DPF пране - размисли и страсти

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 18 окт 2020 12:49


Vlad777 написа:Лично присъствах на пране на DPF на Passat 2.0 TDI 177 к.с. - ще потърся снимките от диагностиката на DPF-а преди и след.

Процедурата се извършва без никакъв демонтаж. Само се откача една тръбичка към DPF-a и през нея посредством маркуче се вкарва под налягане първо един препарат, седи вътре известно време, а след това се вкарва друг вид препарат, колата се пали и се задейства принудителна регенерация през компютъра.

Всичко излиза през ауспуха, а DPF-ът става като нов. По време на принудителната регенерация гледахме живи данни на компютъра и в края стигна до почти кръгла нула на саждите.

Процедурата се извърши при Данко в Danko's Garage. Препоръчвам да се свържете с него, вместо да се чудите какви глупости да правите с DPF-a.

Нека започнем с това на кое викаш сажди. На soot mass или на oil ash. Защото ако сте изчистили Soot mass , не знам защо сте си играли с тръбички и разтвори :rolleyes те си се самопочистват със всяка регенерация без нужда от подпомагане.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот Vlad777 » Нед 18 окт 2020 12:54


Преди:
Прикачени файлове
2AC98964-5E94-4607-8C1F-CBBE1E012EAB.jpeg
E0A5CE32-6120-4FC8-8C27-F846BB487A69.jpeg
5FA74332-13F4-4958-805D-99140836C2D5.jpeg


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот Vlad777 » Нед 18 окт 2020 12:55


След
Прикачени файлове
885FDD9F-E539-4956-BF5E-A862C30AA59B.jpeg
D7837ED8-5918-4374-9BB9-B9BA057444E4.jpeg
2E852BEA-53C3-4A5A-ACCE-B9621BBD6D3A.jpeg


Потребителски аватар
p_v_a
Мнения: 96
Регистриран на: Сря 09 авг 2017 20:30
Автомобил:
Двигател:

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот p_v_a » Нед 18 окт 2020 13:04


DoH_KuXoT написа:
Vlad777 написа:Лично присъствах на пране на DPF на Passat 2.0 TDI 177 к.с. - ще потърся снимките от диагностиката на DPF-а преди и след.

Процедурата се извършва без никакъв демонтаж. Само се откача една тръбичка към DPF-a и през нея посредством маркуче се вкарва под налягане първо един препарат, седи вътре известно време, а след това се вкарва друг вид препарат, колата се пали и се задейства принудителна регенерация през компютъра.

Всичко излиза през ауспуха, а DPF-ът става като нов. По време на принудителната регенерация гледахме живи данни на компютъра и в края стигна до почти кръгла нула на саждите.

Процедурата се извърши при Данко в Danko's Garage. Препоръчвам да се свържете с него, вместо да се чудите какви глупости да правите с DPF-a.

Нека започнем с това на кое викаш сажди. На soot mass или на oil ash. Защото ако сте изчистили Soot mass , не знам защо сте си играли с тръбички и разтвори :rolleyes те си се самопочистват със всяка регенерация без нужда от подпомагане.
Абсолютно вярно. Трябва да се прави разлика между сажди (soot) и пепел (ash). Без сваляне на ДПФ не може да се изчисти натрупаната пепел. За саждите, както е писал и колегата, няма нужда от нищо допълнително.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 18 окт 2020 19:19


Vlad777 това което сте направили е една най-обикновена регенерация в която Soot mass намалява от 24 грама на 5 грама средно без външна намеса. Темата е за почистване на oil ash, което с времето става все повече , необратимо без външна намеса.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот group® » Нед 18 окт 2020 19:20


То и диференциалното налягане е паднало като след регенерация.


gadnyara
Мнения: 268
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот gadnyara » Пон 19 окт 2020 14:13


VAG DPF дава точно същия 0,175л допустим обем именно за Oil ash. За същия 177кс мотор (ако изобщо има разлика във филтрите).
Пък и мерната единица на "другите" сажди (5-25g) е тегловна, не обемна.
Та, според горните снимки са чистили точно oil ash.

Каква е цената на услугата при този Данко?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот Vlad777 » Пон 19 окт 2020 14:49


Сега го питах - 160-200 лв, но за по-точно - свържете се с него.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот Кайзен » Пон 19 окт 2020 17:46


Производителя на препарата точно и ясно е написал какво се почиства:
DPF FLUSH – DPF Cleaning Liquid
DPF Flush is a non-flammable liquid, free of suspended metals, specific for the cleaning of diesel particulate filters. Thanks to its peculiar chemical formulation, this product can deeply act in the honeycomb inside the particulate filter, easily removing carbon and soot residues that obstruct the normal flow of the exhaust fumes of the engine, and restore the functions of the entire exhaust system.

