VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 09 фев 2023 13:15


Кой са правилните ...на коя компания и за коя цел:) ?Щото има всякакъв вид добавки с различно предназначение и с различен състав .В подобна тематика всяко мнение е с доза субективизъм ...въпрос на личен вкус .




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот samo_pechka » Чет 09 фев 2023 13:51


Кайзен написа:Правилните добавки за гориво (а и масло) не са никакъв проблем. От 200 000км карам само с добавки и нямам проблеми. Като тръгна за България колата регенерира на всеки 1000км.


Мдам... И при мен така, като тръгна на дълго , много км навъртам преди да усетя регенерация.
И масло, и добавка, че мазането на помпи и дюзи си страдат. Важното е да се слагат правилните, не става какво да е масло в нафтата на коли с ДПФ . А добавката за гориво и ДПФ , вече почти съм приключил четвърта туба ( литровки ) https://www.powerenhancer.co.uk/archoil ... hesis.html
П.п. маслото е двутактовото неоцветеното на Адинол, забравих да кажа. https://www.addinol-shop.de/addinol-mot ... 406-w.html


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот Кайзен » Чет 09 фев 2023 14:09


Ивайло Димов написа:Кой са правилните ...на коя компания и за коя цел:) ?Щото има всякакъв вид добавки с различно предназначение и с различен състав .В подобна тематика всяко мнение е с доза субективизъм ...въпрос на личен вкус .

Избора на добавки е подобен на избора на масло.
Когато избираш добавка за гориво, то я избираш според това, което искаш да постигнеш.
Когато избираш добавка за масло, то правиш избор на масло и добавка, като знаеш какъв краен резултат искаш да постигнеш.

Няма нищо субективно. И няма личен вкус. Всичко е обективно и е доказано с анализи и личен опит.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 09 фев 2023 14:21


Всеки си хвали неговото "магаре" аз имам пряко наблюдение над няколко румънски кенефа с DCI двигатели,които се зареждат с най-обикновена нафта и никога не са им сипвани никакви добавки .Колите се карат само градско няма никакви драми с дюзи или помпи ,нито някога е замръзвала нафтата в резервоара .FAP филтрите им тотално "умряха" преди да направят и 100 хил с оглед начина им на употреба го смятам за нормално .С останалата периферия няма никакви проблеми .Поне за сега .Една добавка колкото и помага толкова и вреди ,за това не съм отрекъл употребата им ,а да не се прекалява и да се разчита само на тях .


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот Кайзен » Чет 09 фев 2023 14:37


Не става дума за "хвалене на магарета".
Но отново ще апелирам да не постваш подобни неверни твърдения, като
Ивайло Димов написа:Една добавка колкото и помага толкова и вреди

Има добавки, които не помагат, но и не вредят.
Има и такива, които много вредят и малко помагат.
Има такива които повече помагат, но и малко вредят.
Но има и такива, които само помагат.


FilipFilipov
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 14 авг 2022 16:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот FilipFilipov » Чет 09 фев 2023 15:05


DoH_KuXoT написа:на колко километра стартира и на колко грама приключи ?


На 24 грама стартира на около 160км, и на около 5 грама приключи. Soot mass беше на - 2.3 грама.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 09 фев 2023 16:28


Aбсолютно нормално поведение, при мен е същото, на извънградско ще минаваш грубо 400км , аз съм така вече 5-6 години


stamat25
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 20:39
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот stamat25 » Чет 09 фев 2023 18:04


Колега при мен регенерациите са също на 150 км. в града и 350-400 км. извън града. Автомобил е също със нов софтуер. Смятам че всичко е наред. Това положение е вече 4 години. Преди ъпдейт на софтуера нямам наблюдения за регенерацията.


iwan33
Мнения: 78
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот iwan33 » Чет 09 фев 2023 21:30


samo_pechka написа:

От къде се снабдявате с въпросната добавка?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот samo_pechka » Пет 10 фев 2023 0:33


Аз я купувам от https://www.powerenhancer.co.uk/
Знам , че в Полша има дистрибутори, примерно един сериозен https://czarnepaliwo.pl/ , за Германия също https://www.oelland24.de/ , но гледам май в момента са я зациклили и нямат наличности. Но в нета като се чукне излизат и друг в немско, примерно https://autoro24.de/produkt/archoil-690 ... -reiniger/
Има гледам в Естония също https://www.maardekeskus.ee/index.php?r ... 27fi-fi%27
Може и на други места да се предлага .


FilipFilipov
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 14 авг 2022 16:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот FilipFilipov » Съб 11 фев 2023 16:00


Интересно, смених горивото от Лукойл на Шел от песледната регенерация, и сякаш събирането на саждите намаля с 10: от тогава. Днес съм изминал 122км от последната регенерация и саждите са14.29 грама, тоест 63% пълен, а последният път беше на 16.40 грама и 73% пълен. Сега към края на деня са на 18грама и съм минал 200км, интересно кога ще направи регенерация.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 11 фев 2023 16:37


Аз не разбрах как са намалели с 10 като са 14 а са били 16 ? Извънградско трупането е различно, по-малко заради режима на употреба на двигателя. Възможно е да имаш очистване в движение ако си напекъл достатъчно ДПФ-а. Но от смяна на гориво не може да спаднат. Сигурен ли си че не си изпуснал една регенерация между наблюдаваните? Иначе ще направи следващата като станат отново 24 грама


FilipFilipov
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 14 авг 2022 16:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот FilipFilipov » Съб 11 фев 2023 17:25


DoH_KuXoT написа:Аз не разбрах как са намалели с 10 като са 14 а са били 16 ? Извънградско трупането е различно, по-малко заради режима на употреба на двигателя. Възможно е да имаш очистване в движение ако си напекъл достатъчно ДПФ-а. Но от смяна на гориво не може да спаднат. Сигурен ли си че не си изпуснал една регенерация между наблюдаваните? Иначе ще направи следващата като станат отново 24 грама


Карането е едно и също, не съм изтървал регенерация със сигурност, защото я проверявам всеки ден.

Последният път когато колата беше изминала 120км от последната регенерация имаше натрупани 16.40грама сажди или в % 73. Днес пакизминати 120км от последната регенерация саждите
Бяха 14.29грама или 63% . След като я изгасих ранният след обед саждите бяха 17.94 или 80%, пробега беше 198км.

Единствената разлика от предната регенерация е горивото, всичко останало си е същото. Малко повече я натискам вчера и днес, но като цяло е това.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 11 фев 2023 19:42


Сега разбрах, с 10% са по малко саждите за едно и също изминато разстояние от 120км , след две последователни регенерации. В това няма връзка горивото, а множество други фактори. Температура, загряване на двигателя, начин на каране, времетраене и куп други неща. Всеки път е различно може да варира между 90 и 250км примерно. Самия факт е за ден си изминал 68км в града показва различен начин на експлоатация от изминати 68км за 3-4 дни примерно... :)


FilipFilipov
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 14 авг 2022 16:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот FilipFilipov » Нед 12 фев 2023 8:51


DoH_KuXoT написа:Сега разбрах, с 10% са по малко саждите за едно и също изминато разстояние от 120км , след две последователни регенерации. В това няма връзка горивото, а множество други фактори. Температура, загряване на двигателя, начин на каране, времетраене и куп други неща. Всеки път е различно може да варира между 90 и 250км примерно. Самия факт е за ден си изминал 68км в града показва различен начин на експлоатация от изминати 68км за 3-4 дни примерно... :)


Разбрано, продължавам да си я следя, да видим кога ще регенерира.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта