Дизелова добавка Юнак

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Кайзен » Вто 05 ное 2019 19:00


Аз фейс нямам, но като видях съдържанието на Юнака и това, което е писал във фейса като негативи за Бардал ми стана смешно и жалко. Та Юнака е със същото съдържание - нафта и разтворител за боя.




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Водния дух1 » Вто 05 ное 2019 19:35


Единия лекува хората със здравословно хранене,другия лекува колите със ''здравословни'' добавки...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 06 ное 2019 10:22


Пък в книгата на моя пасат изрично пише да не се добавят, каквито и да било добавки. И друг път съм го казвал, имах познат с магазин с добавки, който продаваше и свой продукт с етикети на принтер, нафта 85% , кореселин 5% и бардал БДЦ 10% --- продаваше го доста по-скъпо от бардала и ми е казвал, че поне му е спокойна съвестта че няма как да счупи на някой нещо добавката, купуваха го като луди и всеки се кълнеше колко е доволен и как пада разход, работи тихо двигателя и т.н. Аз като си измия колата и като седна да карам имам същото усещане. Психолозите му викат Плацебо ефект.
Юнака го ползва тъста ми на Grand Cherokee , ефект нулев, ама си го купува, някак удовлетворен, е че е направил нещо добро за джипката. Харчи си , пуши, трака си, вече година стана го ползва около 50хил км, нищо не се е счупило, та най-вероятно и тук тайните съставки са нафта и някоя друга добавка.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Spas » Сря 06 ное 2019 10:44


Аз преди няколко дни не се сдържах и им писах във фейса по повод тази публикация:

Screenshot_20191029_105651_com.facebook.katana.jpg


и им написах това:

Screenshot_20191029_105645_com.facebook.katana.jpg


:mhihi :mhihi :mhihi

После си писахме малко с поддържащия страницата, после ми изтриха коментарите, питаха ме дали съм бил клиент, на която отговорът е да, косвен, на автомобил, на който не може нищо да му се случи. Беше преди това поддържан и почистван с добавки на Бардал и нямаше никакъв ефект от юнака. Според мен Мермерски е ударил златната мина, защото масово автопарка при нас е доста зле и газ за горене да сипеш в повечето коли, ще изчисти и ще има някакъв ефект. По-притеснителното е обаче освен в краткосрочен план - добрият ефект, дали в дългосрочен план няма да стане негативен ефект и дали няма да има отражения някакво върху техниката? :love.vwclub


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Mishonti » Чет 07 ное 2019 14:15


Блажени са вярващите.
Не съм я ползвал тази добавка, не бих си и помислил да я пробвам.


bongoo
Мнения: 152
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот bongoo » Чет 07 ное 2019 15:47


https://6nine.net/2018/06/24/vnimavaite ... mermerski/

Ето и моите "пет лева" по темата.Подобни мошенгии не одобрявам и аз.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот dalgia-73 » Чет 07 ное 2019 16:20


Има нещо в тая добавка което кара мотора да заработи по добре.Не се знае обаче как ще се отрази на двигателя в дългосрочен план.Само веднъж сложих 0,200 мл.и май това ще е.Засега само премиум дизел.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот bobocamaro » Чет 07 ное 2019 16:28


Все си мисля, че такъв или подобен продукт трябва да притежава актуален, проследим до акредитиран издател, сертификат за съответствие.
Кой може да бъде т.нар. издател :icon_lol
Или сходните нему частни лаборатории, сещам се за поне две в които съм влизал.
Прегледах сайта на лицето производител...думица няма за подобен сертификат, удостоверяващ състав и свойства на продукта. :screwy
Явно аз нещо пропускам.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот niks76 » Чет 07 ное 2019 18:26


правил съм си експерименти с няколко автомобила от евро 4 и нагоре които познавам много добре със саморъчни смески от бензин и масло (двутактово или двигателно плюс газ за осветление ) към пълен резервоар с нафта, като пропорциите са по солидни -при всички пушека намаля ,като мощноста е в плюс виртуално,утихването на празен ход е задължително-обяснявам си го с повишаване на цетановото число в съчетание с масло за смазване като ефекта проличава още след първия половин час.излиза по евтино от всяка добавка предлагана по пазарите като ефекта е същия
пежо-ситроен имат добавки където проблемни дюзи се оправят на сто процента или умират тотално -там пак е на тото


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот ktamen » Съб 09 ное 2019 7:07


bobocamaro написа:Явно аз нещо пропускам.

