Дизелова добавка Юнак

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот goppa » Пон 02 дек 2019 0:36


Според мен, ако работата на дизелов мотор се влияе от наличието на прибавки в горивото, му е време за смяна на разпръсквачите.




DimitarDDR
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 03 ное 2014 18:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот DimitarDDR » Пон 02 дек 2019 0:37


Щом се забелязва, добре. Дано да е добре. :) Преди слагах на дизела, и се усещаше. Сега на бензина не съм слагал, единствено на един мотор сложих по хубав бензин и веднага усетих разлика. Всеки си преценя.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот group® » Пон 02 дек 2019 0:48


Аз не съм много за тази тема, защото съм по бензинките, но имам две печки и съм слагал ЮнакЪ.
Не съм сигурен какво трябва да стане, ама нищо не стана.
Ни разхода падна (па на едното е към 15 и барем 10% ги усетя), ни от дизелов двигател стана бензинов. :icon_lol
И бардал съм слагал и па нищо не усещам.
Допускам, че в мен е проблема.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот lokva » Пон 02 дек 2019 1:03


Проблема идва от това , че не е качествено горивото. Като сложите на малко по качествено гориво добавка не усещате никаква разлика, а при по лошо гориво може да усетите разлика.


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот PzKpfW » Пон 02 дек 2019 21:56


Чисто технически би трябвало ако има разлика тя да се усеща най-много при двигатели, които са предразположени към непълно изгаряне на горивото. Става въпрос за стари износени двигатели където горивото се впръсква от класически системи като роторна или редова ГНП с или без EDC. Идеалния пример би бил атмосферен дизелов двигател с предкамерно впръскване. Ако някой все още търкаля такава машина може да пробва и да сподели как е. При КР и при ПД налягането на впръскване е такова, че горивото се изпарява на момента и изгаря максимално пълно. Голямо значение за това има и т.н. "пилотно" впръскване, където основното впръскване се случва във вече запалена горивовъздушна смес.
За да се получи осезаема разлика при съвременните системи трябва да се повиши калоричността на горивото. А дори и в концентрацията на юнака, каквато и огромна калоричност да има той, заради процентното му смесване с горивото няма как да се повиши отделената енергия от изгарянето. Все пак ние горим 99% нафта :mhihi
Това, с което една добавка за гориво може да помогне на съвременните дизелови двигатели е да допълни мазилните свойства на горивото и да действа подтискащо на корозията. Всичко останало е в сферата на плацебо, хомеопатия, астрология, НЛО, извънземни, заговор на злите русофили и т.н. :wink
Да ме прощават модераторите, че пак намесих политиката :wink


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот PzKpfW » Пон 02 дек 2019 23:22


Ето един интересен материал, на който попаднах току-що:

https://automedia.investor.bg/a/2-novini/40313-stavat-li-po-barzi-kolite-s-premium-gorivo?utm_source=dnesbox&utm_medium=link&utm_campaign=footer


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот ktamen » Вто 03 дек 2019 0:24


Изводът на ADAC е: по-добре инвестирайте в бира и пържола.

Съвсем точен и правилен извод :th_up
А cecoa1, ако желае може да ни посвети и нас в неговата най-истинска теория.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Кайзен » Вто 03 дек 2019 10:11


PzKpfW написа:Ето един интересен материал, на който попаднах току-що:

https://automedia.investor.bg/a/2-novini/40313-stavat-li-po-barzi-kolite-s-premium-gorivo?utm_source=dnesbox&utm_medium=link&utm_campaign=footer

Поредното доказателство за некадърността на българската журналистика..
На някои места в Европа вече не се продава бензин с 95 октана и шофьорите свикнаха с по-високата цена на 98-октановия.
Естествено няма такива места в Европа, но нали трябва да се "пълни" с нещо статията.

Добавките за дизелово гориво успяват да повишат цетановото число до 58, при изискване в стандарта: >48 и реално измерени стойности от порядъка на 52 (диапазон 51-54). Подобритлите на цетановото число са задължителни за използване в дизеловите добавки, понеже другите съставки (подобряващи смазването) го намаляват.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот samo_pechka » Вто 03 дек 2019 10:46


Смях отвсякъде . Много рядко чета и обръщам внимание на такива статии .


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Vlad777 » Чет 05 дек 2019 14:41


Тъй като на страницата на Юнак-а ми изтриха коментара, го поствам тук. Защо се трие подобен коментар?! Май неудобните въпроси не са за показване? :mhihi :mhihi :mhihi
Интересно в колко държави по света се продава тази вълшебна добавка? Интересно и какво е мнението на КЗП за твърдението, че намалява разхода на гориво с 10-15%?

И тъй като смятам, че няма нищо нередно във въпросите ми, а явно са притеснителни за магьосника мермерски, то най-вероятно отговорите на тези въпроси са нелицеприятни за него.

Темата беше заключена, но ще я отключим, за да дадем шанс на хората да попитат тук каквото ги интересува, извън платените коментари във фейсбук страницата на юнака.

И все пак смятам да поискам и официалното становище на КЗП за нелоялни търговски практики и подвеждащи твърдения. icon_idea


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот group® » Вто 10 дек 2019 5:55


Тук е идеалното място да се качват screenshots на изтрити коментари :Mr Green Fun
Това е трагичен маркетинг да триеш :confused


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Pet_rov » Вто 10 дек 2019 9:30




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот ktamen » Вто 10 дек 2019 10:08


Най-големите врагове на околната среда са екоактивистите, екопартиите и екопротестите, защото се отнема вниманието и ресурсите от това наистина да се решат проблеми и те се прахосват в това просто да се вика, да се правят кръгли и маси, на които да се прахосват пари

Поне за това съм 100% съгласен с въпросния мермерски.


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Крисчън » Вто 10 дек 2019 10:35


Ами аз да ви кажа никога не бих си взел от тая добавка само заради подобно отношение от страна на продавача. Вместо да обори хората, които се съмняват в продукта тоя директно затрива мненията в страницата. Това ми напомня като на едни други добавки дето се продават на нашия пазар, а именно тия за отслабване, дето наскоро откриха някакви канцерогенни съставки. Та и там беше пак така, като се усъмниш в продукта или се опиташ да попиташ нещо и всички ти казваха какъв балък си, страницата беше пълна само от "доволни" клиенти и така


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Дизелова добавка Юнак

Мнениеот Крисчън » Вто 10 дек 2019 11:45


Ако му е читав продукта, няма да се интересува от хорското мнение. Пример за това са големи производители на всякакви продукти - от техника до добавки за гориво. Това да триеш всички негативни мнения е символ за комплексарщина и за селяндурско поведение. Ако тоя е пич и има читав продукт, то поведението ще му е друго. Уви, продукта му явно не струва, има някой лев повече и е вложил да прави далавери с чудодейни добавки. Да, ама не! Така че не са празни приказки, а всъщност си има доста критики към този с незнайния продукт, НЕ-МИНАЛ каквито и да е проверки или независими одити. Като качи някой документ за това какво има в тая лайня и като направят в нета някой клип Ю-тубъри как работи добавката му, то може и да си помисля. До тогава, аре чао



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 167 госта