Passat B6 2.0 TDI - от къде да започна

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Shakazulu
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 17 сеп 2023 5:12
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 2.0 TDI - от къде да започна

Мнениеот Shakazulu » Нед 17 сеп 2023 11:25


Здравейте,
От вчера съм собственик на BKP мотора. Колата е нов внос на 200К нереални км. Разбира се , първо купих колата , а след това четох за проблемите на този мотор (не ме хулете :D) и след като четох толкова много теми се наплаших меко казано. Моля за съвет от къде да започна например обслужване ангренаж ролки , и тн. Да ходя ли в сервиз за проверка на дюзи и ако може препоръчайте ми такъв в района на София. Опитах се да намеря дюзи чисто нови в интернет от тези Сименс до колкото разбрах на моята трябва да са такива ии не намерих никъде да се продават, рециклират ли се , нови ли се купуват главата ме заболя .. моля за съдействие..




kukata_pasat
Мнения: 869
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Passat B6 2.0 TDI - от къде да започна

Мнениеот kukata_pasat » Нед 17 сеп 2023 20:57


Смяна на ангренажен ремък и ролки и шестограм на маслената помпа задължително.Мотора трябва да е помпа дюза там проверката на дюзите се състои в диагностика и гледане на 13 ти канал дали дават отклонения и какво,повечко път от време на време на дълго да не цапа геометрията и общо взето това е.


Shakazulu
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 17 сеп 2023 5:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI - от къде да започна

Мнениеот Shakazulu » Нед 17 сеп 2023 21:06


Благодаря ,ще започна с тези неща тогава. Другото което ме притеснява е след проверка на дюзите ако се окаже някоя за смяна дали може да се поправи или да се смени с нова. Четох че тези Сименс дюзи не могат да се рециклират тоест поправят предполагам , а и така и не намерих от къде се купуват , та накратко въпроса ми е могат ли да се поправят тези дюзи или има ли от къде да се закупят нови. Благодаря предварително.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Passat B6 2.0 TDI - от къде да започна

Мнениеот tdi fen » Нед 17 сеп 2023 21:17


Колегата го е написал основното смяна на шестостенна и оглед на леглото му подбираш си хубаво моторно масло и караш


Shakazulu
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 17 сеп 2023 5:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI - от къде да започна

Мнениеот Shakazulu » Нед 17 сеп 2023 21:26


Благодаря. Аз доста се напрегнах с тия дюзи и обмислям след обслужването да я закарам при някой който може да ги провери и регулира. А въпроса ми е могат ли да се ремонтират ако са за смяна или има ли от къде да се купят нови като се развалят в един момент.


kukata_pasat
Мнения: 869
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Passat B6 2.0 TDI - от къде да започна

Мнениеот kukata_pasat » Пон 18 сеп 2023 6:09


Провери си ги ако са наред не ги пипай,ако имат не големи отклонения се гледа синхронизацията на вала и се проверява и регулира натиска им,и от това отклоненията често се нормализират.Свалянето им е когато отклоненията са големи и ако мотора е помпа дюза (щото б6 имат и комън рейл) се разхлабят чистят и се слагат обратно но това е когато наистина има нужда.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Passat B6 2.0 TDI - от къде да започна

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 18 сеп 2023 6:27


Тоя си е ПД ...пиезо дюзи Сименс или Бош ,има по сайтовете заводски рециклирани .За сега ако нямаш драми с тях не виждам смисъл там да бърникаш .Но са кекави и капризни от към гориво.На първо време си обслужи ангренажния комплект ,привода на маслената помпа и си смени охлаждащата течност .Масло или 5W40 505.01 или 5W30 504/507


Shakazulu
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 17 сеп 2023 5:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI - от къде да започна

Мнениеот Shakazulu » Пон 18 сеп 2023 8:03


Благодаря на всички за информацията и съветите. Бъдете здрави!


Потребителски аватар
Bojidar Todorov
Мнения: 34
Регистриран на: Пет 27 яну 2023 21:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 2.0 TDI - от къде да започна

Мнениеот Bojidar Todorov » Вто 19 сеп 2023 14:03


Преди да смениш горивния филтър си вземи на Хадо една добавка multi cleaner и карай, докато не светне лампата и малко отгоре. Резултата е брутален. На моята дюзите са с норми все едно е излезнала от завода. Тази добавка я слагам на всеки 5км. и зареждам в Ромпетрол. Никакъв проблем нямам с дюзите - моите са помпа-дюза.

Препоръка: Купи си Bardal BDC и слагай зимната доза на всяко зареждане целогодишно. Проблем с дюзи няма да имаш!



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 96 госта