DPF RINSE – DPF Rinsing Liqui
DPF RINSE is a non-flammable specific rinsing liquid to be used after the cleaning of diesel particulate filters. Thanks to its peculiar chemical formulation, it restore the catalyst and remove DPF FLUSH residues. DPF RINSE is necessary to complete the DPF cleaning oparation after the use of PDF FLUSH.
DPF Flush 5 litre, DPF Rinse 5 litre.
The above 5 litre cans is enough fluids to do 5 vehicles

Изображение
Цена за препаратите: 89,90€ - https://www.ebay.de/itm/Dieselpartikelf ... SwYl9am64i
Разходи препарат за един автомобил: 18€


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот Vlad777 » Пон 19 окт 2020 21:36


Всеки сам да си преценява дали има възможност да се сдобие с необходимите химикали, инструменти и оборудване, за да си го направи сам.

Колата видимо беше с проблем с DPF-а, който не се решаваше с регенерация и светеше на таблото. Според диагностичната програма след тази интервенция DPF-ът е напълно изчистен, а и лампата на таблото изгасна и колата си заработи нормално.

Аз лично като имам проблем с DPF-а първо бих изпробвал тази процедура.


mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1055
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот mshbul » Сря 21 окт 2020 19:17


С радост забелязвам, че все повече хора се опитват да спасят дпф-а, а преди масово без замисляне се махаше, даже и да не създава проблеми още.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот group® » Пет 30 окт 2020 13:56


Искаме не просто да го спасим, а да се прави профилактика :icon_lol
Проблемът е, че няма къде. Лично аз не мога да намеря място, на което да се доверя. Причините са няколко:
- на В8 се сваля трудно, с разкачане на куп неща, за което лично аз не мога да се доверя на кой да е. Тоест трябва да ми го свали някой доверен (примерно Никси) и после да се носи. Но тук идва другия проблем
- къде? На повечето места, където звънях, ми обясняват небивалици. Явно това се превръща в бизнес, при който си купуваш една машина и няколко препарата, без да задълбочаваш в самия проблем. Тези два препарата по горе, които масово се ползват, не знам дали са достатъчно ефективни. Реално единия е действащ агент, а другия отмиващ. Което се различава от показаното в клипа на Кайзен. Никой не може да ми обясни адекватно какво представляват препаратите и какви активни свойства имат. Единия чисти, другия отмива, не е отговор на професионалист, за мен.
Отделно, на повечето места за пране се занимават с премахване на ДПФи и се оказва добър бизнес да переш и после да махаш, защото няма резултат.
На деуго място ми казват - 'Щом не свети лампа, значи правим водородно почистване и добавка. Спи колата!'. Ама аз плацебо не търся.
Та имам trust issues :icon_lol

Искрено се надявам някой от кръга на доверие във форума да се захване сериозно с този проблем. Скоро! :Mr Green Fun


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот samo_pechka » Пет 30 окт 2020 14:50


Аз съм нещо мераклия сам да си го правя ДПФ-а , в смисъл сам да си го смъквам и чистя.
Погледнах колегата Кайзен какво е постнал. Може и да си купя въпросните туби ( или друг подходящ препарат , ще мисля.. ) догодина и да смъкна филтъра за профилактика. Засега е чист като сълза , ма да видим докога. Карам и с масло не по спецификация на ФВ . Гледам нивото на маслото е спаднало за около 8к.км вероятно с около 150мл по скалата ( не знам колко е точна ) . Правя вече втора смяна и предстои трета на масло, предното го смених на малко над 10к.км . И там някъде бе спаднало по скалата 150-200мл. Скорости предимно 120 до 150км/ч .
Няма щека и много мразя коли без щеки и без лост за ръчната, но това явно ще е "бъдещето" ...
Пропуснах да добавя: ползвам една добавка за горивото ARCHOIL AR6900-D MAX и двут. масло на Адинол .


mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1055
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот mshbul » Пет 30 окт 2020 21:33


В ем-комплект знам, че чистят.
и в някаква пресечка на стамболийски след опълченска.
За тези 2-те места съм чувал добри отзиви.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот group® » Пет 30 окт 2020 21:37


То и в Дунев чистят, но има сервизи, които са ми в черната листа.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 41 госта