Гумички клапани голф 4 АРЛ

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Гумички клапани голф 4 АРЛ

Мнениеот valiosport » Чет 11 юни 2020 22:17


Здравейте на всички, днес най-после намерих помощник да ми придържа ключа докато поставям кученцата на клапаните и се заех със смяната.
Всичко мина перфектно, но открих че на изпускателния клапан на 4-ти цилиндър гумичката не беше набита докрай,а точно от този клапан открих теч от масло като сменях турбо. Въпроса ми е има ли как да се извади сама тази гумичка или някой се е правил на майстор? Колата е внос от Италия аз съм и първи собственик тука, ако са сменяни е било в Италия, ама се съмнявам някой там да се занимава с такива ремонти...
Гумичките са черни и съм 99 процента сигурен че са оригиналните.
Поздрави




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Гумички клапани голф 4 АРЛ

Мнениеот samo_pechka » Чет 18 юни 2020 8:26


Много рядко. Как бъде не изкачат сами. И да, ако се случи, почти винаги е на изпускателен клапан.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Гумички клапани голф 4 АРЛ

Мнениеот valiosport » Нед 21 юни 2020 10:13


Мда, колата определено вече не пуши Синьо при палене, изкарва лека чернилка или нищо. Вчера я палих и гасих над 30 пъти, един път не изпуши синьо!
Но, на празен ход като работи и при форсиране пак изкарва синьо. Маркучите на турбото имат масло и при обръщане на маркуча от него прокапва масло, съответно това масло влиза или от турбо или от мембраната на капака на клапаните. Пушека е много лек и се вижда само ако колата я спра на слънце, не мога да определя дали е от масло или неизгоряло гориво, корекциите на дюзите са ми почти на нула и на 4-те дюзи. Определено ремонта си струваше вече мога да си паркирам колата пред блока без да опушвам комшиите.
Турбото е ново и се съмнявам да е от него за мен това е от мембраната на капака!
Вариантите са два или да купя нова мембрана (един пич в олх продава такава за 45 лева нова) или да купя оил кетч танк и да събирам маслото в съд за да не влиза в цилиндрите и от там да догаря с лек пушек.
Картерно налягане няма колата като извадя щеката колата е все едно изгасена, от капачката подухва много леко, на оборот не съм пробвал, но и на други помпа дюзи съм отварял и духат дори повече


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Гумички клапани голф 4 АРЛ

Мнениеот radotom » Нед 21 юни 2020 10:43


Вальо, мога да ти подаря кеч танк- самоделка. :icon_lol
Правих си го за мен, но разхода на масло ми беше от IV цилиндър - в танка за седмица се събираше едва 2-3 капки масло и малко конденз.
По-късно ще го снимам и ако ти хареса - твой ще е :c020

EDIT:
Бог съм, баси!
Забавям, но не забравям за дълго... или поне се сещам после :icon_lol

OilCatchTank1.jpg


OilCatchTank2.jpg


Тръбите са медни, Ф16, добре запоени и уплътнени. Входа е разпробит странично, да не би случайно да се затлачи отдолу
Снадките на кутийката също са запоени, за да не протича.
Маркуча, който се вижда е маслоустойчив. Мога да добавя и около 2м маркуч, ама вече не маслоустойчив, който да се пусне под колата за да не смърди в купето.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Гумички клапани голф 4 АРЛ

Мнениеот valiosport » Нед 21 юни 2020 20:50


Пращай ми го :11
Благодаря Радо, ако беше писал малко по рано.. Днес бях в кърнаре, можеше да врътна до Пловдив да пием по нещо



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Angel_, fur1ous, mironski, Пламен Тодоров и 164 госта