Пасат В6 2007г. 2.0 tdi 170 кс. Автоматик - върти и не пали

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
vladimir.dimitrov2
Мнения: 52
Регистриран на: Вто 17 сеп 2019 0:18
Автомобил: Пасат Б6
Двигател: BMR

Пасат В6 2007г. 2.0 tdi 170 кс. Автоматик - върти и не пали

Мнениеот vladimir.dimitrov2 » Вто 29 окт 2019 18:07


Колеги моля помагайте. Предварително се извинявам ако има тема която препокрива моя проблем от 5 Часа седя във форума и чета...

Значи случая е следния. От 1 месец съм собственик на Пасат б6 - 2007г. 2.0 - 170 кс. Автоматик ДСГ.
Сега малко пред история:
От както я купих забелязах че първото палене е "Малко" проблемно, пали с леки вибрации на 2-3 секунда при завъртане на стартера. Така или иначе идва зима викам айде ше ида да си взема нов акумулатор поне него да не го мисля. Взех нов акумулатор и човека в магазина сякаш по поръчка ме пита дали ми пали една идея тегаво при първото запалване при положение че сме октомври месец и температурите още са +20... Викам му да, той ми каза че мога да отида да ми обслужат Стартера което се било изразявало в почистване на някакви втулки.. викам си аз добре ше взема твоя съвет, но това става преди не повече от 10 дни, и викам айде ше я покарам малко с новия акумолатор да видя как ше е. До тук добре, след новия акумолатор разлика нямаше, очевидно не е там проблема. Така...

И сега Основния проблем. Днес излизам карах 1 час градско малко по задачи, отивам до едно място паркирах всичко нормално, след половин час престой на паркинга слизам и а да запали ама НЕ. Гледам лостчето за фарове нещо да не съм забравил да е паднал акумолатора ама не, всичко си е нормално. Пак проба, пак нищо. Общо взето стартера върти, върти с нормални темпове, няма някакви странични шумове но не пали. 5-6 опита и се отказах. Върти не пали сякаш няма гориво, а при излизане минах през ЕКО да заредя гориво има половин резервоар.
Моля помагайте колата е на въпросния паркинг седи и не мога да я мръдна.
Някой ако има инфо и за обслужване на въпросния стартер може да сподели че и това е нещо което чувам за 1-ви път.

Слагам един клип в който човека е показал сходния проблем... но нямам инфо дали го е оправил и каква е причината. https://www.youtube.com/watch?v=gxLxtyCXAbc




Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Пасат В6 2007г. 2.0 tdi 170 кс. Автоматик - върти и не пали

Мнениеот vinixxx » Вто 29 окт 2019 20:22


Не е от стартера,ако го чуваш да върти.Според мен първо направете диагностика с vcds.
Така спонтанно да умре, последното нещо ще да е стартера.Заведи човек, който разбира да пусне един ваг ком и кажи кви са грешките!


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Пасат В6 2007г. 2.0 tdi 170 кс. Автоматик - върти и не пали

Мнениеот dispatch » Вто 29 окт 2019 22:45


Вероятно има записана грешка в компа. Някой да ти я закачи... сама ще си каже. Също вижте и за грешки в ск.кутия, защото ако компа не знае, че е на 'Р' също няма да запали.
Иначе от ниски обороти на стартера може да не пали, защото компа пуска гориво над определени обороти... мисля бяха над 300.
Успех!



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], kukata_pasat, newgeneration, seso86 и 165 госта