Cross Touran 140 коня, 2.0 TDI, DSG, 2008 Бял пушек под ппредния капак

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Cross Touran 140 коня, 2.0 TDI, DSG, 2008 Бял пушек под ппредния капак

Мнениеот vankat-2 » Пет 21 фев 2020 8:40


mshbul написа:От печката не може да има такива пушеци. Трябва много да не в ред и пак се съмнявам, защото там гори много малко нафта.



Въобще не пуши




mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1054
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Cross Touran 140 коня, 2.0 TDI, DSG, 2008 Бял пушек под ппредния капак

Мнениеот mshbul » Пет 21 фев 2020 20:49


Добре де, и без да съм видял филма, че нещо не тръгва, се съгласявам.
Явно е възможно. Като знам моята колко малко пушек пуска и ми се струваше невъзможно.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Cross Touran 140 коня, 2.0 TDI, DSG, 2008 Бял пушек под ппредния капак

Мнениеот ktamen » Съб 22 фев 2020 9:29




Потребителски аватар
piron45
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Cross Touran 140 коня, 2.0 TDI, DSG, 2008 Бял пушек под ппредния капак

Мнениеот piron45 » Съб 22 фев 2020 10:30


Колежке Инчхай, освен ниската температура под 4* , бутона Екон не трябва да свети за да тръгне печката, също така горивото в резервоара не трябва да е по малко от 1/3. Иначе когато реши да пуши си пуши яко. Печката ти трябва да е модел TTV, щом нямаш управление за нея от купето. Тя се води донагревател. Понякога просто и трябва едно почистване от разбиращ, защото натрупва нагар и ще заработи нормално. Принципно винаги изпушва за кратко при палене и след това се нормализира. Другия възможен проблем е свещта, но си трябва човек дето е наясно с материята. Не давай да я барника който и да е. Между другото като запалиш колата и са изпълнени всички условия за печката - 1/з гориво в резервоара,външна температура под 4*, температура на антифриза под 60*, преди запалване на печката ще чуеш едно виене или свистене отпред. Това е вентилатора на печката , който я продухва преди палене. В края на продухването се подава гориво и ако свещта е наред пали. Питай този човек от Пловдив, може да ти направи диагностика на печката за да се види проблема.
https://www.olx.bg/ad/diagnostika-webas ... b7a96692b3


in4hi
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 22 окт 2019 15:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Cross Touran 140 коня, 2.0 TDI, DSG, 2008 Бял пушек под ппредния капак

Мнениеот in4hi » Съб 22 фев 2020 19:00


Piron45 аз имам бутон AUTO и AC, обикновено резервоара ми е пълен поне на половина, но разделителите са ми четири и досега зареждах като падне на 1/4 примерно, до сега не ми се е случвало да ми светва лампа за гориво или да стигам до червената зона. Сега ще изчисля къде се пада 1/3 и ще гледам да не падам под това ниво. Иначе пушека е като клипчето по-горе. Същата работа. Тези дни вече няма теч, пускам климатика когато вече е загряла колата и не съм забелязвала да мирише или пуши нещо.


in4hi
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 22 окт 2019 15:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Cross Touran 140 коня, 2.0 TDI, DSG, 2008 Бял пушек под ппредния капак

Мнениеот in4hi » Вто 06 окт 2020 20:01


Здравейте на всички, минавам само да кажа за развръзката с печката на моя красавец. Закарах го в Импас Пловдив, там го включиха на компютър, излъгаха печката да зароботи въпреки топлото време и се случи нещо много интересно. Компютъра даваше, че водната помпа (или охладителна както там се казва) на печката работи, а всъщност не работеше. Поръчахме нова помпа, смениха я и сега чакам по-студени дни, за да видим печката в действие, а не под "лъжлива комманда" от компютъра.
Искам да похваля хората от сервиза, много са любезни. Дори аз отидох по време на карантината, казаха ми колко ще струва, но всъщност едва септември реших да я сменя. Цената на помпата вече беше по-висока, но въпреки всичко платих това което ми бяха казали по-рано за труд и материали. Дано когато стане студено печката да си работи и да нямам проблеми.


Потребителски аватар
piron45
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Cross Touran 140 коня, 2.0 TDI, DSG, 2008 Бял пушек под ппредния капак

Мнениеот piron45 » Чет 08 окт 2020 18:29


Ако са запалили печката след смяна на помпата , значи ще работи и като стане студено.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 178 госта