Сря 19 авг 2020 22:38


Силно се съмнявам, че Елбатрон са ти отказали да ти прегледат радиаторите дали са задръстени от мушици.
Смени колата за по-лесно.


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот velqn » Чет 20 авг 2020 8:39


Ще ги преслушам пак, говорих с 3-4 сервиза, нищо не се разбрахме, ще опитам пак. Мисля с почистване на радиатора да започна.

Поздрави,
В


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот milmar » Пет 21 авг 2020 9:24


velqn написа:.... с почистване на радиатора да започна.


:banghead
Не мога да повярвам, че това не си го направил. И загряването в движение, и спирането на климатика при работа на място се обясняват напълно със запушване на радиаторите външно.


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот velqn » Пет 21 авг 2020 13:41


Да с това започвам :(


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 21 авг 2020 14:35


3 години от началото на темата са минали гледам


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот velqn » Пет 02 юли 2021 9:18


Да и за съжаление все още е нерешен, така се случи, че карам колата основно макс на 200-300 извънградско и няма проблем.

Тея дни ходих до морето дори без автобокса отгоре, маслото качи на 120 градуса, водата след време и тя, намалих и се оправи.

Вече ми писна сериозно и като се върна направо ще я закарам в Албатрон:

1. Измерване за наличие на изгорели газове в антифриза
2. Разглобяване на радиатори и почистване между тях
3. Смяна двата термостата dsg и двигател
4. Ако има наличие на изгорели газове, смяна гарнитура, глава, там квото трябва.

Ебати, верно темата ми е от 2017та. Спасява ме, че за кратки разстояния и за града карам друга кола, тая седи в гаража и само за дълги пътувания.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот milmar » Пет 02 юли 2021 16:25


Ти си истинска реклама за тази марка кола и модел мотор, как не се предаде до сега в тези мъки 3-4 години.... Би трябвало от VW да го изземат и да го изследват каква "грешка" са допуснали, че устиска до сега и да ти подарят чисто нов Пасат.


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса

Мнениеот velqn » Пет 02 юли 2021 16:34


Абсолютно си прав колега! Това, което ме спасява толкова време досега, е че взех едно E39 97ма година и за майтап си го основно него и едно пежо 308, но пасата ми е бойния кон за дълъг път.

Сега 150-160 3 часа и беше супер, и на 4чия час едни баири и маслото качи на 120 градуса и айдеее и след малко водата

Този път съм твърдо решен, карам го в Елбатрон и искам да го върнат наред.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 143 госта