Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - тестване

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 25 юли 2021 7:18


ktamen написа:
DoH_KuXoT написа:Аз карам с куфар 650 литра и багажник до горе , няма проблеми като описаните.

Със 180 ли караш?

Не , до 150-160 най-много си позволявам с куфара.




velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот velqn » Нед 25 юли 2021 10:08


ktamen написа:
DoH_KuXoT написа:Аз карам с куфар 650 литра и багажник до горе , няма проблеми като описаните.

Със 180 ли караш?
Куфарът е отлична спирачка, ако колата се кара близо до ръба на възможностите си е нормално да загрява повече от нормалното.
Ама не знам колко е близо до ръба, пробвана ли е колко ще вдигне с тоя куфар?


Там е работата, не мисля, че е близо, с багаж или без върви еднакво, сега е чипосана и с излекуван дпф и е около 200 кончета, сток е 170 коня.


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот velqn » Нед 25 юли 2021 10:09


DoH_KuXoT написа:
ktamen написа:
DoH_KuXoT написа:Аз карам с куфар 650 литра и багажник до горе , няма проблеми като описаните.

Със 180 ли караш?

Не , до 150-160 най-много си позволявам с куфара.


Благодаря за инфото колега. Толкова карам и аз, но на големите баири над 120 км/ч ми прави този номер.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 25 юли 2021 10:14


velqn написа:
ktamen написа:
DoH_KuXoT написа:Аз карам с куфар 650 литра и багажник до горе , няма проблеми като описаните.

Със 180 ли караш?
Куфарът е отлична спирачка, ако колата се кара близо до ръба на възможностите си е нормално да загрява повече от нормалното.
Ама не знам колко е близо до ръба, пробвана ли е колко ще вдигне с тоя куфар?


Там е работата, не мисля, че е близо, с багаж или без върви еднакво, сега е чипосана и с излекуван дпф и е около 200 кончета, сток е 170 коня.

Да не би нещо тук да е объркано, смеси карти? Къде е правен тунинга? Може ли да се каже, че проблемите са започнали след тези намеси? Охладителя на EGR пипан ли е, циркулира ли си антифриз през него?


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот velqn » Нед 25 юли 2021 10:42


За жалост не, имах тези проблеми и преди това :(


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот morfei1 » Нед 25 юли 2021 12:00


Колата е прегрявала, но за всеки случай си и махнал DPF-а, затворил си EGR-a и така и така ще пипаме софта и ще плащаме що пък да не и сложим и чиПс-тунеК.

Предполагам си наясно, че затворения ЕГР и повечето гориво, води и до по високи температури на горене по-принцип и при наличието на проблем става още по силно изразен.

Дано поне е с някъв що годе нормален софтуер, то не е ясно и преди това дали пак не е била пипана от някой капацитет.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот brum » Нед 25 юли 2021 12:10


Затворен ЕГР води до по-бедни смеси и по-ниски температури. Че и по-бавно загряване. При по-голямо натоварване така или иначе е затворен.

Ама за тунинга за засилване е факт, че покачва температурата на мотора. Дори кадърният такъв.


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот velqn » Нед 25 юли 2021 12:28


morfei1 написа:Колата е прегрявала, но за всеки случай си и махнал DPF-а, затворил си EGR-a и така и така ще пипаме софта и ще плащаме що пък да не и сложим и чиПс-тунеК.

Предполагам си наясно, че затворения ЕГР и повечето гориво, води и до по високи температури на горене по-принцип и при наличието на проблем става още по силно изразен.

Дано поне е с някъв що годе нормален софтуер, то не е ясно и преди това дали пак не е била пипана от някой капацитет.


Махнах dpf по съвет на майстора след диагностика след прегряване, диагнозата беше почти запушен е.

Хората, които махнаха dpfa ми сложиха и чипа, ps Tuning с това се занимават. С superchips май беше...


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот velqn » Нед 25 юли 2021 13:12


Колеги,

Какво е това чудо heater core? Намира се нещо през купето ръчкат да го освободят? Западни форуми гледам колеги там масово го сменяват.


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот velqn » Нед 25 юли 2021 13:26


Ха, вижте

https://www.volkswagenforum.co.uk/threa ... eeds.6850/

В UK от VW казали на човека, че не сменяли задължително водната помпа, като сменят ангренажа..

Май от тая глупост ще дойде всичко, ще взема да я сменя пак заедно с ангренажа и дори тази допълнителната...


gadnyara
Мнения: 266
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот gadnyara » Нед 25 юли 2021 13:30


На предния въпрос - това е радиаторът за парното.
Вие като (ако) сте облсужвали около газоразпределителението, не сте ли наясно кои части са сменени?


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот velqn » Нед 25 юли 2021 13:46


georgebonev написа:Запушен радиатор на антифриза ?

:gruebel
Хм... перките набутват топъл въздух от климатичния радиатор към радиатора на антифриза.
Може и водна помпа да няма дебит... (на място, отвори капачката на разш.съд и виж колко църка на празен ход и при 2000 оборота)

П.П.
С вода ли караш или разреден предварително концентрат антифриз и дестилирана вода 50:50 ?


Колега, сега направих този тест, за водната помпа, мислех, дори да откача малкия мъркуч към казанчето, но нямаше нужда, на малки обороти се върти водата на 2000 църцори повече, на 2000 пуска повече сякаш, но знам дали това е достатъчно да се допусне, че не е там проблема.


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот velqn » Нед 25 юли 2021 13:48


gadnyara написа:На предния въпрос - това е радиаторът за парното.
Вие като (ако) сте облсужвали около газоразпределителението, не сте ли наясно кои части са сменени?


Благодаря! Да, ясно, не съм имал там проблеми, не е сменяно поне при мен.


gadnyara
Мнения: 266
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот gadnyara » Нед 25 юли 2021 14:13


Нещо се смесиха нещата - в първото изречение Ви отговарям какво наричат heater core. Пробвайте като загрее колата, да си пуснете парното на максимум отопление. Ако излиза стабилна жега от духалките и започне да сваля температурата на водата, нямате проблем с него.

А после се учудвам, че не знаете дали е сменяна водната помпа при смяна на ремъка. Макар, лично аз да залагам на задръстен воден радиатор. Някой тествал ли го е за дебит?


velqn
Мнения: 191
Регистриран на: Вто 15 сеп 2015 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI (DSG) - водата загрява на 110 градуса - в процес на решаване

Мнениеот velqn » Нед 25 юли 2021 14:16


gadnyara написа:Нещо се смесиха нещата - в първото изречение Ви отговарям какво наричат heater core. Пробвайте като загрее колата, да си пуснете парното на максимум отопление. Ако излиза стабилна жега от духалките и започне да сваля температурата на водата, нямате проблем с него.

А после се учудвам, че не знаете дали е сменяна водната помпа при смяна на ремъка. Макар, лично аз да залагам на задръстен воден радиатор. Някой тествал ли го е за дебит?


Привет, да, аз ви обърках, като намесих този радиатор за парното, явно доста колеги имат обратния проблем :))

При мен е сменяно всичко с ангренажа, но преди три години, но оттогава съм минал пряко сили 30-35к км.

Има ли къде да се тества за дебит? Кой знае дали вътре не е запушен, ако има вариант да го те тествам някъде и струва по-малко от нов с монтаж има смисъл да го направя...



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Alperco4 и 176 госта