Пропускаш, че най-важното е маркетинга icon_idea icon_idea icon_idea
Ама ти си си динозавър с едновремешни илюзии, че за да се продава нещо успешно е нужно нещото да има и някви реални, измерими и доказани качества. В много голяма заблуда си - Нужно е единствено нагло словоблудство и елементарно познаване на човешката природа - Ако искаш нещо да е вярно, е много лесно да те убедят, че наистина е вярно. Тази простичка истина е в основата на всяка измама.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Водния дух1 » Съб 09 ное 2019 17:02


Колегата bongoo е дал линк към една статия по-горе и аз я прочетох. Там има малко математика. Много скъп излиза литъра дизел с тая добавка.Ама всеки си има глава на раменете...


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Svetlix » Вто 26 ное 2019 9:22


Понеже възникна спор по темата за личността на д-р Йонко Мермерски. Вижте на какво попаднах днес.

Кой беше преводачът на Тръмп в Белия дом?

Кой беше мъжът с очилата зад гърба на Тръмп, който превеждаше от български на американския президент по време на разговора му с българския премиер Бойко Борисов?

Това е нашият сънародник, авторитетен учен и доктор по химия - Йонко Мермерски. Мермерски е син на проф. Христо Мермерски, помогнал на хиляди българи с уменията си в природната медицина. Синът му Йонко имаше честта да бъде един от най-важните хора по време на посещението на премиера Бойко Борисов в Белия дом.
Мермерски-син е автор на над 30 книги в областта на химията и природната медицина, като 13 от тях са написани в съавторство с баща му, като той също продължава семейната традиция и е специалист по здравословно хранене.
Неговите изследвания са публикувани на над 10 езика. Той е създател на множество патентовани изобретения, а най-емблематичните сред тях са: револвиращ инжектор за течна хроматография под високо налягане (HPLC), дебелослойна хроматография – метод за разделение на химически, както и няколко мултифункционални добавки за дизелово гориво. Той е изобретателят на единствените в света пробиотични капсули с различни приложения, както и на слънцезащитен лосион, включващ изцяло и само природни съставки.

Българинът, който превеждаше на Тръмп, е възпитаник на Природоматематическата гимназия в София, дипломиран бакалавър по химия от Американ юнивърсити във Вашингтон и магистър от Джорджтаун.

Д-р Мермерски-младши живее и работи от години в американската столица. Бил е преподавател в Джорджтаун, а до момента е и консултант на Американската асоциация на медицинските университети.


Източник


DimitarDDR
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 03 ное 2014 18:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот DimitarDDR » Вто 26 ное 2019 10:15


Супер. Не се сещам как точно ме нарече, слабоумен или нещо от тоя род. Тъй като попитах един обикновен въпрос. После изтри коментарите и ме блокира. И тоя човек ако е преводач в Белия дом, преподавател т.н. просто нямам думи.


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот PzKpfW » Нед 01 дек 2019 16:04


Аз си мисля, че след като е изобретил някаква революционна добавка би следвало да патентова формулата, за да не може нито един конкурент да я копира. А след като патентова продукта то тогава може спокойно да напише на етикета на тубичката съдържанието.
Много ми е интересно дали същата добавка се предлага в САЩ или някъде из Европейския съюз :mhihi

Едно обаче ми е пределно ясно: След като превежда на Боко и Тръмп със сигурност никоя държавна институция в България като например Комисията за защита на потребителите не би посмяла да го пипне :exclaim

За съжаление държавата ни се управлява от САЩ с помощта на такива като Мермерски и Боко. :surrender

Който е достатъчно тъп нека плаща за добавката и нека да си мисли, че тя работи. Милиони хора плащат за хомеопатия, билколечение, хороскопи, антиваксърство, веганство и т.н.

Най-лошото е, че всички ние плащаме скъпия ток на американските централи, на ВЕИ-тата и тепърва ще плащаме за боклуците F-16 :rocketwhore
А заради това, че се дървят на Русия ще плащаме и по-скъп газ, който освен това ще идва през Турция :exclaim

ПП: Пробвал съм въпросната добавка, след като ми бе препоръчана от човек, на когото имам доверие заради перфектния реглаж на преден и заден мост, с което е известен в цяла София. След изразходени две туби на 4 резервоара разлики не усетих. :exclaim

Последна промяна от Pichaga на Нед 01 дек 2019 16:08, променено общо 1 път.
Причина: моля, без политика


Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот slavi3331 » Нед 01 дек 2019 17:37


Като знам от къде си взима продуктите за добавките и какво бърка никога няма да и да го погледна това нещо Юнака :biggrin



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта