Дизелова добавка Юнак

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот group® » Нед 03 яну 2021 1:20


Какво ви става с тая политика?! :eek
Всяка тема ли?

Ето ви UK:
Increase fuel economy
Power and acceleration boost
Reduces emissions
Reduced tank filling time/lower fueling spillage
Enhanced engine life and corrosion protection
Combustion chamber deposit control
Increases the life of a DPF


https://www.peakoil.co.uk/business/fuel-additives/

Същите обещания, както всички добавки. Навсякъде е еднакво. Големи обещания и гръмки фрази за икономия и по-дълъг живот...
Американските са най-работещи, ако се вярва на обещания.
Спомнете си и универсалния модификатор.
Разгледайте и Бардал какви неща твърдят по различните добавки.
Такъв е бизнеса.




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот ktamen » Нед 03 яну 2021 2:25


Първо да се съглася с теб, че всички тези добавки обещават едно и също, или почти...... мермерски лъже изключително смело, щото в България няма как да бъде осъден по вече споменати причини......
Кой друг се осмелява да напише конкретни, при това твърде внушителни числа:
Намалява разхода на гориво с 9-16%, в зависимост от усло-вията на експлоатация, вида, дизайна и възрастта на дизеловия двигател;

• Намалява емисиите на вредните газове 2-3 пъти (50-70%), с което предпазва околната среда и дава възможност на стари дизелови автомобили да преминат успешно техническия преглед при теста измерване на димността;
...............

И даже да направи подробна сметка колко голяма е далаверата:
нужни 640-960 мл от добавката от ново поколение. Това спестава между 7 и 13 литра дизелово гориво. При средна цена 2,10 лв за литър спестените разходи за гориво са в размер на до 27-28 лв. При настоящата цена на дребно на Юнака нетният икономически разултат само от намаляването на разхода на гориво достига 10-11 лв на резервоар

Кой друг си позволява откровено да лъже, че в Англия и Германия се продава 20 пъти повече от конкурентите?
Всъщност може ли някой да ми даде линк къде в Англия се продава тая чудесия и ако евентуално се продава, в което аз твърде се съмнявам, има ли ги същите числа на етикетите?
Числата лесно могат да се проверят и да станат основание за съдебно дело, което при работеща съдебна система ще завърши с колосални глоби и обезщетения. Затова другите са пестеливи с числата, а мермерски е смел, щото е недосегаем.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот stefan4o » Нед 03 яну 2021 8:13


Има един лаф - това, което аз мога да ти обещая никой не може да ти го даде. Тук важи с пълна сила.
Ако числата са такива, като цитираните проценти - дори и на газ-анализатор ще се хване промяната в работата на мотора.


thekilerone1
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 01 авг 2016 13:06
Автомобил: VW Phaeton
Двигател: BMK 2006

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот thekilerone1 » Нед 03 яну 2021 10:55


Както по горе написах добавката с кодово име Герой не съм я срещал в Германия за Англия незная,няма да спамя темата с изчисления ако съм в Бг. за феста ще чуете как работи моят мотор без героични добавки


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот group® » Нед 03 яну 2021 12:02


За да се дадат такива е обещания е достатъчно да се направи един експеримент с условия, които продавачът иска.
После казва, че твоята кола не е наред нещо и делото приключва.
Даже няма нужда от експерименти - ще извади някакви теоретични положения, че съставка Х води до положение У и следователно се случва резултат Z.


Факт, че тоя е особено нагъл!
Факт, че липсва контрол глобално над тези неща. Същото е и с хранителни добавки и т.н.
Ползват вратички.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Vlad777 » Нед 03 яну 2021 13:09


Има огромна разлика между "понижава разхода на гориво" и "понижава разхода на гориво с 9-16%". Първото е мъгляво определение, а второто е конкретно обещание, което е доста точно измеримо.

Разликата е очевадна за всеки, който се интересува от тази материя и има опит в маркетинг и реклама. Дори и с 0.00000001% да го понижава, пак е вярно първото. Това със сигурност важи за почти всяка добавка, защото като добавим 100 ml добавка към 20 литра бензин, ще изминем повече разстояние, отколкото само с 20 л бензин, което означава, че ще заредим по-малко бензин и твърдението е вярно.

Във всяка една страна, в която има върховенство на закона, компаниите много внимават как се изразяват, защото дори 1 буква може да стане повод за съдебни дела и солени глоби, каквито явно в България се прилагат избирателно, спрямо лични предпочитания. Иначе този измамник нямаше да си върти далаверката.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот muns61 » Нед 03 яну 2021 14:25


Vlad777 написа:Има огромна разлика между "понижава разхода на гориво" и "понижава разхода на гориво с 9-16%". Първото е мъгляво определение, а второто е конкретно обещание, което е доста точно измеримо.
.

Не съм чел етикета на Юнак-а, но по правило в рекламите пишат "До 15%". А и 0% е до 15%...


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот inspektora » Нед 03 яну 2021 15:16


ktamen написа:Ами значи и аз съм се объркал, а и не само аз. Щото на всички здравомислещи е очеизвадно че другаря господин най-велик изобретател, а също така и преводач на папата, Путин, и вселенския патриарх е измамник icon_idea
Филма, дето го гледаме за нашите партийни функционери, не се отличава особено от филма отвъд Големио Гьол.
Весело посрещане на Новата Година на всички.

Четеш, но не разбираш. Голямото объркване е на кого е преводач - очевиден фактологичен лапсус. Дали е измамник или не, аз не мога да кажа, а нелоялни търговски практики се доказват от компетентни институции, другото е чесане на езици. Очевидно възприемаш поста ми като защита на Мермерски - нищо подобно няма. Както написах, нито съм ползвал добавката, нито възнамерявам.
Успешна Нова Година на всички!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот group® » Нед 03 яну 2021 15:34


Features & details
Arashi Octane Booster
The solid fuel cleaner small, easy to carry, and it is more safer.
Tin foil packaging, not easy to spontaneously ignite,moisture-proof and waterproof.
Clean 99% deposited carbon / Enhance 7% power / Save 10-30% fuel.
Anti-corrosion lubrication, extend engine life.


https://www.amazon.com/Arashi-Motorcycl ... B07L6DDTQQ

Работата е там, че при всички слагаш вещество, което почиства горивната система и можеш да кажеш точно конкретни цифри - до 15% разход надолу, до 20% повече мощност.
Взимаш кола със зацапани инжектори и кофти нафта в резервоара, и наистина ще вдигне мощност и намали разхода.

UP TO ... % е редовно срещано по американските добавки. А знаем там как се съдят.
Просто ще кажат, че твоята кола е идеална и затова няма разлика. Някъде със ситни букви е обяснено всичко.
А за менерски или какъвто е там - той налива в шишета от боза и лепи етикет с лепило Рила.
И аз мога да забъркам няколко познати вещества (газ, маз и оцет) и да си завъртя маркетинга. Ще кача някой дръгел на дино и газта ще му разбута гела в резервоара и ще получа някакъв ефект. Регистрирам и ела ме съди където искаш :Mr Green Fun

И аз да поясня:
Съвсем не защитавам тоя. Просто казвам, че и без да съм преводач мога да направя същото и да нямам грижи. Мога и в друга държава. Даже няма да бъркам нищо - купувам не брандиран варел на някоя друга марка с лицензи и препакетирам, етикирам според изискванията и така. И ще напиша каквото си искам.
Сериозните марки махнаха процентите не заради дела, а точно заради маркетинг. Просто вече хората не се връзват толкова на гръмки обещания и разчитат на доверие, престиж на бранда. Процентите останаха за ws teleshop (които правят точно това - препакетиране).


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот cecoa1 » Нед 03 яну 2021 15:46


Еее, стига де, едно и също си пишем и не се разбираме.
Едните пишат "до хикс процента", а нашия човек "9 до 16%". И не пише, че колата трябва да е с проблем, за да се постигне някакво подобрение.
Има известна разлика :mhihi И може би от скромност не завзема чуждите пазари... Щото ако наистина е добро, ще се прилага в световен мащаб... И не само заради икономия, а и заради екология.
Нещо повече, неизползването на това "чудо" , ако то действа както е описано, си е направо престъпление...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Stivi » Нед 03 яну 2021 16:08


Да направим една аритметика ! В България има около 2 500 000 активни шофьора ,от тях да речем 20% ползват добавки което прави 500 000, от тях пък максимум 20% биха пробвали Юнак ,което прави 100 000. Ако цената на литър от течността е 10лв значи общия оборот е 1 000 000 лв. от които трябва да извадим всички разходи за производство,търговски отстъпки,дистрибуция,реклама и други. Не слагам повече от милион оборот,понеже както разбрахме от форума,никой не би си купил втори път от тази добавка, понеже е пълен шит. И какво остава...цялата дандания дето била с протекция от най-високо място ,я докара 600 000лв я не, че те това за играчите са пари за семки и не си заслужават целия труд !


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот group® » Нед 03 яну 2021 16:48


Това дет ще направиш с 600к и ще живееш цял живот не се нарича инвестиция, а покупка на имоти за наем и една добра заплата :mhihi (шега естествено, ама малко се изхвърляш)

Идеята на Стиви беше ясна и точна, според мен:
Потенциалната му печалба на тоя не е достатъчна, даже е доста далеч (дори да завишим 10 пъти числото на Стиви), за да говорим за някакъв сериозен икономически субект, който да си купи спокойствие.
Може да има връзки и да му се случват по-лесно нещата, но фактор не е.
Не ми се рови да му разгледам фирмата, ама ще се намери някой да извади числа.

И само да добавя, че напоследък се появиха пак убер чипове за коли. Ама вече не са в запалката, а в OBD буксата за 40лв.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот group® » Съб 09 яну 2021 19:30


Не е по самата тема, но принципът на плацебото е същия, като на нашия Юнак:
https://www.avtodiagnostika.bg/chip-tun ... jdbDpyrFM4

Обърнете внимание на клипа. Сложили са го за да покажат как се инсталира това чудо на техниката. Но явно не са гледали клипа докрай. Защото този го хвърля и казва, че нищо не върши. :mhihi
Явно е и в Англия се продават подобни простотии.

https://www.amazon.co.uk/Nitro-OBD2-Die ... 28449d5720


Потребителски аватар
vw_b6
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 13 мар 2021 8:35
Автомобил: VW Passat variant
Двигател: CAYC 2010

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот vw_b6 » Нед 14 мар 2021 8:56


Нов собсвеник съм на дизел кола до сега само карах на газ/бензин и бях изключително доволен но един ден колата даде проблем и се налага да взема нещо по голямо и комби разбира се и се спрях на пасат б6 дизел както и да е доволен съм нямам проблеми и реших да ползвам или да експериментирам дизел с добавки като взех колата от Нидерландия с шелски дизел ви-повър беше супер и в бг пълних пак ви-повър колата лети после взех добавка бардал бдц 1л. уж било за 1тон дизел, разхода падна по борда но нещо от вървежа не съм доволен нема толкоз ряз както при ви-повър и сега гледах добахките на дизел юнак има ли смисъм да експериментирам и с него??


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот samo_pechka » Нед 14 мар 2021 12:09


Пробвай. Не мисля, че ще се случи нещо УАУ :) По-добре цетан буустер на сериозна фирма , но са скъпи. Прецени си.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 100 госта